Grins

Everything is nothing

najnowszepolecanepopularne

Piękno życia w drodze - Into the Wild

Usunąłem konto na facebook'u

Ktoś więcej niż nauczyciel - "Detachment"

Historia samotności - Being Flynn

Śpiące psy na ulicach Hongkongu

Mój teatr ma 7140 metrów kwadratowych

Piękno życia w drodze - Into the Wild

Gdy słyszę słowo biografia, na myśl przychodzą mi ludzie i ich historie. Ludzie wielcy, jak i ludzie mali. Ci nieznani i Ci popularni. Osoby, które doczekały się przedstawienia swojego portretu na wielkim ekranie oraz Ci, po których zostały tylko książki. Przychodzą mi na myśl przede wszystkim ludzie, którzy swoją historią zaprowadzili mnie tam, gdzie kończy się powierzchowność i płytkość, a zaczyna się dobra, a nawet wyśmienita historia.

czytaj dalejGrins
10 października 2012 - 20:35

Usunąłem konto na facebook'u

Spotkałem się z wieloma osobami, które postanowiły pozbyć się konta czy to z popularnego w Polsce portalu „nk” czy jednego z największych serwisów społecznościowych facebook. Na wstępie dodam, że moja „usuwalność” jest spowodowana zupełnie innym problemem niż te popularno-masowe. W poniedziałek zginął człowiek, którego w ogóle nie znałem, a oto co połączyło obydwie sprawy.

czytaj dalejGrins
26 września 2012 - 18:58

Ktoś więcej niż nauczyciel - "Detachment"

Adrien Brody – człowiek, który zagrał na pianinie przed kamerą i przed milionami Polaków. Mężczyzna, który zgodził się na współpracę z Romanem Polańskim. A wreszcie odtwórca postaci Władysława Szpilmana – Pianisty Warszawy. Tym razem wcielił się w rolę znacznie odmienną od tej, z którą go identyfikujemy. „Detachment” to niezwykle inteligentnie opowiedziana historia nauczyciela, który dążył do realizacji swoich założeń. Historia „pieniądza” jakim niezaprzeczalnie jest nauczyciel.

czytaj dalejGrins
18 września 2012 - 20:02

Historia samotności - Being Flynn

Mało jest takich filmów, które w ciągu dwóch godzin trwania, sprawiają że postać, w którą wciela się aktor, staje się ważniejsza niż przedstawione dzieło. Bez wątpienia na takie słowa zasługują przede wszystkim biografię. Biografia to nie tylko historia przytoczona przez człowieka… Zapraszam.

czytaj dalejGrins
11 września 2012 - 20:19

Solucje umarły

Pamiętacie jeszcze czasy, w których słowo solucja, pojawiające się w wyszukiwarce google przy danym tytule, oznaczało iż gra jest warta uwagi? Ja pamiętam - pamiętam również gry, które przechodziłem z całym plikiem kartek przed monitorem. Więc co poszło nie tak, gdzie podziały się solucje? Zapraszam.

czytaj dalejGrins
26 sierpnia 2012 - 12:41

Śpiące psy na ulicach Hongkongu

Na sklepowe półki trafiło dzisiaj najświeższe dziecko studia United Front Games – Sleeping Dogs. Kolejna gra akcji TPP, która ma nami wstrząsnąć i przynieść godziny świetnej zabawy? A może to następna słaba produkcja? Kupiłem, odpaliłem i… sprawdźcie sami. Zapraszam.

czytaj dalejGrins
17 sierpnia 2012 - 21:59

Idzie liga - Premier League w najlepszym wydaniu

Już za niespełna trzy dni rusza jedna z najlepszych lig piłkarskich na świecie. Po kilkumiesięcznej przerwie, ponownie obejrzymy plejadę gwiazd, a na czerwonym dywanie pojawią się nowi zawodnicy. Mecze Premier League od zawsze przyspieszały rytmy bicia serc wielu kibicom. La Liga i Serie A już były – czas na ligę angielską – zapraszam.

czytaj dalejGrins
15 sierpnia 2012 - 23:20

Idzie liga - świeżość w Serie A

Jeżeli nic nie stanie na drodze to dokładnie 26 sierpnia, o godzinie 15:00 rozgrywki zainauguruje liga, która nosi od bardzo dawno miano defensywnej – włoska Serie A. Zapowiada się naprawdę fascynująco, m.in. dzięki transferom, wynikom z poprzedniego sezonu oraz zaskakująco świetnym poziomie na szczeblu europejskim. Liga hiszpańska już była - teraz zapraszam na ligę włoską.

czytaj dalejGrins
13 sierpnia 2012 - 19:26

Idzie liga - La Liga przed sezonem

Prawdopodobnie 18 sierpnia ruszy jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza liga piłkarska. Mecz pomiędzy Celtą Vigo, a Malagą zainauguruje sezon 2012/13. Czego możemy się spodziewać? Czy znów o mistrzostwo powalczy wyłącznie Real Madryt z FC Barceloną? Czy ktoś będzie w stanie walczyć z dwoma gigantami światowego futbolu? Zapraszam.

czytaj dalejGrins
12 sierpnia 2012 - 12:00

Mój teatr ma 7140 metrów kwadratowych

Od dobrych kilku lat, wszyscy jesteśmy świadkami ciekawego zjawiska występującego w szerokich grupach społecznych. Mianowicie, utworzyły się różnego rodzaju obozy, które starają się wywrzeć jakiegoś rodzaju presje na ludziach, aby podważyć opinie na temat sportu narodowego. I tak na przestrzeni lat, pojawiły się niekończące się dyskusje.

czytaj dalejGrins
7 sierpnia 2012 - 14:04