Newsy(6) - Rocksmith McCartney Metallica na Antarktydzie i inne nowości. - Bartek Pacuła - 22 października 2013

Newsy(6) - Rocksmith, McCartney, Metallica na Antarktydzie i inne nowości.

Newsy muzyczne ze świata oraz z Polski. Premiera najnowszego albumu McCartney’a w Polsce, głosowanie dotyczące Rock’n’Roll Hall of Fame, ujawniona lista piosenek, która zostanie użyta w nowej edycji Rocksmitha oraz koncert Metallici… na Antarktydzie. Działo się, działo.

16.10.2013 – 22.10.2013

Na świecie:

Ruszyło głosowanie dotyczące tego, kto powinien znaleźć się w Rock’n’Roll Hall of Fame – muzeum historii rocka, które znajduje się w USA. Dla każdego zespołu bądź wokalisty jest to ogromne wyróżnienie, w obecnym głosowaniu  prowadzi Nirvana przed Kiss oraz Deep Purple. Ja swój głos już oddałem, jeśli ktoś chce zagłosować – może to zrobić tutaj: http://www.rockhall.com/get-involved/interact/poll/

Poznaliśmy listę piosenek, które znajdą się na płycie z najnowszą edycją gry Rocksmith, niosącą podtytuł All-New 2014 Edition. Muszę przyznać, że robi ona niemałe wrażenie i prezentuje się, moim zdaniem, o wiele lepiej niż set z poprzedniej części. Jest tutaj Aerosmith, Dylan, Iron Maiden, Jack White, Queen i wiele, wiele więcej.

Wiele faktów i wypowiedzi wskazuje na to, że Metallica da koncert na Antarktydzie. Jest to na pewno niemałe wyzwanie, choć informacja jest dosyć absurdalna i niedorzeczna. Niemniej jednak – gratuluję szczerze Metallice, nie co dzień ma się okazję grać na tym kontynencie.

Dla fanów U2 mam dobrą wiadomość. Zespół nagrał piosenkę do ścieżki dźwiękowej filmu o Nelsonie Mandeli. Tytuł tego dzieła to Ordinary Love, a film i muzykę poznamy bliżej w listopadzie.

Zespół Bad Religion zapowiedział wydanie płyty z piosenkami świątecznymi. Ambitny tytuł Christmas Songs zapowiada równie ambitne wnętrze, no ale bądźmy szczerzy – kto nie lubi świątecznych hitów?

W Polsce:

Premierę w Polsce(wreszcie) miała najnowsza płyta Paula McCartney’a zatytułowana New. Wyszła ona w edycji zwykłej i deluxe(dwa dodatkowe utwory). Ja już płytę nabyłem, odsłuchałem – i jest naprawdę znakomita. Moja recenzja ukaże się w najbliższy poniedziałek.

16.10 premierę miał najnowszy numer z serii Teraz Rock Kolekcja. Jest on poświęcony zespołowi System of a Down oraz projektom Serja Tankiana. Kosztuje on niecałe dziesięć złotych i jest dostępny dosłownie wszędzie – przynajmniej w mieście. Ja numer ten nabyłem i polecam – System to znakomity zespół i warto dowiedzieć się o nim chociaż odrobinę więcej.

Na YT ukazał się również nowy odcinek Klasycznej Płyty – programu Łukasza Konatowicza, w którym przedstawia on ważne albumy dla muzyki popularnej z XX oraz XXI wieku. Ten odcinek został poświęcony płycie Music Has Right to Children autrostwa zespołu Boards of Canada i, jak każda Klasyczna Płyta, jest naprawdę bardzo dobry. Do obejrzenia tu: http://www.youtube.com/watch?v=9LpxMPY4J-o

U mnie:

Zakupiłem edycję kolekcjonerską płyty Magical Mystery Tour Beatlesów. Od jakiegoś czasu chciałem ją zakupić i w końcu się udało. Powinna przyjść do mnie 23.10, więc już na piątek będzie gotowy jej unboxing.

Bartek Pacuła
22 października 2013 - 22:17