Niezależnie #7 (31.10 – 06.11) – Explodemon Joe Danger Desktop Dungeons i inne - Hed - 6 listopada 2011

Niezależnie #7 (31.10 – 06.11) – Explodemon, Joe Danger, Desktop Dungeons i inne

W siódmym odcinku najbardziej niezależnego przeglądu na gameplay.pl piszę o nowych dodatkach do Humble Voxatron Debut, premierze dwóch zacnych gier (Explodemon, Where Is My Heart?), Joe Danger w wersji na Xboksa 360, nowej przygodówce autorki Gabriel Knight i Gray Matter oraz przeglądarkowej wersji Desktop Dungeons. Zapraszam!

Voxatron w Humble Bundle

Gra Voxatron zadebiutowała w wersji alfa w pakiecie Humble Voxatron Debut, czyli kolejnej odsłonie Humble Bundle. Pisałem o tym na blogu tydzień temu, ale warto wrócić do tematu. Zgodnie z oczekiwaniami, organizatorzy dodali do zestawu nowe tytuły: Blocks That Matter oraz The Binding of Isaac. Drugą z gier zrecenzowałem i przepytałem jej twórcę w wywiadzie.

Aby otrzymać zestaw trzech gier musimy zapłacić więcej niż aktualna średnia pieniędzy, jaką ludzie wydają na pakiet (obecnie wynosi ona 4,99 dolarów). Osoby, które zapłacą mniej, dostaną tylko grę Voxatron (Alpha). Tak czy inaczej, warto. Voxatron to bardzo przyjemna strzelanka z niezwykle widowiskową oprawą wizualną.

Explodemon już na pecetach

Platformówka o wybuchającym bohaterze Explodemon zadebiutowała na pecetach. Produkcja została stworzona przez Curve Studios, które kilkadziesiąt godzin temu wypuściło darmową grę Stealth Bastard (pisałem o niej w sobotę). Explodemon jest dostępny w kilku serwisach dystrybucji cyfrowej (Impulse, GamersGate) oraz na oficjalnej stronie za około 32 złote.

W samej grze wcielamy się w robota, który wykonuje wszelkie czynności wybuchając – w ten sposób przechodzimy poziomy pełne pułapek i wrogów. Produkcja studia Curve kojarzy się z ‘Splosion Manem firmy Twisted Pixel, ale nie jest jej kopią. Deweloperzy pracowali nad swoimi pomysłami równolegle, nie mając pojęcia o tym jak bardzo będą one do siebie podobne.  

Joe Danger Special Edition trafi na Xboksa 360

Joe Danger przestanie być ekskluzywnym tytułem PlayStation 3 i wkrótce zostanie przeniesiony na Xboksa 360 w podrasowanej wersji. Joe Danger Special Edition ma zawierać nowe poziomy i kilka innych niespodzianek. Autorzy obiecują też, że w grze znajdziemy sporo poprawek, dzięki którym całość będzie przystępniejsza i po prostu lepsza.

W Joe Danger wcielamy się w kaskadera kierującego motorem, który musi odbudować swoją sławę. Na każdym z poziomów otrzymujemy różne cele: wykonujemy sztuczki, ścigamy się, zbieramy różne przedmioty, itd. Produkcja wydana pierwotnie na PlayStation 3 zebrała bardzo wysokie noty i jest naprawdę przyjemna.

Desktop Dungeons

Ostatnio sporo mówi się o standardzie HTML5 – także w kontekście gier przeglądarkowych. Twórcy Desktop Dungeons postanowili dorzucić coś od siebie: darmową wersję tego tej świetnej gry o eksplorowaniu podziemi. Produkcja jest dostępna pod tym linkiem w specjalnej, zminiaturyzowanej wersji, w której jedna rozgrywka zabierze nam zaledwie parę minut.

