Allegro.pl zmieniło wygląd – szok skandal niedowierzanie… - siwy - 12 maja 2013

Allegro.pl zmieniło wygląd – szok, skandal, niedowierzanie…

Największy portal aukcyjny w Polsce dokonał jakiś czas temu rewolucji swojej szaty graficznej. I o ile ogólnie zmiany wyglądu na portalach internetowych w większości przypadków nie przejmują się za dobrze dobrze(bo użytkownicy muszą się przyzwyczaić i przestawić) to allegro dostało naprawdę  mocno po głowie. Krytykę ich nowego layoutu można spotkać  dosłownie w każdym miejscu od oficjalnego forum zaczynając, a na portalach społecznościowych kończąc. Dlaczego ludzie, aż tak źle przyjęli tą zmianę? Dlaczego o tym jest ciągle tak głośno?

Jest kilka czynników powodujących taki stan rzeczy. Po pierwsze: allegro.pl nie dość, że jest największym serwisem aukcyjnym w Polsce, to na dodatek jedną z najczęściej odwiedzaną witryną w naszym Internecie. A oczywiste jest, że im więcej użytkowników tym więcej opinii, a co za tym idzie tym większa szansa, że ktoś będzie miał negatywne zdanie i może nie być odosobniony.

Po drugie: w obecnych czasach wiele łatwiej o miejsce gdzie można wyrazić własne zdanie, wszystko jest bardziej powszechniejsze i może jest tak, że to tylko pozory, niezadowolonych użytkowników jest tyle samo co przy poprzedniej zmianie, ale teraz więcej osób chce/może o tym powiedzieć.

Po trzecie: może część krytykujących idzie zgodnie z modą nienawiści do wszystkiego co nowe. Nic tak przecież nie łączy jak wspólny wróg i w tym wypadku co niektórzy za obiekt do nienawiści wybrali sobie nową szatę graficzną „bo tak”.

Czwartym powodem na taki wielki hejt do nowego allegro może być życzliwość konkurencji, a także teorie spiskowe czy inne historie z innego świata(jak np. to, że sprzedaż na portalu znacznie spadła, co okazało się prawdą). Przypadek?! Największy portal aukcyjny zmienia wygląd. Na gorsze! I na dodatek nikt z od nich nie mówi nic na ten temat. Kto za tym stoi? Zapytaliby Ci bardziej podejrzliwi. Nie wiem czemu napisałem ten czwarty powód, jest on  najmniej realny. Ale idziemy z kolejnym.

Nowe allegro diametralnie różni się od poprzednich układów graficznych na stronie, do tego stopnia, że twórcy musieli przygotować poradnik jak korzystać z nowej strony. I po prostu ludzie jeszcze nie zdążyli się przestawić na nowy wygląd – a nie oszukujmy się, łatwiej jest wylać krytykę na nowy wygląd niż zacząć się do niego przyzwyczaić.

Ja oczywiście rozumiem, że są gusta i komuś się te zmiany rzeczywiście mogą kategorycznie nie podobać, ale jak dla mnie… jest lepiej – tak, wiem niektórzy niedowierzają co ja piszę. Jest po prostu jakoś tak wygodniej, przejrzyście i nowocześnie. I z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że mi z allegro.pl korzysta się teraz znacznie fajniej.

Jestem pewien, że da się ten wygląd polubić, a jeśli jednak nie, to alternatywnych stron jest kilka, w postaci sklepów internetowych czy innych stron aukcyjnych, w Polsce jak i zagranicą. Być może jest jakaś rzecz, którą można zdobyć tylko na allegro – ale to musi być bardzo wyjątkowego i wówczas szatę graficzną trzeba przez chwilę akceptować. Jednak ogólnie rzecz biorąc  jest wolny wybór nikt nikogo nie zmusza do korzystania i męczenia się z czymś co mu nie odpowiada.

siwy
12 maja 2013 - 15:38