Umbrella wyrzuca śmieci – intrygująca wirusowa reklama Resident Evil: Revelations - Antares - 8 stycznia 2012

Umbrella wyrzuca śmieci – intrygująca wirusowa reklama Resident Evil: Revelations

Czy widać tu coś podejrzanego?

Na YouTube nie brak filmików prezentujących różnorakie niesamowite znaleziska i odkrycia, zarówno te prawdziwe, jak wyreżyserowane. To tam trafiają amatorskie nagrania wypadków, zamachów, działań wojennych itd. Jest to też świetna platforma do rozprzestrzeniającej się wirusowo reklamy, co tym razem wykorzystał Capcom przygotowując kampanię dla nadchodzącego „Resident Evil: Revelations”. Filmik może być dla niektórych lekko obrzydliwy, ale mi się podoba.

Bardzo lubię marketing wirusowy, ponieważ najczęściej wiążę się on z oryginalnymi pomysłami i wprowadzaniem elementów „grywalizacji” do codziennego życia. Toteż zarówno kampanię Deus Ex: Human Revolution  jak i The Last Of Us przyjąłem z otwartymi ramionami. Bez nachalnych sloganów typu gra roku, najlepsza grafika, oczekiwany hit da się zainteresować potencjalnych nabywców nowym tytułem tanio i ze smakiem. Nie potrzeba irytujących wyskakujących okienek, czy spotów telewizyjnych. Ciężar dystrybucji reklamy zostaje przełożony na samych jej odbiorców – gdy jest ciekawa, pokazują ją swoim znajomym. Tak też uczynię i ja, dzieląc się z Wami trzema filmikami z YouTube. „Mięsko” pojawia się w trzecim. Zaczyna się od niepozornej wycieczki na plażę:

Oraz prezentacji uroczego zakątka z bliska:

Nie ufajcie producentom konserw...

Teraz pozostaje tylko czekać na odpowiednio klimatyczną stronę internetową, bądź kolejne filmy popychające do przodu historię dziwnego znaleziska. Do premiery gry pozostało jeszcze trochę czasu – dla Europy datowana jest na 27 stycznia. Resident Evil: Revelations ukaże się wyłącznie na konsoli Nintendo 3DS.

Antares
8 stycznia 2012 - 19:06