Fruit Ninja Kinect zaatakuje owoce dzięki Kinectowi - Hed - 9 czerwca 2011

Fruit Ninja Kinect zaatakuje owoce dzięki Kinectowi

W tym tygodniu poznaliśmy gry, które wejdą w skład tegorocznej akcji Summer of Arcade. Jedna z nich okazała się niespodzianką – chodzi o Fruit Ninja Kinect, czyli hit z urządzeń przenośnych. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę produkcję? Bo owocom należy się solidny łomot.

Fruit Ninja Kinect opowiada o wojowniku, który odczuwa nienawiść do owoców. Zadaniem gracza będzie przecinanie bananów, jabłek, pomarańczy i wszelkich innych okropieństw tego typu. Brzmi to może abstrakcyjnie, ale dzięki świetnemu wykonaniu gra powinna być niezwykle wciągająca.

Dziennikarze, którzy mieli okazję pograć w grę na Kinect piszą, że jest ona równie zabawna jak jej komórkowy odpowiednik. Podczas „walki” zobaczymy kilka specjalnych bonusów  – jeden z nich spowolni akcję, a inny sprawi, że na ekran wysypią się dziesiątki owoców.

Fruit Ninja Kinect będzie zawierał kilka trybów rozgrywki (Arcade, Classic) oraz wsparcie dla dwóch graczy. Za grę odpowiada studio Halfbrick, znane z platformówki Raskulls, która jest dostępna na Xbox LIVE za 800 punktów Microsoftu.

Pierwowzór Fruit Ninja Kinect, wydany na urządzeniach przenośnych, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i jest uważany za jedną z najlepszych gier w swojej kategorii. Czy produkcja tego typu ma rację bytu na Xbox LIVE? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Hed
9 czerwca 2011 - 13:08