Świat realny vs Świat wirtualny - Grins - 29 lipca 2012

Świat realny vs Świat wirtualny

Pewnego pięknego poranka, gdy wypijałem właśnie swoją pierwszą kawę przed pracą, zacząłem przeglądać forum studia Remedy, odpowiedzialnego m.in. za grę Alan Wake. Natknąłem się wtedy na bardzo ciekawy artykuł [tutaj] , który zainspirował mnie do skonfrontowania tego co widzimy w grach, z tym co egzystuje naprawdę. Zapraszam.

Zacząłem od gier, których akcja toczy się w czasach teraźniejszych lub bardzo bliskich. Sprawdziłem gry, których czas trwania akcji nie jest ściśle określony, ale na szczęście miejsce akcji jest już podane. Wyniki były zadziwiające. Oprócz oczywistych i najbardziej znany miejsc z serii Assassin’s Creed, znalazłem również miejsca odpowiadające za inspirowanie producentów gier takich jak Red Dead Redemption, Call of Duty Modern Warfare 2, Max Payne 3 i kilka innych. W wielu przypadkach porównanie grafiki z realnym światem, a tym przedstawionym w grze jest o tyle dobre, że nie trzeba doszukiwać się szczegółów. Postarałem się o wyszukanie większości miejsc, które spotkaliśmy w tych kilku produkcjach. Niestety do niektórych miejsc zabrakło screenów, ale z pewnością większość z was skojarzy zdjęcie z miejscem w grze. Krótki komentarz:

Alan Wake: Studio Remedy wzorowało się na „Diablo Dam”

Assassin’s Creed: Studio Ubisoft wzorowało się na miastach: m.in. Florencja, Wenecja, Rzym, Konstantynopol

Call of Duty Modern Warfare 2 oraz Max Payne 3: W Call of Duty możemy ujrzeć favele z Rio De Janeiro, natomiast w Max Payne 3 oglądamy zatrważający obraz faveli z Sao Paulo

Far Cry 2: Producenci nie określili na tyle jasno miejsca akcji, więc skonfrontowałem obraz z gry z najbliższą prawdą

GTA IV: W galerii dostępne porównanie „Brooklyn bridge”

Red Dead Redemption: W produkcji Rockstara dostępne jest miejsce zwane Flat Iron Lake, niestety w prawdziwym świecie nie kojarzy się w ogóle z dzikim zachodem.

Tomb Raider: Ko Tapu Island to miejsce, które mogliśmy zobaczyć w jednej z części przygód Lary Croft. 

Zapraszam do przejrzenia galerii oraz do komentowania i przedstawiania swoich propozycji dotyczących świata wirtualnego jak i realnego. Oto co znalazłem w ciągu godziny szperania w necie. 

Grins
29 lipca 2012 - 11:25
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
29.07.2012 13:04
sm142gi
sm142gi
33
Centurion

Czy tylko ja mam wrażenie, że kolega nie dość ze ameryki nie odkrył (przecież to naturalne ze jeśli miejscówką w grze jest, dajmy na to Florencja w AC II to jest ona wzorowana na prawdziwym mieście oO ) to jeszcze podał jakieś dziwne zdjęcia nie wiadomo do końca co przedstawiające. Żeby chociaż troszkę się pomęczyć o porobić zestawienia kadr z gry-kadr z rzeczywistości, to miałoby to jakiś sens.. A tak to mamy jakieś zdjęcia widoczków i porównanie budki z napisem "Ryby..." z jakiejś gry z zupełnie inną budką z jedynie podobnym napisem, jakich pewnie setki tysięcy na swiecie...

29.07.2012 13:07
odpowiedz
zanonimizowany315478
93
Legend

<-caly artykul

29.07.2012 14:39
odpowiedz
Grisia
6
Chorąży

Ameryki nie odkryłem, fakt. Ale Ty też nie odkryłeś. Nie chodzi mi o sam fakt, iż producenci gry wzorują się na prawdzie. Chodzi o jakość tego wzoru. Co do zdjęć... przepraszam, zapomniałem, że internauci z czasem są coraz bardziej hmm, leniwi? Sądziłem, że umieszczenie jednego zdjęcia obok kolejnego będzie jasnym domysłem, o ile w przypadku pierwszych zdjęć w galerii jest lekki nieporządek to w przypadku następnych jest już tryb - screen z gry - zdjęcie. Trochę zaangażowania w zrozumienie przekazu i wszystko będzie ok. W galerii nie mogę opisywać poszczególnych obrazków więc zrobiłem to w skrócie "... Krótki komentarz:".

03.08.2012 23:25
odpowiedz
would
32
Pretorianin

Rocka nie ma, Roja nie ma, reszty starej kadry też nie ma i zostają tylko takie "artykuły".