Pecetowcu! Porównaj swoje wszystko! - fsm - 1 lutego 2011

Pecetowcu! Porównaj swoje wszystko!

Niektórzy posiadacze pecetów bardzo lubią sprawdzać swoje maszyny w różnego rodzaju testach, by potem pokazać wynik w postaci gromady numerków innemu posiadaczowi peceta. On sobie pomyśli: Ha! Nie ze mną takie numery! I też przetestuje, i też otrzyma rezultat w postaci numerków. Sensowność tych działań to materiał na osobny tekst, w tym natomiast chcę się podzielić pewnym znaleziskiem. Otóż jest sobie w sieci strona, na której można porównać wszystko. Ach, magia!

No dobra, nie wszystko. Przesadziłem. Ale ludzie z PassMark Software mają w swoich zbiorach wyniki w zasadzie wszystkich kart graficznych, procesorów i dysków twardych, jakie tylko można przetestować. Oczywiście w dużej mierze zależy to od danych, które prześlą im skłonni testować swoje komputery ludzie. Tym niemniej jeśli lubisz sprawdzać swój sprzęt, gapić się na kolorowe wykresiki, nosisz się z zakupem lepszych podzespołów i nie wiesz jakie wybrać - prawdopodobnie jest to strona dla ciebie. Znajdziesz tam długaśne pionowe tabelki, w których widać, że karta graficzna z procesorem SiS 630/730 ma 550 razy niższy wynik niż najlepsza chwilowo GeForce GTX 580. Zobaczysz, że najgorszy na stronie, bliżej niezidentyfikowany procesor Intela o zegarze 600MHz nie ma nawet grama startu do przepotężnego Intel Core i7 995X. I takie tam. Dzielę się, bo zebrana baza danych musi budzić uznanie i być może komuś się przyda. A tak poza tym, to nie ma tam nic specjalnie interesującego :)

I na koniec jeszcze jedno zdanie, żeby móc zakończyć kolejnym wykrzyknikiem - jak ściągniesz ich cudowny programik do testowania, możesz wrzucić na stronę swoje wyniki!

(nie zostało to sprawdzone przez piszącego te słowa, bo absolutnie nie chce mu się już sprawdzać jego wysłużonego peceta, poza tym i tak myśli o zakupie konsoli)

fsm
1 lutego 2011 - 16:25