Bezpieczny i czysty komputer gracza: Jak uzdrowić lisa - siwy - 19 października 2013

Bezpieczny i czysty komputer gracza: Jak uzdrowić lisa

Dawno temu kiedy zaczynałem pisać na GP wystartowałem z takim nudnym cyklem, który był zbiorem porad jak zadbać o swój komputer. Co prawda styl tego tekstu był strasznie drewniany, ale starałem się aby pomóc osobom mniej zorientowanym. Po roku przerwy chciałem coś jeszcze dopowiedzieć, ponudzić sobie trochę i przestrzec przed kilkoma rzeczami. Dzisiejszym bohaterem będzie potocznie zwany lisek – czyli przeglądarka Mozilla Firefox. Co zrobić w przypadku problemów i komplikacji? Jak w łatwy sposób przywrócić ją do normalnego działania? Zapraszam do przeczytania artykułu. 

 


Mozilla Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, ma wielu zadowolonych użytkowników, setki dodatków, często aktualizacje i jest naprawdę dobra. Jednak nie ma rzeczy idealnych i czasem zdarzają jej się awarie, i błędy w działaniu.

Typowy objaw niedziałających stylów


Awarie są zazwyczaj proste, aczkolwiek bardzo irytują, a to style stron WWW nie chcą działać, albo Internet wolno chodzi, albo dokuczają nam pozostałości po zbędnych paskach narzędzi. Co prawda większości przypadków to są awarie spowodowane przez użytkownika bądź złośliwe oprogramowanie, ale Twórcy Firefoxa wyszli naprzeciw i oddali do użytku funkcje, która pozwala posprzątać w przeglądarce zachowując większość naszych rzeczy, takich jak: ciasteczka, hasła historię, dane formularzy i zakładki.


Skorzystanie z tego jest banalnie proste i poradzi sobie z nim każdy kto potrafi uruchomić przeglądarkę. Wystarczy wejść w menu Pomoc-> Informacje dla pomocy technicznej i tam nacisnąć przycisk Zresetuj program Firefox. Po chwili przeglądarka się zamknie i pojawi się okno dialogowe mówiące, że proces się odbywa. Odrobina cierpliwości i lisek otwiera się ponownie, czysty odświeżony i gotowy do walki.


A na pulpicie tworzy się folder z naszym starym profilem przeglądarki, wszystkimi dodatkami motywami i tym co się zachowało przy czyszczeniu. To takie zabezpieczenie gdyby coś poszło nie tak. Jednak jeśli nie przerywamy procesu czyszczenia to operacja powinna udać bez żadnego problemu.


Jeśli po zresetowaniu przeglądarki nadal nęka Nas problem zbędnych pasków i ciągłej zmiany strony startowej na taką reklamami należy użyć programu ADWcleaner. A po jego użyciu ponownie uzdrowić liska.


Informacje na temat od Mozilli: http://support.mozilla.org/pl/kb/przywracanie-domyslnych-ustawien-firefoksa-latwe-r
ADWcleaner – program do usuwania zbędnych pasków, stron startowych i innych reklam z przeglądarek.

siwy
19 października 2013 - 16:08
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.10.2013 16:20
berial6
berial6
120
Ashen One

1. Przerzucić się na Chrome

19.10.2013 16:23
Bezi2598
odpowiedz
Bezi2598
102
Legend

Szybkość działania najpopularniejszych przeglądarek jest nieodróżnialna gołym okiem, więc wybór przeglądarki to kwestia gustu.

19.10.2013 16:29
siwy346
odpowiedz
siwy346
105
addicted to music

Berial-> Ucieczka od problemu to nie jest rozwiązanie. Różnice między FF i Chrome są znikome i wybór pomiędzy nimi to kwestia gustu.
Więc rozwiązania proponowane przez Ciebie są dla słabych. :P

19.10.2013 16:41
Sethlan
odpowiedz
Sethlan
109
!______!

Korzystam z Firefoxa gdyz jest stabilny i wystarczajaco szybko. Chrome to nie przegladarka - na moim komputerze to meka, co chwila bledy, wyrzucanie przegladarki, problemy z wtyczkami. Przeinstalowywalem ten twor kilka razy, czyscilem rejestr, nawet system zdazylem zmienic - nic nie pomoglo.

19.10.2013 16:54
claudespeed18
odpowiedz
claudespeed18
162
Liberty City Finest

myślałem, że już nikt nie korzysta z liska :]

19.10.2013 16:55
$ebs Master
odpowiedz
$ebs Master
108
Profesor Oak

[5] a to niby dlaczego?

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze