Jak to jest z tymi 'darmowymi' grami z Xbox Live Gold? - Hubert Taler - 13 czerwca 2013

Jak to jest z tymi "darmowymi" grami z Xbox Live Gold?

Kilka dni temu, tuż przed konferencją E3, okazało się nagle że Fable III jest za darmo (dla kont z Gold). Niektórzy uznali to za jakiś błąd sklepu, inni uznali że to promocja przed zapowiedzą nowej gry z serii na konferencji.

Wkrótce potem okazało się że Microsoft, biorąc przykład z Sony, planuje udostępnić 2 gry miesięcznie za posiadanie konta Gold. Generalnie nie podano żadnych szczegółów, wiadomo było że nie jest to stała oferta (jak w przypadku Playstation Plus), tylko tymczasowa promocja, do czasu premiery Xbox One. W lipcu tymi grami miałyby być Assassin's Creed II i Halo 3.

Niedawno w interfejsie Xboxa pojawiła się krótka informacja na ten temat (w sekcji "Games with Gold"). Z niej wynikło jeszcze trochę szczegółów.

Co wiemy na pewno?

  • Promocja zaczęła się 10. czerwca.
  • Będziemy otrzymywać 2 gry miesięcznie (ale chyba nie równocześnie, wygląda na to że można dostać jedną grę na początku miesiąca, a drugą w jego połowie).
  • Pierwszą grę jaką otrzymaliśmy w czerwcu to było Fable III, czy oznacza to że otrzymamy też drugą grę w tym miesiącu?
  • Promocja kończy się oficjalnie 31.12.2013, więc nici z "Microsoftowego Playstation Plus".
  • Każda gra jest dostępna przez 2 tygodnie.
  • Gry mogą się różnić w poszczególnych krajach (np. myślę że otrzymamy coś innego niż Assassin's Creed II bo tej gry nie ma dostępnej w polskiej wersji Games On Demand).
  • Gry pozostają własnością użytkownika ale prawdopodobnie po zakończeniu promocji nie będzie można ich pobrać ponownie (np. po skasowaniu z dysku).

Dla wielu ostatnie miesiące z Xbox 360 to pożegnanie z konsolą, ze względu na politykę firmy potwierdzoną w czasie konferencji oraz ze względu na to, że Polski nie ma wśród krajów oficjalnie wspieranych przez Xbox One. No ale to temat na osobny artykuł. Cieszmy się na razie tym co mamy. 

PS. Od momentu opublikowania wpisu, Microsoft dodał informacje na temat Games with Gold na swoich stronach. Fable III jest dostępne do 30. czerwca, a kolejne gry 1. i 16. każdego miesiąca.

Hubert Taler
13 czerwca 2013 - 10:01