StarCraft II: Heart of the Swarm - agregat informacji (cz.1) - TommiK - 31 maja 2011

StarCraft II: Heart of the Swarm - agregat informacji (cz.1)

Blizzard przyzwyczaił nas, że na kolejne odsłony swoich serii, czy też dodatki do nich, należy czekać nie miesiącami, a latami. Pierwsza część trylogii StarCraft II zadebiutowała w lipcu zeszłego roku i odnosi same sukcesy. Od dawna wiemy, że druga część będzie nosić podtytuł Heart of the Swarm i traktować o rasie Zergów. Choć nadal nieznana jest data wydania produkcji, w ostatnich dniach, a szczególnie dzisiaj, kolejna odsłona strategii narobiła sporego buzzu w Sieci - wszystko za sprawą materiałów ujawnionych na ostatnim evencie poświęconym kampanii single player w grze. Poniżej zebrałem filmiki, grafiki koncepcyjne, wywiady oraz garść faktów dotyczących Serca Chmary - rzeczy raczej pominięte przez ogólnotematyczne serwisy, jak np. trwający ponad godzinę wywiad z twórcami gry. Kolejny taki wysyp materiałów dopiero jesienią, po Blizzconie.

Zacznijmy od klipu, który wszystkim dobrze przypomniał o Heart of the Swarm. Dowiadujemy się co nieco o fabule, ale tylko co nieco - Kerrigan nie jest zbyt zadowolona ze swego położenia, w powietrzu wisi jej konflikt z Terranami:


Kolejna rzecz to to, co tak naprawdę obchodzi graczy - a więc posmak rozgrywki, prawie 4 minuty nagrania to sporo dla fanów serii, którzy wyłapią różne smaczki i wskazówki co do zmian względem Wings of Liberty:

Film z grafikami koncepcyjnymi - zaczynamy od tego, co już znamy, by później ujrzeć nowe pomysły szykowane specjalnie na drugą odsłonę trylogii, m.in. kolejną po Kerrigan reprezentantkę Zergów, która nosi ludzkie cechy:

Wszystkie te materiały pochodzą z eventu z 27 maja - podczas imprezy miało miejsce również spotkanie z twórcami. Zapis spotkania możecie prześledzić na dwóch filmikach. Pierwszy to całość, prawie 75 minut rozmowy, natomiast drugi to skrót, nagrany przez inną osobę, w sumie 10 minut najważniejszych kąsków:

W skrócie:

Tutaj znajdziecie oficjalny zapis Q&A z twórcami. Poniżej wypisuję w punktach najważniejsze informacje:

  • Kampania w grze to ok. 20 misji, a główną rolę odegra Kerrigan.
  • Heart of the Swarm będzie miało podobne wymagania sprzętowe, co pierwsza część, choć wygląd i animacja jednostek zostaną poprawione, podobnie jak miejsca rozgrywki.
  • Twórcy na razie wstrzymują się z informacjami nt. trybu multiplayer - te zostaną przedstawione na następnym Blizzconie, czyli jesienią. Wiadomo na pewno, że pojawią się nowe jednostki i mapy.
  • Duża zmiana szykuje się w zw. z Battle.net - twórcy chcą w momencie premiery dodatku uruchomić tzw. Marketplace, służące do dystrybucji map tworzonych przez graczy. Będą tam materiały zarówno darmowe, jak i płatne, a autorzy map będą mogli pobierać opłaty za ich udostępnianie.
  • W Europie i Ameryce Północnej do zagrania w Heart of the Swarm wymagane będzie posiadanie Wings of Liberty.
  • W wymienionych wyżej częściach świata cena będzie dostosowana do tego, że Heart of the Swarm jest dodatkiem, a nie oddzielną grą.
  • Nie ma obecnie planów wydania gry na konsole. Dodatek powstaje tylko na systemy Windows i komputery Mac.
  • Twórcy nadal nie podają daty wydania. Główny cel to wypuszczenie możliwie dopracowanego produktu, ale to już chyba nikogo nie zaskakuje.


Fani serii znajdą ciekawe, choć już naprawdę interesujące tylko ich informacje pod tym linkiem z forum teamliquid. Tam m.in. szczegóły dot. wybranych jednostek czy drzewa ewolucji Kerrigan. Odsyłam również na oficjalną stronę Heart of the Swarm.

Na koniec zamieszczam galerię grafik koncepcyjnych.

---------------------------------------------------------------

Więcej wszystkiego po kliknięciu w kafelki:

TommiK
31 maja 2011 - 21:15