Abobo’s Big Adventure – milion nawiązań do kultowych gier z NESa już w styczniu - Hed - 21 grudnia 2011

Abobo’s Big Adventure – milion nawiązań do kultowych gier z NESa już w styczniu

Twórcy Abobo’s Big Adventure ujawnili jej datę premiery. W tytułowego antybohatera wcielimy się 11 stycznia przyszłego roku, czyli za około 20 dni. Informacja została podana już parę dni temu, ale w przypadku nieznanych szerzej projektów lepiej pisać o nich późno niż wcale. Tym bardziej, że produkcja może być definitywnym hołdem złożonym hitom z NESa.

Abobo’s Big Adventure to mashup motywów z klasycznych gier. Lekka parodia i przede wszystkim ukłon w ich stronę. Przygoda Abobo, który swoją drogą powinien być kojarzony przez osoby znające Double Dragon, rozpoczyna się od chodzonej bijatyki, by szybko przeistoczyć się w inne gatunki. Sprawdźcie zresztą zwiastun i obrazki w rozwinięciu.

Gra zostanie wydana za darmo na tej stronie i będzie grywalna w przeglądarce. Miałem okazję zagrać w betę tego szalonego i sentymentalnego dzieła, ale nie jestem pewien, czy mogę ujawniać jej szczegóły. Mówiąc krótko, będzie nieźle. Nie spodziewajcie się jednak gry z piękną animacją i świetnym sterowaniem. W końcu to przeróbka klasyków z lat 80. i 90.

Zapraszam do małej zabawy. Wrzucam poniżej kilka kadrów ze zwiastuna Abobo’s Big Adventure (za pomoc dzięki dla @mattheinze). Waszym zadaniem jest rozpoznać, do jakich gier nawiązują twórcy gry o Abobo. Do dzieła!

  

Hed
21 grudnia 2011 - 17:46