Gra muzyka #3 - de Blob 2 Inon Zur Super Meat Boy The Secret World - UV - 4 marca 2011

Gra muzyka #3 - de Blob 2, Inon Zur, Super Meat Boy, The Secret World

Gra muzyka to zbiór wiadomości dotyczący muzyki z gier komputerowych, które z różnych względów nie doczekały się większego artykułu na łamach mojego bloga. Cykl ukazuje się raz w tygodniu, a w dzisiejszym odcinku przeczytacie między innymi o pudełkowej edycji Super Meat Boya z soundtrackiem, nowym nabytku firmy Licence to Thrill Music, a także dowiecie się, kto będzie autorem ścieżki dźwiękowej do nowej gry MMO firmy Funcom, The Secret World.

The%20Secret%20World
The Secret World

The Secret World

Brytyjski kompozytor Marc Canham pochwalił się na swojej stronie internetowej, że rozpoczął prace nad ścieżką dźwiękową do gry The Secret World – nowej produkcji MMO firmy Funcom, która powstaje w kooperacji z Electronic Arts. Mieszkający na co dzień w Londynie artysta może pochwalić się interesującym dorobkiem – wśród sporej liczby tytułów, nad jakimi pracował muzyk, znajdziemy takie hity, jak Driv3r, Far Cry 2 i Split/Second.

Inon Zur w Licence to Thrill Music

Amerykańska firma License to Thrill Music wzięła pod swoje skrzydła jednego z najbardziej znanych twórców muzyki do gier komputerowych, Inona Zura (seria Dragon Age, Fallout: New Vegas, Crysis). Oznacza to, że autorskie kompozycje artysty będzie można kupić na potrzeby reklam, filmów, programów telewizyjnych oraz innych tego typu produkcji. Na stronie oficjalnej License to Thrill Music pojawiło się kilka oryginalnych utworów Zura, które nie zostały wykorzystane dotąd w grach. Warto ich posłuchać, bo są naprawdę niezłe.

Inon Zur jest piątym muzykiem, który udostępnia swoje dzieła firmie License to Thrill Music. Pozostali to: Paul Taylor (Determinance), Jesper Kyd (seria Hitman, seria Assassin’s Creed), Tim Larkin (seria Myst) i Michael McCann (Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent).

Super Meat Boy w edycji Ultra z soundtrackiem

W kwietniu do amerykańskich sklepów trafi specjalna edycja gry Super Meat Boy na PC, po raz pierwszy wydana w pudełku. W kosztującym 20 dolarów zestawie znajdziemy interesujące bonusy: czterdziestostronicową książeczkę zawierającą szkice koncepcyjne i komiks, kolorowy plakat, a także kapitalny soundtrack – niestety, ten ostatni wyłącznie w formie elektronicznej.

Na krążku znajdziemy również efekty dźwiękowe, ponad 300 MB różnej maści obrazków i filmów (zwiastuny, tapety, grafiki koncepcyjne), a także prezent w postaci darmowej gry Alien Hominid. Prawdopodobieństwo, że edycja Ultra trafi do sklepów poza Stanami Zjednoczonymi, jest niestety znikome.

Cztery kawałki z de Blob 2 do pobrania za darmo

Serwis internetowy IGN opublikował w sieci cztery utwory z gry de Blob 2: The Underground, które pierwotnie usłyszeli goście imprezy zorganizowanej z okazji premiery tytułu. Dla wielbicieli twórczości Johna Guscotta jest to nie lada gratka, bo wspomniane kawałki zostały odegrane przez kompozytora i towarzyszących mu muzyków na żywo. Oczywiście pliki można pobrać zupełnie za darmo.

Darmowe soundtracki

W sekcji Darmowe soundtracki pojawiło się kilka nowych linków do albumów, które można pobrać zupełnie za darmo i na dodatek legalnie. Wśród dodanych płyt znajdują się takie pozycje, jak: Knights of Honor, Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura i Operation Flashpoint: Dragon Rising.

UV
4 marca 2011 - 08:21