To czego w telewizji już nie ma – 001 – Usterka - siwy - 10 sierpnia 2012

To czego w telewizji już nie ma – 001 – Usterka

Obecnie telewizja zalewana jest różnymi programami, serialami czy innymi formatami, które niezbyt przypadają mi do gustu, do tego jeszcze ten spam reklamowy. Dlatego postanowiłem cofnąć się do tego co lubiłem oglądać i powspominać trochę. Pierwszym programem jaki przyszedł mi na myśl razem z pomysłem na serie artykułów była „Usterka”.

W programie chodziło oto, żeby sprawdzać umiejętności i rzetelność różnych fachowców/firm, specjalizujących się w danej dziedzinie. W każdym odcinku ekspert współpracujący ekipą realizatorską przygotowywał usterkę czy też zadania dla speców i w każdym odcinku mieliśmy do czynienia z inną rzeczą do zrobioną dotyczącą innej kategorii.  Np. naprawa pralki, wstawienie okien czy uruchomienie samochodu.

„Usterka” pokazywała naszą rzeczywistość, często wezwani fachowcy nie radzili sobie z wykonywaniem zlecenia,  żądali zbyt dużo pieniędzy, byli nawet tacy, którzy nie żałowali sobie piwka podczas pracy. Ja oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie da się wiedzieć wszystkiego i nikt nie pozjadał wszystkich rozumów. Nie chce także nikogo rozliczać, nie mam także nic do piwa(oprócz tego w pracy).  Ale powiedzmy sobie szczerze poziom niektórych „majstrów” był przerażająco niski.

Idąc w drugą stronę program potrafił być czasami nieco nachalny, po pierwsze usterki przygotowywane przez eksperta były czasem bardzo trudne(jak już wspominałem nikt nie pozjadał wszystkich rozumów), po drugie aktorzy odgrywający rolę klientów nie zawszy byli uprzejmi, często troszeczkę prowokowali(może to za duże słowo). Po trzecie dla mnie tak średnio potrzebne było wyskakiwanie z kamerą w stylu „Mamy Cię, jesteś w ukrytej kamerze” pod koniec pracy fachowców. Jednak mimo tego uważam, że koncepcja programu była bardzo dobra. Łącznie wyemitowano 51 odcinków w trzech seriach. TVN  pozwalał sobie na liczne powtórki, głównie w pasmach wieczornych, ostatnio także na TVN Style. Usterkę można było zobaczyć rok temu na stacji TVS. Poza tym większość odcinków dostępna jest na You Tube.

Taka myśl podsumowująca mnie naszła, że może jakieś wskrzeszenie programu nie byłoby złym pomysłem?;)

Na zakończenie pozwolę sobie wkleić dwuczęściowy filmik z cyklu The Best Of:

siwy
10 sierpnia 2012 - 11:01

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.08.2012 12:21
Sasori666
Sasori666
142
Korneliusz

Jakis czas temu zaczął sie fajny film na TVN wiec postanowiłem go sobie obejrzeć oglądam sobie kilka minut i jep REKLAMA a że w TV oglądam tylko programy informacyjne i sport to trochę sie zamuliłem a potem przypomniałem ze przecież są też i reklamy
wyłączyłem tv i odpaliłem YT by oglądać sobie "głupie filmiki na internecie"
zastanawiam nie jaka publika będzie oglądać TV za 10-20 lat

10.08.2012 12:25
Ziom91
👍
odpowiedz
Ziom91
59
ohjehr

Pamiętam jeden odcinek, gdzie fachowiec załatwiał aktorowi panienki w ramach usługi :D

10.08.2012 12:31
odpowiedz
pawloki
15
Legend

A mi się przypomniał ten program.

10.08.2012 23:30
odpowiedz
Mitzu
22
Legionista

Usterka z szukaniem wody była dobra :P.

10.08.2012 23:41
SpecShadow
odpowiedz
SpecShadow
82
Silence of the LAMs
Image

[1]
------>

14.08.2012 09:39
odpowiedz
Maxs
101
Pretorianin

podobno programy typu ukryta kamera juz sie stacje boją robic ze wzgledu na procesy sadowe

14.08.2012 09:45
mrgiveman
odpowiedz
mrgiveman
71
Domek z kart

Pomysł na program był dobry i warty pochwały , ale to w jaki sposób wywoływano te "usterki" był żenujący.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze