Pokemony w WoW czyli Pet Battles - Hubert Taler - 25 września 2012

Pokemony w WoW czyli Pet Battles

Jedną z nowości w nowym dodatku do World Of Warcraft czyli Mists Of Pandaria, jest możliwość tresowania petów (małych zwierzątek i innych towarzyszy), aby staczały walki z innymi.

Początek walki z innym graczem

Oczywiście, samo nasuwa się skojarzenie z Pokemonami. Podobieństw jest wiele:

  • Zwierzątka rozwijają się wraz z wygrywanymi walkami, zdobywają doświadczenie i nowe umiejętności.
  • Istnieje prosta fabuła która kieruje nas od jednego trenera do drugiego i możemy staczać z nimi walki aby zdobywać różne nagrody.
  • Istnieją dzikie zwierzaki które możemy w trakcie walki odpowiednio osłabić, i złapać. Od tej chwili będzie dodany do naszej kolekcji.
  • Mamy maksymalnie trzy zwierzaki w drużynie i możemy je zamieniać w trakcie walki. Tylko pety uczestniczące w walce zbierają punkty doświadczenia (XP).
  • Dodatkowo możemy staczać przypadkowe walki z innymi graczami (jednak są one anonimowe - widzimy tylko drużynę innego gracza, nie jego samego).
To wszystko brzmi znajomo, prawda? 
Złapaliśmy nowego zwierzaka


Sama implementacja jest bardzo fajna - po nauczeniu się umiejętności tresowania zwierzaków u trenera możemy używać nowej umiejętności: Track Pets. Umożliwia nowa zobaczenie na mapie pobliskie dzikie pety, które możemy pokonać aby zdobyć XP lub odpowiednio osłabić i rzucić na nie klatkę (odpowiednik Pokeballa).
W tym momencie mamy następujące możliwości: możemy rozwijać swoje pety, łapać dzikie, podążać za prostą fabułą mającą nauczyć nas walki (kolejni trenerzy których musimy pokonać), oraz staczać walki z innymi graczami. Gra tak dobiera naszych przeciwników aby poziom naszych zwierzątek był podobny.

Lista naszych zwierzaków


Podobnie jak Pokemony, zwierzaki dzielą się na kilka kategorii: wodne, magiczne, mechaniczne, żywiołaki etc. Oczywiście, mają one odpowiednio ustawione słabości i siły wobec siebie aby można było dobierać stworki do konkretnej walki: np. humanoidy są mocne wobec nieumarłych.
Twórcy gry zapowiadają rozwijanie tej funkcji i wprowadzanie np. nowych zwierzaków do złapania również unikalnych (tzw. rzadkie - rare). Ja jestem wciąż początkującym łapaczem (dodatek ukazał się właściwie dzisiaj), ale już widzę że jest to bardzo fajny nieobowiązkowy dodatek do WoW - rodzaj robudowanej mini-gry.
Hubert Taler
25 września 2012 - 12:16