Soundtrack z Dead Island w sprzedaży - UV - 26 września 2011

Soundtrack z Dead Island w sprzedaży

Od kilku dni w ofercie popularnego serwisu iTunes dostępny jest oficjalny soundtrack z Dead Island – zapewne doskonale Wam znanej polskiej produkcji, którą przygotowała wrocławska firma Techland. Album zawiera aż 43 kompozycje, czyli o czternaście kawałków więcej niż płyta wchodząca w skład edycji kolekcjonerskiej gry.

Oddajmy głos Pawłowi Błaszczakowi, autorowi muzyki do Dead Island„W skład albumu wchodzi kilka utworów przygotowanych specjalnie do wydania płytowego. Soundtrack zawiera zarówno te smutne partie, gdzie użyty został m.in. fortepian oraz skrzypce, jak i kompozycje mają podkreślać grozę. W tych ostatnich pojawiają się dźwięki dysonansowe, syntezatorowe i poddane zaawansowanej obróbce.” Użytkownicy sklepu mogą nabyć ścieżkę dźwiękową w cenie 9.99$ - istnieje też opcja kupienia pojedynczych numerów po 99 centów każdy.

Paweł Błaszczak jest pierwszym kompozytorem znad Wisły, który może pochwalić się obecnością pięciu swoich soundtracków w serwisie iTunes. Gry z muzyką tego artysty zostały sprzedane w ponad pięciu milionach egzemplarzy na całym świecie, co również jest najlepszym wynikiem w Polsce.

Paweł obiecał podesłać kilka soundtracków z Dead Island na płycie CD – jak tylko dotrą do mnie, rozdam je w jakimś szybkim konkursie. Poniżej znajdziecie trzy przykładowe utwory z gry. Miłego słuchania.

UV
26 września 2011 - 10:38

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
26.09.2011 15:22
Harry M
Harry M
143
Master czaszka

Ja mam soundtrack z kolekcjonerki i szkoda, ze nie ma muzyczki z trailera i z początku gry (voo doo bitch)