Cat Mario(Syobon action) - przetestuj swoje nerwy - siwy - 21 października 2012

Cat Mario(Syobon action) - przetestuj swoje nerwy

Zawsze byłem zdania, że gry pomagają się odstresować i wyrzucić z siebie negatywne emocje. I chociaż świat zna parę przypadków, gdzie rzekomo były one czynnikiem wzbudzającym zło to jednak u normalnych ludzi granie ma raczej pozytywny wpływ na samopoczucie. Mamy wiele gatunków i miliony różnych produkcji więc każdy bez problemu może odnaleźć grę przy, której będzie czuł się dobrze. W tym momencie wszyscy czytający ten tekst mają prawo zadać pytanie do czego ja tak naprawdę zmierzam. Spieszę z wyjaśnieniami: a no do tego, że jest taka gra(coś w rodzaju parodii gry) przy, której dość ciężko się zrelaksować, wręcz odwrotnie jest to najbardziej frustrująca, wkurzająca i złośliwa gra na świecie.

Oto Cat Mario! W Internecie można to znaleźć też pod nazwą Syobon action. Oczywiście nie jest to żadna nowość, gra ma już jakiś czas i zapewne przeżywała swój fenomen.

Nikt nie powinien mieć problemu z odgadnięciem jaka gra posłużyła tutaj za szkielet, hydraulik został zastąpiony kotem, muzykę uczyniono jeszcze bardziej irytującą, a sama rozgrywka... no cóż, ciężko to w ogóle opisać, ciężko także o jakieś sensowne zrzuty ekranu. W porównaniu do oryginału(że tak pozwolę sobie użyć takiego stwierdzenia) rozgrywa została stała się zdecydowanie bardziej denerwująca, irytująca i nieprzewidywalna. Nigdy niewiadomo czego możemy się spodziewać i co nas czeka. Wszystko jest tak zmyślnie skontrowane, że nawet wiedząc gdzie znajduje się jaka pułapka i tak ciężko ją czasem ominąć. Oczywiście przejście gry nie jest niewykonalne, tym bardziej, że mamy dość duży zapas życia. Po utracie przewidzianych dwóch licznik idzie w dół, w efekcie mamy życia na minusie.

Jak przy każdej grze tak i przy Cat Mario znalazła się grupa „fanów”, którzy przechodzą grę na rekord, co za tym idzie na You Tube można znaleźć filmiki z przejścia całej gry bez utraty życia.

Jeden z takich materiałów, wybrany zupełnie przypadkowo(akcja od 12 sekundy, uwaga na muzykę):

Syobon action to jedna z nielicznych gier, która mnie zdenerwowała, a jestem na co dzień bardzo spokojnym człowiekiem i ciężko mnie czymś wkurzyć. Choć z drugiej strony to nie było takie zdenerwowanie po, którym miałem ochotę coś rozwalić i rzucać wulgaryzmami  - ogólnie to nie zdarza mi się takie coś. No ale dosyć o mojej skromnej osobie. Wróćmy do meritum.

Cat Mario jest świetną grą z oryginalnym pomysłem i mimo, że użyłem wielu pejoratywnych wyrazów aby ją opisać to wrócę do niej jeśli tylko znajdę chwilkę. Ogólnie może to dziwić, ale polecam sprawdzić to samemu. Jest to na tyle ciekawy  i intrygujący produkt, który każdy powinien obadać osobiście.

PS. Nie dałem rady skończyć pierwszego etapu i wycofałem się mając -15 żyć – ale jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa w tej kwestii.

siwy
21 października 2012 - 13:44

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.10.2012 13:58
siwy346
😜
siwy346
105
addicted to music

Znowu miało być fajnie, a w wyszło tak średnio. Cóż wracam więc do szlifowania mojego pisania mając nadzieje, że ktoś jednak zostanie zachęcony do przetestowania tej gry.

21.10.2012 14:18
odpowiedz
causal/hardcore
41
Pretorianin

Sam już nie wiem co jest trudniejsze - Syobon Action, czy I Wanna Be the Guy" :)

21.10.2012 14:27
odpowiedz
mpk794
37
pickleweasel

Wcale nie jest taka trudna jak się wydaje. Ja po kilku godzinach grania doszedłem do takiej wprawy, że te 4 rundy przechodzę ze stratą max 4-5 żyć.

21.10.2012 14:32
maciek16180
odpowiedz
maciek16180
54
Konsul

Grałem w to chyba jakieś 6-7 lat temu :) Najlepsza zabawa jest jak się patrzy na kogoś, kto gra po raz pierwszy :) Naprawdę, polecam się zapoznać i pokazać znajomym na jakimś spotkaniu :)

21.10.2012 16:40
siwy346
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

[2] & [3] Gra nie jest trudna, tylko na wkurzająca na swój sposób. Jedyna trudność polega na zapamiętaniu co i gdzie nas czeka. Lecz nawet mając tą wiedzę i tak zdarzają się wpadki.

21.10.2012 20:05
odpowiedz
Child of Pain
137
Senator
Wideo

http://www.youtube.com/watch?v=GAKuqCDYLBg
Wszyscy zapomnieli o tym Mario?

23.10.2012 17:18
Majkel Dżordan
😜
odpowiedz
Majkel Dżordan
19
Generał

Prosta gra. Już parę lat temu to przeszedłem.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze