Hubert Taler

Part Time Gamer

najnowszepolecanepopularne

World Of Warcraft - to już 10 lat?!

Powrót Secret Service - okiem weterana

NESTalgia łączy przeszłość RPG z teraźniejszością

Better Call Saul - czyli na co czekają fani Breaking Bad

Mroczne początki kariery reżysera Strażników Galaktyki

Twilight Zone (Strefa mroku) - tego serialu nie można nie znać

World Of Warcraft - to już 10 lat?!

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale World Of Warcraft kończy 10 lat, i wciąż się doskonale trzyma. Mimo, ze zewsząd podnoszą się głosy typu "WoW się skończył", a co rusz ogłaszane są różne WoW killery, to wciąż ma 10 milionów graczy. Może powtórzmy: 10 milionów graczy płaci co miesiąc 12 euro / 15 dolarów. 120 milionów euro płynie różnym strumieniem co miesiąc do Blizzarda.

czytaj dalejHubert Taler
23 listopada 2014 - 22:53

Powrót Secret Service - okiem weterana

Wychodził 20 lat temu. Wyszedł i teraz. Co takiego? Secret Service!

Mam wrażenie, że jestem w porównaniu z niektórymi piszącymi dziś na gameplay kolegami dość... stary. Pamiętam pierwszego Bajtka (czarno białego i w małym formacie), pamiętam pierwszego kolorowego Bajtka, pamiętam Top Secret, pamiętam Gamblera, i pamiętam Secret Service.

Wychodzące w latach dziewięćdziesiątych czasopismo było dla wielu z nas kultowe. Rodzaj humoru w recenzjach, sposób zwracania się redaktorów do czytelnika, działy, które wydawały nam się wtedy obowiązkowe - to wszystko na pewno ukształtowało w pewien sposób czytelników, a co za tym idzie, rynek czasopism o grach w Polsce.

czytaj dalejHubert Taler
1 października 2014 - 11:52

Filmy których nie znacie: Człowiek z Ziemi (Man from Earth)

Niedawno pisałem o Twilight Zone jako o jednym z fajniejszych seriali wszechczasów. Tak się składa że pomiędzy tematem niniejszej notki a tym serialem istnieje ciekawe połączenie: osoba Jeromy'ego Bixby'ego. Ten amerykański scenarzysta poświęcił swoje zawodowe życie fantastyce. Był autorem odcinków do Strefy Mroku (jak również współscenarzystą filmu kinowego opartego na serialu), scenariuszy odcinków oryginalnego Star Treka, ale był też znanym i uznanym pisarzem. Jego opowiadania ukazywały się również po polsku, np. w antologii "Rakietowe dzieci".

czytaj dalejHubert Taler
20 września 2014 - 12:35

World Of Warcraft: Zbrodnie Wojenne

To już kolejna z recenzowanych przeze mnie książek umieszczonych w świecie World Of Warcraft, ale od razu mogę powiedzieć jedno: takiej książki w świecie Warcrafta jeszcze nie było.

Autorka Christie Golden już wcześniej dała się poznać jako najlepsza pisarka pisząca powieści dla Blizzarda (to ona napisała m.in. doskonałego Władcę klanów, nie przetłumaczonego niestety na polski Arthasa, jak i wydaną niedawno powieść o Jainie Proudmoor Wichry Wojny). Jednak to, na co porwała się tym razem, to coś naprawdę wyjątkowego.

czytaj dalejHubert Taler
10 września 2014 - 00:44

Minecraft - recenzja biografii Markusa Perssona "Notcha"

Ostatnio, robiąc zakupy w supermarkecie, ze zdziwieniem spostrzegłem, że Polskę opanowała mania Minecrafta. I to nie polskę młodzieżowo - gimbusiarsko - nerdowską, bynajmniej! Zwykła, kupująca, jak ja, w sobotę kiełbasę i ketchup, publiczność wymaga, jak widać, kompletu produktów Minecraftowych. W supermarkecie pojawiła się w tym celu cała osobna półka.

czytaj dalejHubert Taler
8 września 2014 - 18:42

NESTalgia łączy przeszłość RPG z teraźniejszością

NEStalgia to dziwna gra. Grafiką przypomina wydanie Dragon Questa (w Ameryce Dragon Warriora) lub Final Fantasy z końca lat osiemdziesiątych. Wieloma innymi elementami zaś przypomina współczesne gry RPG - szczególnie te rozgrywane online. Na stronie internetowej twórców gry jest to postawione wprost: "Dragon Warrior 3 spotyka World Of Warcraft".

Screen z pierwowzoru gry NEStalgia - Dragon Warrior 3

Gra z jednej strony zachowuje cechy klasycznych, ośmiobitowych gier RPG, z drugiej zaś udostępnia takie "nowoczesne" wynalazki jak questy, system reputacji, oraz grupowanie się z innymi użytkownikami online. Dodatkowo, widzimy innych graczy - jednak nie nazwałbym tego MMORPG - bardziej shared world RPG.

czytaj dalejHubert Taler
1 września 2014 - 23:48

Kolejny pakiet Bookrage: Janusz Zajdel powraca

W zeszłym roku pojawił się w ramach Bookrage pakiet "Światy Zajdla", przedstawiający książki legendarnego polskiego pisarza science-fiction Janusza A. Zajdla. Już wtedy czytelnicy domagali się... reszty książek. Autor, mimo że przedwcześnie zmarły, pozostawił po sobie jeszcze więcej powieści i opowiadań.

Wygląda na to że dostajemy kolejną paczkę jego twórczości, znów w formule sprawdzonej przez Humble Bundle, czyli BookRage. Nazwa nowego pakietu to "Wszechświat Zajdla".

czytaj dalejHubert Taler
25 sierpnia 2014 - 23:59

Darmowe czytanie #1

Brakuje Ci czasami czegoś co czytania na Twoim czytniku? Twój Kindle świeci pustkami? A może już wszystko przeczytałeś, a kasy na nowego ebooka brakuje? W tym cyklu będę próbował podrzucić pomysły skąd brać darmowe (lub, czasami, prawie darmowe) ebooki. Będą to jedynie legalne źródła, dobrej jakości, i pozbawione DRM - żeby nie było problemu z wrzuceniem na każdy czytnik jaki chcesz.

czytaj dalejHubert Taler
24 sierpnia 2014 - 23:42

Better Call Saul - czyli na co czekają fani Breaking Bad

Każdy, kto tak jak ja, polubił serial Breaking Bad, ma poczucie głodu, częściowo tylko zaspokajanego ponownym oglądaniem pięciu sezonów serialu. Dzięki dyscyplinie i zwięzłości twórcy serialu Vince'a Gilligana, nie rozciągnięto historii ponad miarę, i nie rozwodniono jej na wiele sezonów. Było pięknie, zwięźle, i krótko. Tak w każdym razie odczuwają to fani serialu.

Pojawiła się jednak iskierka nadziei, że możliwe będzie, aby po raz kolejny wejść do świata Breaking Bad i ponownie zobaczyć niektórych jego bohaterów. Ta iskierka to zapowiedziany serial Better Call Saul, który jest w tej chwili w produkcji, a jego premiery doczekamy się w lutym 2015 roku.

czytaj dalejHubert Taler
16 sierpnia 2014 - 16:35

Mroczne początki kariery reżysera Strażników Galaktyki

James Gunn dziś jest kojarzony ze swoimi najnowszymi dokonaniami. Przed Strażnikami Galaktyki były do np. scenariusze do filmów o Scooby-Doo. Jednak jeszcze wcześniej Gunn miał do czynienia z o wiele dziwieniejszą i mroczniejszą stroną kunsztu filmowego.

Swoje pierwsze filmy James zaczął kręcić w wieku około 12 lat, używając do tego ośmiomilimetrowej kamery. Bohaterami jego pierwszych filmów byli jego bracia, którym zlecał role... ofiar ataku zombiaków. Taka była jego wyobraźnia od najwcześniejszych lat.

czytaj dalejHubert Taler
13 sierpnia 2014 - 23:39