Ciary E3 2011 - sathorn - 12 czerwca 2011

Ciary E3 2011

E3 już za nami, zbliżają się fale podsumowań. Ze swojej strony postanowiłem przyznać nagrody w specjalnej kategorii. Nominacje do „Ciar E3 2011” otrzymują materiały wideo powiązane z tegorocznymi targami, które sprawiły, że miałem gęsią skórkę i niepochamowaną chęć jak najszybszego zagłębienia się w świat prezentowanej gry. Nie jest istotne, czy  zaprezentowany został fragment gameplay’u, cinematic trailer, czy nawet wywiad z jednym z twórców – liczy się efekt, czyli podniesione włosy na rękach, szczypanie skóry na karku i wspomniane tytułowe ciary.

Miejsce 5. – Batman: Arkham City Catwoman Reveal Trailer

Przed E3 bałem się, że Batman: Arkham City, będzie kopią poprzedniej części, stworzoną na zasadzie “bigger, better, and more badass”. Jednak dodanie drugiej grywalnej postaci, oraz zaprezenowanie szeregu zgrabnie nakreślonych postaciami (Two Face!), powinno wnieść niezbędny powiew świeżości w nadchodzący sequel. Czekam!

Miejsce 4.  Uncharted 3: Drake’s Deception E3 2011 Trailer

Wspaniała grafika? Jest. Niezwykłe krajobrazy? Są. Charyzmatyczne postaci? No ba! Niezwykła przygoda, skarby, złodzieje, zwroty akcji, pościgi, strzelaniny i odrobina humoru? To wszystko i jeszcze więcej, znajdzie się na pewno w najnowszej odsłonie przygód godnego następcy Indiany Jonesa. A najnowszy trailer utwierdza nas w tym przekonaniu zawierając w krótkim materiale odrobinę każdego z tych elementów o których wspomniałem.

Miejsce 3. Tomb Raider E3 2011 Gameplay

Największa niespodzianka tegorocznych targów. Zmęczona, skrzywdzona, pobita i desperacko walcząca o życie Lara przekonała mnie do siebie. Zdaje się, że nie tylko mnie, bo głosy tęsknoty za plastikową i zabójczą poszukiwaczką skarbów, nikną w chórze pochwalnym na cześć nowego wizerunku panny archeolog. Kogo nie urzeka ten krótki fragment gameplay’u?

Miejsce 2.  Star Wars: The Old Republic E3 2011 Cinematic Trailer

Ten materiał nie prezentuje ani ksztyny rozgrywki? Co z tego? Sama gra prezentuje się zupełnie inaczej? Wiem o tym. To tylko intro? Przecież widzę, ale za to jakie! Mimo tego widziałem ten filmik już kilka razy, to przymierzam się do kolejnych. W połączeniu z materiałami poświęconymi Star Wars: The Old Republic, które widziałem do tej pory, ten cinematic ostatecznie przekonał mnie do kupna drugiego MMORPG w moim życiu (zgadnijcie jakie było pierwsze...). Wszystkim z Czytelników, którzy znienawidzą mnie na ten wybór odpowiadam w ten sposób: „lightsabers = your argument is invalid”.

Miejsce 1. Mass Effect 3: Fall of Earth Trailer

Shepard wraca na początku przyszłego roku i wiele wskazuje na to, żę w formie lepszej niż kiedykolwiek! Seria Mass Effect jest, moim zdaniem, najlepszym nowym IP tej generacji. Space opera w najlepszym wydaniu, zaserwowana w formie, która śniła mi się od zawsze, czyli połęczeniu shootera z RPG. Najnowsze przygody Sheparda nie będą może najpiękniejsze, a gameplay najbardziej innowacyjny. Reżyseria i scenariusz w poprzednich częściach były jednak na tyle zgrabnie poprowadzone, że bez popity łykam klimat desperackiej walki z bezlitosnym najeźdźcą. Najnowszy trailer porusza właśnie te struny, które powinien. „We fight or we die, that’s the plan!”

Nominacje otrzymały także: Battlefield 3 Frostbite 2 Trailer, Prey 2 E3 Official Trailer, Metro: Last Light, Mass Effect 3 Live Action Trailer, Rage E3 2011 The Well Gameplay Trailer

sathorn
12 czerwca 2011 - 20:48