Falcom nie daje umrzeć PSP czyli cieszę się i smucę. - Pita - 13 kwietnia 2012

Falcom nie daje umrzeć PSP, czyli cieszę się i smucę.

Mój ulubiony twórca lekkich RPGów, czyli Falcom nie chce opuszczać PSP i zapowiedział Trails of Nayuta, kolejne RPG akcji na silniku Ys Seven. O ile Ys Seven nie należy do moich ulubionych części tej świetnej serii, tak wciąż jest bardzo dobrym tytułem, który ma potencjalnie bardzo dobry silnik. Czekam.

Jeżeli nie mylę się to Trails of Nayuta nie ma nic wspólnego z serią Trails In The Sky/Legend of Heroes. Gra wrzuca nas w rolę dwóch bohaterów naraz – Nayute, piętnastoletniego chłopaka podróżującego przez świat oraz wróżki Noi, uzbrojonej w potężną magię. Falcom stara się stworzyć tytuł w którym naraz będziemy atakowali fizycznie Nayutą i czarowało Noi. Dziwne? Lekko, ale ufam im, bo robią gry wyśmienite. Trails of Nayuta toczy się na archipelagu wysp (Chrono Cross anyone ;p?), znajdujących się podobno na końcu płaskiego świata. Nayuta wyrusza tam, gdy tylko spadająca gwiazda trafia prosto w pradawne ruiny…

Na screenach gra wygląda ładnie, a jako że to Falcom można spodziewać się płynnej rozgrywki, ciekawej (choć prostej) fabuły, ogromnych bossów oraz świetnej muzyki. I niestety, niewiadomo, czy dostaniemy ją na zachodzie. Jeżeli wydawcy nie dogadają się z developerami z Japonii i nie będą wypuszczać gier z PSP na PSN do pogrania choćby na Vitcie, to bardzo, ale bardzo źle dla fanów jRPG.

W Japonii wciąż produkuje się masę świetnych jRPGów na konsolkę Sony – różnych podgatunków, różnych producentów, na różnym poziomie. Omijają nas świetnie wyglądające i brzmiące gry, takie jak Over my Dead Body (opowieść o przeklętym szybkim starzeniem się wojowniku), kolejne rozdziały Legend of Heroes (notabene jedne z najlepszych light RPG od lat), King’s Field Additional (turowe dungeon crawlery od twórców Dark Souls), i wiele, wiele innych. Ba! – nawet nie wiemy co z Final Fantasy Type-0, które już w swojej japońskiej wersji pokazuje pazura.

Dobre RPGi to dobre RPGi – ich nigdy za wiele. Mam nadzieję, że jakoś się uda i PSP oraz PS Vita wzbogacą się o wiele smakowitych pozycji z sieci. PSN w końcu po coś istnieje. Może pudełkowych wydań nie dostaniemy, ale jeżeli to ma być sposób na piractwo – jestem za. A tak śniąc na jawie – Sony mogłoby wydać jakiś oficjalny emulator PSP na PS3 ;).

(via siliconera.com)

Pita
13 kwietnia 2012 - 14:16

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.04.2012 15:01
K_Skuza
K_Skuza
10
Pretorianin

Dla mnie to kolejny dobry powód, żeby kupić PSP lub Vitę. Bo dobrych RPGów (i nie tylko ich) nigdy za wiele! :)

14.04.2012 00:14
CyberTron
odpowiedz
CyberTron
91
Imperator Wersalka

@up

Po cholere Ci Vita? Przecie to tyś szanowny panie reklamował się pełnym bzdur tekstem, że nowe konsole są niepotrzebne, zwłaszcza Tobie.

14.04.2012 22:25
K_Skuza
odpowiedz
K_Skuza
10
Pretorianin

@CyberTron - Twoją elokwencją & kurtuazją można by wyłożyć podłogi w Belwederze. ;> Chciałbym PSP/Vitę, bo na te platformy wychodzi(ło) sporo exclusive'ów, jRPGów, turówek i nie tylko. No ale fakt, nie mogę ich dotknąć, bo nie są starsze ode mnie. Mnie pozostają już tylko "hipsterskie" szachy i chińczyk. ROTFL

14.04.2012 22:44
Mruqe
odpowiedz
Mruqe
7
Geekus Biggus

Vita nową konsolą? Phi! Przecież ma już dobrych parę miesięcy ;-) A tak na serio - myślę, że Falcom wyczuł pismo nosem - w tej chwili staruszka PSP sprzedaje się w Japonii lepiej niż PSV. Produkcja gier dedykowanych PSV może okazać się dla dewelopera strzałem w kolano. Bezpieczniej wydawać tytuły, które działają na obu platformach - mają więc szansę trafienia do szerokiego grona odbiorców.

15.04.2012 00:18
odpowiedz
koobon
82
Legend

Dla turówek, jRPG-ów i exclusivów to się raczej DS-a kupuje.

16.04.2012 10:32
odpowiedz
Lans_Tartare
41
Pretorianin

@kooboon - nie zgodzę się. Medialne potraktowanie PSP, a raczej schrzaniona reklama konsoli i gier na nią spowodowało ogrom kłamstw na temat tego sprzętu - posiadam od lat zarówno PSP jak i NDSa i pomimo ogromu wspaniałych gier na NDSa preferuję PSP, na którego nie brak jRPGów, gier ekskluzywnych, czy turówek ;)

pzdr

Pita

16.04.2012 11:30
Yancy
odpowiedz
Yancy
166
Legend

Im więcej fajnych gierek dołożą mi do przejścia na PSP - tym lepiej :) Kolejnej generacji (mam PSP i DS-a) już raczej nie kupię. Po prostu używam kieszkonsolek zgodnie z ich przeznaczeniem a do tego aż nadto wystarcza to co mam. Zwłaszcza że smartphon coraz częściej jest jedynym urządzeniem jakie zabieram...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze