Cykl serialowy #1 - Matio.K - 2 lutego 2012

Cykl serialowy #1

Niniejszym owym wpisem otwieram cykl poświęcony serialom emitowanym/dystrybuowanym w Polsce. Nie zamierzam tracić Waszego czasu opisując słabe produkcje, więc na pierwszy ogień idzie "Supernatural". Tytuł, który oglądać możemy w TVN7, a opowiada o perypetiach dwójki braci. Na codzień zajmującymi się zwalczaniem zagrażających zwykłym ludziom zjawisk nadprzyrodzonych (...)

Owszem, jest ckliwie i w ogóle młodzieżowo. Ale tylko do chwili, gdy zdamy sobie sprawę, że nie należy tego traktować poważnie, bo jest to puszczanie oka na każdym kroku - jeśli kochamy horrory i słuchamy rocka, bez problemu rozróżniając poszczególne kawałki, to możemy uważać się za grupę docelową. I dobrze jest ten trop podjąć, bo jeśli spodoba nam się stylistyka i konwencja pierwszego sezonu, czyli schematu na zasadzie ofiara>śledztwo>rozwiązanie, to jest szansa, że zostaniemy wynagrodzeni z racji tego, iż dalej intryga nabiera nowego wymiaru. Dosłownie i w przenośni. Stopniowo coraz większy nacisk stawiany zostaje na dobrze opowiedzianą, i co ważne, spójną historię, choć do tego czasu siła tkwi w dobrze oddanych elementach dramatycznych i komediowych, nierzadko wspólnie się na siebie nakładających. Obserwowowaniu jak ożywają wszystkie legendy o jakich słyszeliśmy i tego jaką rolę przewidzieli dla nich scenarzyści. A wreszcie dobrej, nieskrępowanej zabawie.

 Ps. Obecnie trwa emisja siódmego sezonu.

Matio.K
2 lutego 2012 - 17:07
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
02.02.2012 18:41
macio209
macio209
53
Master of Ceremony

ten serial mało mnie interesuje. czekam na kolejny wpis.

02.02.2012 18:44
James_007
odpowiedz
James_007
174
Septimus

serial przez pierwsze 2 sezony jest rewelacyjny
sezon 3 zaczyna się świetnie, jest za mało Ruby i później niespodziewanie uderza strajk scenarzystów
sezon 4 nadrabia poszerzeniem mitologii, a 5. jest rewelacyjnym zwieńczeniem całości, chociaż momentami juz zbyt melodramatyczny
sezon 6. ssie po całości i nie ratuje go 3-4 dobre odcinki, sezon 7 zaczyna sie dobrze, by po 3. odcinkach zmienić się w ciężko orzec co... i ta stagnacja trwa aż do teraz

02.02.2012 18:56
Goozys[DEA]
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Strasznie krótki wpis. Serial wybitny nie jest, ale można było śmiało napisać więcej. Mam nadzieję, że z tym cyklem nie pójdziesz na ilość, a na jakość.

02.02.2012 18:56
Stranger.
odpowiedz
Stranger.
162
Spookhouse

GRYOnline.plTeam

IMO strasznie płytko podszedłeś do tematu. Co do samego serialu, jak dla mnie od szóstego sezonu wyraźna tendencja spadkowa, a aktualny siódmy praktycznie tylko z przyzwyczajenia oglądam (i raczej na nim poprzestanę jeżeli zamówiony zostanie ósmy).