F1 - po wyścigu # Formula 1 Gran Premio de Espana 2013 - barth89 - 12 maja 2013

F1 - po wyścigu # Formula 1 Gran Premio de Espana 2013

O pierwszym w tym sezonie wyścigu na torze europejskim jak najszybciej zapomnieć będzie chciał zespół Mercedesa, który po świetnych kwalifikacjach jakby złapał zadyszkę. Z kolei po Grand Prix Hiszpanii świętować będą Hiszpanie i Włosi, dla których podium okazało się bardziej niż satysfakcjonujące.

Jak to się stało, że startujące z P1 i P2 Mercedesy uplasowały się ostatecznie na 6. (Rosberg) i 12. (Hamilton) pozycji? Najprawdopodobniej po raz kolejny wszystkiemu winne są opony oraz... świetna dyspozycja konkurentów. Co prawda Rosberg przez jakiś czas po starcie utrzymywał prowadzenie, ale Hamilton niemal od razu spadł na czwartą pozycję. Brawa należą się Alonso i Massie, którzy na starcie wystrzelili jak z procy. Przetasowania spowodowane pierwszymi pit-stopami sprawiły, że w pewnym momencie stawce przewodził nie kto inny, jak Esteban Gutierrez, jednak chwilę później wszystko było jasne - jadący do tej pory za Vettelem Alonso wykorzystał założony do jego bolidu chwilę wcześniej komplet świeżych opon i wyprzedził Niemca. Czy muszę dodawać, że trybuny oszalały?

Van der Garde stracił koło, Grosjean miał problemy z zawieszeniem, Hulkenberg został za wcześnie wypuszczony ze zmiany opon i w alei serwisowej uderzył w Vergne, który chwilę później musiał zameldować się u swoich mechaników z poszarpaną oponą... z incydentów podczas GP Hiszpanii to właściwie tyle, ale nie one są przecież najważniejsze. Po raz kolejny zawodzi forma McLarenów, które ledwo utrzymują się w pierwszej dziesiątce. Cieszy natomiast bardzo dobra dyspozycja Felipe Massy - Brazylijczyk chyba już wyzbył się wszystkich kompleksów i blokady psychicznej po złych doświadczeniach z niesławnych kwalifikacji do GP Węgier.

Hiszpanie świętują razem z Ferrari, Red Bull wyjeżdża bez podium, McLaren zastanawia się nad swoją formą, a Mercedes płacze w garażu. Natomiast wszyscy już myślą o kolejnym wyścigu...

... którym jest najbardziej prestiżowe GP w całym sezonie - Monako!

A jakie są wasze wrażenia po Grand Prix Hiszpanii?


<Spodobał ci się tekst? Wpisy i felietony przypadły ci do gustu? Polub growo&owo na Facebooku ^^ Znajdź mnie też na Google+>

barth89
12 maja 2013 - 16:14