Pokemony w WoW czyli Pet Battles - Hubert Taler - 25 września 2012

Pokemony w WoW czyli Pet Battles

Jedną z nowości w nowym dodatku do World Of Warcraft czyli Mists Of Pandaria, jest możliwość tresowania petów (małych zwierzątek i innych towarzyszy), aby staczały walki z innymi.

Początek walki z innym graczem

Oczywiście, samo nasuwa się skojarzenie z Pokemonami. Podobieństw jest wiele:

  • Zwierzątka rozwijają się wraz z wygrywanymi walkami, zdobywają doświadczenie i nowe umiejętności.
  • Istnieje prosta fabuła która kieruje nas od jednego trenera do drugiego i możemy staczać z nimi walki aby zdobywać różne nagrody.
  • Istnieją dzikie zwierzaki które możemy w trakcie walki odpowiednio osłabić, i złapać. Od tej chwili będzie dodany do naszej kolekcji.
  • Mamy maksymalnie trzy zwierzaki w drużynie i możemy je zamieniać w trakcie walki. Tylko pety uczestniczące w walce zbierają punkty doświadczenia (XP).
  • Dodatkowo możemy staczać przypadkowe walki z innymi graczami (jednak są one anonimowe - widzimy tylko drużynę innego gracza, nie jego samego).
To wszystko brzmi znajomo, prawda? 
Złapaliśmy nowego zwierzaka


Sama implementacja jest bardzo fajna - po nauczeniu się umiejętności tresowania zwierzaków u trenera możemy używać nowej umiejętności: Track Pets. Umożliwia nowa zobaczenie na mapie pobliskie dzikie pety, które możemy pokonać aby zdobyć XP lub odpowiednio osłabić i rzucić na nie klatkę (odpowiednik Pokeballa).
W tym momencie mamy następujące możliwości: możemy rozwijać swoje pety, łapać dzikie, podążać za prostą fabułą mającą nauczyć nas walki (kolejni trenerzy których musimy pokonać), oraz staczać walki z innymi graczami. Gra tak dobiera naszych przeciwników aby poziom naszych zwierzątek był podobny.

Lista naszych zwierzaków


Podobnie jak Pokemony, zwierzaki dzielą się na kilka kategorii: wodne, magiczne, mechaniczne, żywiołaki etc. Oczywiście, mają one odpowiednio ustawione słabości i siły wobec siebie aby można było dobierać stworki do konkretnej walki: np. humanoidy są mocne wobec nieumarłych.
Twórcy gry zapowiadają rozwijanie tej funkcji i wprowadzanie np. nowych zwierzaków do złapania również unikalnych (tzw. rzadkie - rare). Ja jestem wciąż początkującym łapaczem (dodatek ukazał się właściwie dzisiaj), ale już widzę że jest to bardzo fajny nieobowiązkowy dodatek do WoW - rodzaj robudowanej mini-gry.
Hubert Taler
25 września 2012 - 12:16
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
25.09.2012 22:04
mr. Spark
mr. Spark
161
Rocket

Nic nowego tak naprawdę. Takie walki petów graczy widziałem jeszcze przed Kataklizmem, a jak pierwszy raz zagrałem hunterem i zobaczyłem jak wygląda zdobywanie petów od razu skojarzyło mi się to z pokemonami. Teraz jedynie dodali więcej mechaniki do tego.

25.09.2012 22:06
Stra Moldas
odpowiedz
Stra Moldas
96
Wujek Samo Stra

Jedyna rzecz obok pandarenów, której żałuję, że już w nią nie zagram. Sprawa wygląda bardzo interesująco i chciałbym to kiedyś sprawdzić, no ale - nigdy więcej MMO. :)

25.09.2012 22:12
xanat0s
👍
odpowiedz
xanat0s
195
Wind of Change

[ kopiuj - wklej z wątku o WoW, nie ma sensu żebym pisał to samo :) ]

Brat akurat nie może grać, a chcemy levelować razem, więc żeby nie robić questów, to wziąłem się za pety. Z początku byłem sceptyczny - jeden pet bije jednego, co w tym ciekawego?

Dopóki nie zdobyłem 3 petów i nie spróbowałem pojedynku z innym graczem. To są emocje i taktyka - dopasowywanie petów, przewidywanie zachowań przeciwnika, modlenie się o crita. Strasznie fajne i strasznie wciągające :)

No i daje satysfakcję, jak jakiegoś kolesia rozwaliłem słabszymi (niższe lvle) petami, bo w decydującym momencie ja ostatnim petem byłem na 1hit od niego, a on miał 270 hp (czyli 3-4 ciosy). I co - taktyka się opłaciła, szczęście sprzyjało. Zaryzykowałem we wcześniejszej rundzie nie hit, a buff i jak miał mnie na 1hit to dostał krytyka na 370 obrażeń. Ale musiał mieć minę :)

Taki miły przerywnik, przynajmniej będzie co robić w oczekiwaniu na raid.

Jedyna rzecz obok pandarenów, której żałuję, że już w nią nie zagram.

Jak obok mnie taki jeden grubaśny panderan stanął to myślałem, że nie wytrzymam ze śmiechu - padny są niezwykle pocieszne :)

25.09.2012 22:16
Stra Moldas
odpowiedz
Stra Moldas
96
Wujek Samo Stra

xanat0s -> Za to taureni już nie będą tak zabawni jak byli... :( Mamy krowy, wilki, pandy - normalnie całe zoo. :)

25.09.2012 22:37
xanat0s
😃
odpowiedz
xanat0s
195
Wind of Change
Image

Taureni to kawał komiksowej klasyki, dla mnie nadal są najzabawniejsi - ogony miażdżą :)

25.09.2012 23:09
Hellmaker
odpowiedz
Hellmaker
224
Legend

"Twórcy gry zapowiadają rozwijanie tej funkcji i wprowadzanie np. nowych zwierzaków do złapania również unikalnych (tzw. rzadkie - rare)."

Eeeerrr ... ale to już jest. Sam złapałem chyba 3 rare jak na razie. I kilka Uncommonów.

25.09.2012 23:55
HubertT
odpowiedz
HubertT
45
Łowca Androidów

@Hellmaker
Tak są rzadkie w tym sensie (mam już nawet achievement za chyba 5 rzadkich złapanych), czyli niebieskie.
Natomiast unique = purpurowe dopiero chyba mają się pojawić (tak zrozumiałem wywiad ostatni z developerami gdzie sugerowali coś takiego). Prawdopodobnie jakieś pety do złapania np. tylko w określonym dungeonie etc.

26.09.2012 07:04
Stra Moldas
odpowiedz
Stra Moldas
96
Wujek Samo Stra

xanat0s -> No, ale wielkie pandy w środku miast Ally czy Hordy na pewno zrobią konkurencję taurenom bądź draeneim - bardziej się rzucą w oczy. :D

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze