Rozgrywka z Final Fantasy XV - a Ty ile mieczy zmieścisz w kieszeni? - Cascad - 12 czerwca 2013

Rozgrywka z Final Fantasy XV - a Ty ile mieczy zmieścisz w kieszeni?

Fani Final Fantasy zostali przyzwyczajeni w ostatnich latach do kilku rzeczy, takich jak m.in. ciągłe przesuwanie premier gier z tej serii i turowy system walki. Część oznaczona numerem piętnaście postara się zmienić chociaż ten drugi element świata pełnego kryształów.


Grę znaną do niedawna jako Final Fantasy Versus XIII pokazano podczas konferencji Sony (jednak potwierdzono potem, że ukaże się na Xboksie One), do sieci trafiło też wideo prezentujące rozgrywkę w tym tytule... a będzie ona widowiskowa i zdecydowanie nastawiona na akcję!

Niektórzy już teraz obrażają się na Square Enix za to, że nie będzie to klasyczne podejście do Final Fantasy (szczerze mówiąc przypomina to trochę "ciemne" Kingdom Hearts), ja jednak cieszę się, że firma stara się dać kopa tej jadącej już tylko na sentymencie serii. Właśnie to nastawienie na akcję może zbudować legendę na nowo i przedstawić wojowniczych chłopaków w śmiesznych włosach nowemu pokoleniu graczy, które nie widzi nic ekscytującego w cofaniu się do pikseli, widoku z góry i wielogodzinnego grindowania na górce za miastem... Kto wie, może sukces FFXV przyspieszy nawet produkcję remake'u FF7!
 


W każdym razie to jedna z najlepiej prezentujących się gier na platformy nowej generacji tegorocznego E3 i jeśli wyjdzie odpowiednio szybko to ma szansę na zbudowanie sobie grona wiernych fanów, co powinno zaowocować w przyszłości. Mało jest już takich tytułów...


Dla dopełnienia, jeszcze zwiastun wprost z parkietów Sony:To była niesamowicie udana prezentacja. Znowu wierzę w Versu… tfu, FFXV.

Cascad
12 czerwca 2013 - 18:40
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.06.2013 21:46
Skrabek_Znajomek
Skrabek_Znajomek
28
Legionista

Przyznam się szczerze w żadnego finala nie grałem, od ładnej grafiki, postaci i fabuły (chyba, słyszałem tylko opinie). Odstraszał mnie system walki i grind. Jeśli finale teraz będą tak wyglądać to chyba będzie o jednego fana więcej... Chociaż system walki wydaje się obecnie nieco niedopracowany a towarzysze wydają się sztuczni (nagle wyskakują aby uratować gracza z opresji i nic więcej nie robią).

PS. Archer is that you? (Mam na myśli głównego bohatera, a archer z Fate/stay night ofc.)

12.06.2013 22:06
ma_ko
😊
odpowiedz
ma_ko
61
 

Główny bohater wygląda jak Sasuke :P

Ja czekam. Widzę że będzie to dynamiczny fajnal co mnie cieszy (nie wiem czy wrócą kiedyś do turowego systemu walki...) Oby tylko był przemyślany ale o to chyba nie mamy co się martwić bo nawet w takim FFXIII system walki to jedna z niewielu rzeczy które tam błyszczały. Nie obraże się nawet na rozsądną ilość wstawek QTE... ;)

13.06.2013 10:31
jarek1101
odpowiedz
jarek1101
21
Pretorianin

cos malego tego contentu pokazali, czyzby byla tylko 1 mapa :?

13.06.2013 12:42
CascadJazz
odpowiedz
CascadJazz
17
Pretorianin

tak jarku, Final Fantasy XV będzie miało jedną mapę.

13.06.2013 16:54
odpowiedz
Child of Pain
145
Legend

Zes sie rozpisal. Coz nalezy przypomniec, ze Final 13 tez swietnie wygladal na trailera nawet walka ale tutaj moze faktycznie pomimo pewnych nieporadnosci i dopracowania mozna dojsc do czegos w styl Advent Children w grze, np fajna akcja z odebraniem miecza duzemu przeciwnikowi.