Toy Fair 2011 - zabawki nie tylko dla graczy - Kono - 14 lutego 2011

Toy Fair 2011 - zabawki nie tylko dla graczy

Podczas zeszłego weekendu w Nowym Jorku odbył się Toy Fair 2011, czyli targi, na których zaprezentowano wszelakiej maści zabawki. Oczywiście nie mogło zabraknąć takich, które dosyć mocno nawiązywały do naszego głównego obiektu zainteresowań, czyli gier wideo. Serdecznie więc zapraszam do obejrzenia co ciekawszych eksponatów, które zostały pokazane w Nowym Jorku i zarejestrowane przez ekipę serwisu Kotaku.

Tetris

Na dobry początek idzie gra pochodząca z Rosji, która może się poszczycić największą ilością mutacji na wszelakie platformy. Oczywiście na pokazie nie zaprezentowano nowej wersji Tetrisa w wersji elektronicznej, ale za to mogliśmy zobaczyć jak się prezentuje Tetris the Card Game  - gra karciana autorstwa firmy Fundex.

Chociaż powyższa gra karciana nie prezentuje się nadzwyczaj porywająco, to następną zabawkę sam bym chętnie przetestował w fajnym towarzystwie. Tetris Link autorstwa studia Techno Source wykorzystując elementy klasycznego Tetrisa zmienia go w „multiplayerową” grę strategiczno-logiczną polegającą na łączeniu swoich elementów w łańcuch i blokowaniu przeciwnika.

Plants Vs Zombies

Wszystko wskazuje na to, że walka roślin i zombie z komputerów, telefonów i konsol przeniesie się tym razem na nieco mniej elektroniczny grunt. Firma Screenlife postanowiła na tegorocznym Toy Fair zaprezentować prototyp gry planszowej opartej na licencji przeboju firmy PopCap. Gra będzie zawierać 80 kart zombie, 40 roślin oraz kilka plansz, na których odbywać się będą zmagania. Produkt przeznaczony jest do zabawy dla 2-4 graczy. Poniższy screen przedstawia bardzo wczesną wersję tej planszówki, która planowo na się ukazać jesienią tego roku w Stanach Zjednoczonych.

Battleship Live

Battleships (po naszemu „Statki”) to znana praktycznie wszystkim gra polegająca na strącaniu wrogich okrętów poprzez zgadywanie ich położenia na planszy. To, co zaprezentowało na targach Hasbro, jest w pewnym sensie połączeniem gry planszowej i elektronicznej. Zapewne gra może imponować nowoczesnością dzięki kamerze na podczerwień, ale przez zbyt skomplikowane zasady oraz irytującego „narratora” nie wróżyłbym tej produkcji większego sukcesu. Wygląda na to, że autorzy zapomnieli o tym, że siła dobrych gier planszowych leży w prostocie, a nie przekombinowanych zasadach i wciskaniu elektroniki tam gdzie nie jest potrzebna.


Figurkowo

Oczywiście nie mogło na targach zabraknąć czegoś dla wielbicieli figurek maści wszelakiej. I tak na Toy Fair 2011 mogliśmy zobaczyć produkty związane z:

World of Warcraft

Valve


oraz serią Halo

Osobiście ze wszystkich przedstawionych produktów najbardziej kibicuję Tetris Link, który dzięki prostym i klarownym zasadom oraz bardzo przystępnej „oprawie graficznej” może zyskać liczną rzeszę fanów, która składać się będzie nie tylko z miłośników elektronicznej wersji tej gry.

Kono
14 lutego 2011 - 12:59