Desktop Dungeons to świetna produkcja, która obecnie jest w fazie bety. Grę można zamawiać na oficjalnej stronie za 10 dolarów (tyle przynajmniej kosztuje podstawowa wersja). Twórcy udostępnili też jej darmową wersję sprzed kilkunastu miesięcy. Ostrzegam jednak przed jej wysoce uzależniającą grywalnością: to naprawdę pochłaniacz czasu.

Premiera Where Is My Heart?

Duńska gra logiczno-platformowa Where Is My Heart? została wydana w ramach PSP minis, co oznacza, że można odpalić ją na PlayStation 3 i PSP. Zwykle mało mówi się o tej serii Sony, ale tym razem trzeba. Dzieło studia Die Gute Fabrik jest intrygujące. W tym momencie gra jest dostępna za darmo dla abonentów PlayStation Plus. 16 listopada znajdziemy ją w zwykłej części PlayStation Store.

W Where Is My Heart? wcielamy się w bohaterów przemierzających las w poszukiwaniu pewnego drzewa. Opowieść inspirowana doświadczeniem jednego z twórców, który wraz z rodziną zgubił się w lesie, została przedstawiona w postaci pomysłowej platformówki. W grze manipulujemy trzema postaciami, aby zebrać przedmioty i dotrzeć do wyjścia. Co ciekawe, poziomy zostają poszatkowane na kilka odrębnych części – sprawdźcie powyższy zwiastun. Oprawa audiowizualna gry jest fenomenalna. Polecam.

Cognition

Studio Phoenix Online, znane z The Silver Lining, czyli adaptacji King’s Quest, pracuje nad nowym projektem, realizowanym w oparciu o popularny obecnie model kickstar. Projekt nosi nazwę Cognition: An Erica Reed Thriller i ma być ambitną przygodówką. Twórcy opublikowali pierwsze informacje o grze i zbierają fundusze: wspomóc przedsięwzięcie można na tej stronie.

Cognition: An Erica Reed Thriller będzie epizodycznym thrillerem w klimatach science-fiction. W grze wcielimy się w tytułową Ericę Reed, agentkę FBI, która tropi seryjnego mordercę. Bohaterka będzie miała zdolność retrokognicji, czyli widzenia przeszłych zdarzeń. W pracach nad Cognition udzielają się gościnnie Romano Molenaar oraz Jane Jensen (Gabriel Knight, Gray Matter). Czas sypnąć groszem!

Ciekawe linki

Kilka ciekawych linków z demami, zwiastunami, itd.: 

  • Kenshi [demo] – gra taktyczna z elementami RPG i otwartą rozgrywką. Samuraje i katany!
  • To The Moon [demo] – erpeg o dwóch naukowcach spełniających ostatnie życzenie pewnego człowieka.
  • ThunderGut [demo] – strzelankoplatformówka z bardzo kolorową oprawą.
  • Kenshi [trailer] – jak wyżej.
  • Borderline [trailer] – horror z akcją ukazaną z góry.
  • Tower Wars [trailer] – steampunkowy tower defense ze szczyptą humoru!
  • Animal Golf [trailer] – gra, w której strzelamy zwierzętami do „dołków” w ich kształcie.
  • FTL [trailer] – produkcja taktyczna, w której dowodzimy załogą statyku kosmicznego.

Gra przeglądu: inMomentum

Producent: Digital Arrow Cena: 7,99 euro Dostępność: Steam

Minimalistyczna platformówka 3D, w której pędzimy przed siebie, pokonując skomplikowane labirynty. Gra jest niezwykle widowiskowa, kolorowa i intensywna, a do tego ma całkiem przyjemną ścieżkę dźwiękową. Sprawdźcie sami poniższy zwiastun lub ten fragment rozgrywki.

 

Powyższy przegląd to próba zebrania najważniejszych informacji o grach indie w jednym miejscu. Jeśli jesteś niezależnym twórcą i chcesz pochwalić się swoją grą, daj znać!

Hed
6 listopada 2011 - 12:08