Nowi bohaterowie w Soul Calibur są …. - Brucevsky - 4 sierpnia 2011

Nowi bohaterowie w Soul Calibur są ….

http://playstationlifestyle.net

Namco Bandai postanowiło nieco zaszaleć przy tworzeniu piątej części Soul Calibura. Aby więc wytłumaczyć kilka rzeczy przeniosło akcję do przodu o kilkanaście lat w stosunku do wydarzeń, które obserwowaliśmy ostatnio.

Wśród licznych zmian wynikających z takiego posunięcia są nowe postacie, które mają włączyć się do walki. Podobno aż połowę stawki tworzyli będą wojownicy debiutujący w uniwersum. Druga grupa zostanie odpowiednio postarzona i zmieniona, aby w miarę rzeczywiście oddać upływający czas. Zmieni to pewnie nieco styl walki części znanych bohaterów i sprawi, że mniej będzie w puli wojów „klonów”.

Na razie zaprezentowano ledwie kilka grafik prezentujących nowych bohaterów i trailer. Zobaczyliśmy Patroklosa, syna Sophitii i Natsu, która jest następczynią Taki. Projekty te zbierają różne komentarze. Wiele osób boi się, że obecność tych wojowników oznacza automatyczne wykluczenie ze stawki ich odpowiedników z poprzednich części. Strata byłaby to z jednej strony duża dla fanatyków Soul Calibura, a z drugiej niewielka, bo do wyboru wciąż byłyby postacie stosujące określony styl i uzbrojenie. Nawet jeśli Sophitii zabraknie to mieczem i tarczą tak czy siak więc powalczymy.

Mnie jednak ciekawi w jaki sposób Wy zapatrujecie się na sam pomysł dewelopera z popchnięciem chronologii o ponad dekadę do przodu. Czy ten ruch oceniacie dobrze, czy źle? Moim zdaniem to próba jakiegoś odświeżenia serii, która jednak może zostać wykorzystana jako słaby kamuflaż dla stosunkowo niewielkich zmian w mechanice. A tak naprawdę usprawnienia systemu walki oczekiwałbym bardziej, niż nowych herosów i kolejnych historii.

Soul Calibur 2 na PlayStation 2 był moim zdaniem jak na razie górną granicą tego, co twórcy mogą osiągnąć w przyjętym stylu. Czwórka była dobrym tytułem, ale czuć było, że jest tylko lecącą na popularności kontynuacją. Wstępne zapowiedzi piątki nie wróżą rewolucyjnych zmian. Zapowiada się więc na kolejny mały krok do przodu, który zamaskują nam nowi-starzy herosi. A w zasadzie to nowe awatary, bo style walki raczej się znacząco nie zmienią. Czy tego oczekujemy po Soul Calibur 5?

http://playstationlifestyle.net

P.S. Ivy podobno dojrzała psychicznie, ale specjalnych różnic na razie nie widać. Podobny kostium, te same gadki i styl.

Brucevsky
4 sierpnia 2011 - 19:29