Oglądajcie Sailor Moon! - Pita - 15 września 2011

Oglądajcie Sailor Moon!

Ostatnio wspominaliśmy z dziewczyną słynną Czarodziejkę z Księżyca, szybko dochodząc do wniosku – tak, trzeba sprawdzić jak przetrwała próbę czasu. I tak oto zacząłem oglądać Sailor Moon! Hurra!

Seria jest fantastyczna. Absolutnie nie wstydzę się przyznać, że oglądam to anime z wypiekami na twarzy, bo to doskonała, zabawna, interesująca historyjka, która bawi mnie do łez, jest rozrywkowa i ma totalnie staro szkolny klimat. Czegoś takiego już nie robią.

Historię nastoletniej Usagi zna większość ludzi w moim wieku dla których Sailor Moon było jednym z pierwszych anime w życiu. Sam jako tako oglądałem je jako dzieciak, ale dopiero teraz odkryłem je na nowo. Odkryłem że to świetna komedia, bardzo przyjemna historyjka o ratowaniu świata, dobry odmóżdżacz oraz całkiem interesujące romansidło.

Kot Luna to też mój idol, a same Czarodziejki wciąż mają urok. Oglądam wersje oryginalną, więc nie grozi mi nasze tłumaczenie z tłumaczenia ze zmianami, błędami i dziwactwami w stylu „Groch, fasola, zabij trola!”. Zupełnie zaskoczyła mnie też ścieżka dźwiękowa, której słucham nałogowo.

Tak, większość odcinków jest schematyczna. Ale jest też zabawna. Tak, historyjki są mocno naciągane. I takie mają być. Kultowe przemiany czarodziejek, obowiązkowa Luna, lekki klimacik i pomimo wszystko rozwijająca się, dobra fabuła świetnie ukrywają wady, często pozorne, tego serialu.

Jestem świeżo po pierwszej serii, ale jak skończę całość podzielę się wrażeniami ;p.  

Pita
15 września 2011 - 08:23
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
15.09.2011 11:12
James_007
James_007
174
Septimus

przede wszytskim hsitoeria w tej bajce jest porywajaca i nietuzinkowa, a wrogowie interesujacy, chociaz momentami mozna sie bylo zastanawiac kto ten idiotyzm wymyslil
poza tym nalezy zauwazyc, ze jest to hsitoria o przyjaźni i milsoci, ktorej nie pwostydzilbym sei poakzac keidys dziecku ;p

15.09.2011 11:37
Matekso
odpowiedz
Matekso
96
Generał

Jak z każdej bajki tak i z tej się wyrasta. co kiedyś bawiło, teraz zbiegiem lat śmieszy i nieco zawstydza, że mógłbym to oglądać ponownie. Komedia z tego była zabawna i wzruszająca, poświęcanie życia za miłość do czarodziejki była tak wzruszająca że łzy do oczu się cisnęły. Kawałki muzyczne do dziś są piękne, niedawno dowiedziałem się, że theme saturn neptun pluton gra Vanessa Mei wtedy o niej nic nie wiedziałem, dziś ją za to kocham. Kawałek trzech gwiazd też jest genialny. Postacie ukochana bohaterka Czarodziejka z Saturna jako dziecię się w niej zakochałem te fioletowe oczy, fryzura, kostur i mistycyzm wokół nie to było cudowne. Malowało się potem sporo rysunków z jej podobizną. Przygody są zabawne schematyczne ale zawsze bawiłynie widizałem w tym nudy. Z innych postaci była ciekawa cz. Z Plutona choć mało jej było na ekranie była chyba najbardziej dojrzałym charakterem i idolką. Potem już gdy pełnoletni się stałem swoją dociekliwością doszedłem do wniosku, że większość filmu była maskaradą homoseksualizmu dziwactw romansów tej samej płci otwartości transeksualizmu, chyba wszystko tam było. Nagość, krew przemoc była dla mnie wtedy niczym nowym bajkach bo jakos sam sobie wybierałem co oglądam w dzieciństwie to jst podstawówce wolałem oglądać anime niż jakieś rajdówki czy amerykańskie marvele choć tylko spidermana ogladałem batmana jaki w tych latach leciał.

15.09.2011 11:43
NewGravedigger
odpowiedz
NewGravedigger
143
spokooj grabarza

skąd bierzesz odcinki i tłumaczenia?

Saturn. Pfff

najładniejsza była z Plutona:P

16.09.2011 07:45
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Żeby oglądać Sailor Moon w wieku powyżej lat 10, trzeba mieć bardzo ograniczony zasób intelektualny. Kilkaset odcinków , z których KAŻDY ma taką samą fabułe, w którym ZAWSZE czarodziejki czekają z użyciem swojego najsilniejszego ataku dopiero na sam koniec odcinka, wcześniej obrywając po dupie, itp itd.

Nie polecam nikomu. Lepiej nie niszczyć sobie dobrych wspomnień z dzieciństwa.

Ps. Czarodziejka z Marsa rządzi.

16.09.2011 09:32
claudespeed18
odpowiedz
claudespeed18
162
Liberty City Finest

taa, laska z Marsa rulez, to moja planeta horoskopowa w dodatku :D

ja tam prawie nic nie pamiętam, tylko świecące oczy lasek a widok jakiegoś tam kolesia i ich ciągłe okrzyki rozpaczy ;)

16.09.2011 09:40
Backside
👍
odpowiedz
Backside
77
Senator
Wideo

Po co całe to pieprzenie o różnorodnych zaletach bajki - przecież wszyscy oglądali Czarodziejkę po to, żeby moment transformacji :D - http://www.youtube.com/watch?v=0nm7WULvm4Q

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze