Nightmare: chłopiec z piekła rodem - Brucevsky - 17 lutego 2011

Nightmare: chłopiec z piekła rodem

Oż rany, jaki crap...

Dobrze pamiętam, że będąc dzieckiem szukałem w czasopismach o grach z ciekawością recenzji gier potwornie słabych. Dobrze pamiętam też, że jednym z najgorszych tytułów o jakich czytałem był Hellboy: Dogs of the Night na PC.

Wydany przez Cryo North America tytuł miał wszystko, aby zawieść oczekiwania swoich fanów na przełomie XX i XXI wieku. Toporne sterowanie, fatalna grafika (cztery lata pracy jak krew w piach) i nie wiadomo w jaki sposób dobrana ścieżka dźwiękowa okazały się kluczem do antysukcesu Hellboya.

Nie wiem jakim cudem gra, która w mediach zbierała noty nawet poniżej 10/100 przekonała twórców i wydawcę, że nadaje się do konwersji na pierwsze PlayStation. To nie lada wyczyn, którego dzisiaj pozazdrościć by mogło wiele lepszych gier. Co ciekawe, dzisiaj są też osoby, które traktują Hellboya z sentymentem wspominając bliski komiksom klimat gry. Skoro Batmanowi dostaje się jednak za kilka różnych crapów, które przecież też klimat często miały, to jednak Dogs of the Night nie powinno być chwalone.

Jeśli ktoś w recenzji zwraca uwagę, że sterowanie w Hellboy: Dogs of the Night jest gorsze od tego w pierwszym Resident Evil (z dzisiejszego punktu widzenia) to od razu wiadomo z jakim produktem mamy do czynienia. Dorzućmy do kompletu utrudniającą życie kamerę, problemy z celowaniem i detekcją kolizji (nagminne w okresie przełomu wieków według mnie) i mamy kompletny obraz gry, która zmarnuje Wasz czas. Panie i Panowie, Hellboy od Cryo!

Brucevsky
17 lutego 2011 - 15:41
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.02.2011 19:25
Quattromaniaq
Quattromaniaq
21
Centurion

Panie Brucevsky, czepia się Pan po prostu, przecież na pierwszy rzut oka widać, że to dobra gra...

18.02.2011 09:56
odpowiedz
szymon5596
18
Legionista

Pamiętam jak to grałem w okolicach 2003.. Z polskimi głosami. :) Na zawsze zapamiętam głos tego gościa. "Hmm zamknięte" powiedziane tak, że chyba ja bym to lepiej zagrał..

18.02.2011 15:22
SlaY91
odpowiedz
SlaY91
15
Pretorianin

Wygląda troche jak Lou z Guitar Hero III :D

18.02.2011 18:00
Radanos
odpowiedz
Radanos
91
Tytanowy Janusz

A jak przekonali ludzi do pełnej polskiej wersji?!