Platinum SHM-CD czyli jak wydać 200 zł na jedną płytę - Unboxing(12). - Bartek Pacuła - 3 stycznia 2014

Platinum SHM-CD, czyli jak wydać 200 zł na jedną płytę - Unboxing(12).

Są rzeczy, do których trzeba odpowiednio długo docierać, by nabrały one sensu. Tak jest na przykład z różnymi pasjami oraz ich rozwijaniem. Pasje początkowo są śmiesznie tanie. Na przykład muzyka. Bo ile kosztuje jedna zwyczajna płyta? 20 zł? 30 góra. Potem pasjonat zaczyna zagłębiać się w temat. Kupuje nowsze i lepsze rzeczy, a te stare go śmieszą. A potem znów przechodzi na następny level i zaczyna kupować edycje specjalne i wydania rocznicowe różnych płyt. Wreszcie, gdy dla świata jest już stracony, zaczyna sięgać po doskonałe edycje japońskie, tyleż świetne, co drogie. Ale od jakiegoś czasu ta droga w kupowaniu płyt CD się nie kończy, bo powstało coś jeszcze bardziej ekskluzywnego i coś jeszcze droższego – płyty Platinum SHM-CD, które warte są ok. 200 zł. Zapraszam na zapoznanie się z kilkoma ciekawymi wydawnictwami z tej niezwykłej serii!

Płyty SHM-CD, czyli Super High Material CD to dzieło grupy Universal Music Japan. Charakteryzuje się ono niezwykle wysoką jakością i dźwięku, i wykonania, dzięki czemu stały się one niezwykle pożądane przez ludzi znających się dobrze na muzyce i ceniących sobie dobry dźwięk.

Requiem Mozarta w wykonaniu Karla Bohma.

Pod koniec 2013 roku UMJ przygotował jednak coś jeszcze lepszego – płyty Platinum SHM-CD, które, możecie mi wierzyć, przebiły wszystko co do tej pory widziałem i słyszałem. Dobór płyt, które wyszły w pierwszej partii może z początku zaskakiwać i sprawiać wrażenie losowego, lecz po krótkim namyśle zachowuje on swoją wewnętrzną logikę – otrzymaliśmy bowiem płyty różnogatunkowe, lecz wszystkie ważne i świetne w swojej lidze. Dlatego też z rocka zakupić można bardzo dobry krążek Stonesów Exile On Main St., Who’s Next The Who czy też A Night at the Opera Queen, z klasyki świetne wykonanie Requiem Mozarta czy Symfonie Beethovena, a nawet płytę Steviego Wondera.

Dire Straits.
The Rolling Stones - Exile On Main St.

Trzymając pudełko w ręce od razu ma się uczucie obcowania z czymś wyjątkowym. Pudełko wykonane jest schludnie i porządnie. W środku otrzymujemy kartonik mini-lp z obi informującym o japońskości płyty – i oczywiście samą płytę. I to tyle? – spytacie. I tak, i nie. Choć to koniec rzeczy, które można zmacać w tym wydaniu, to zostaje jeszcze przecież sam album. A jest on zrobiony absolutnie topowo jeśli chodzi o jakość dźwięku. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że wszystko co do tej pory jakościowo słyszałem na CD to zwyczajne ordynarne śmiecie, które nie miały prawa powstać. Bo ewidentnie z niektórymi płytami można wyczyniać w studio przy masteringu prawdziwe cuda – i tak też się stało w tym przypadku. Za to oczywiście się płaci – i to sporo, gdyż kupno jednej płyty z przesyłką do Polski wiąże się z kosztem ok. 200 zł. Jednak za dobre rzeczy płaci się wysokie ceny, a ta konkretna rzecz jest naprawdę świetna.

Queen - A Night at the Opera.
Queen - A Night at the Opera - drugie opakowanie znajdujące się wewnątrz głównego pudełka. 

Jest to unboxing nietypowy, gdyż niewiele tu było faktycznego otwierania jakiejś specjalnej edycji i pisania rozpraw o gadżetach, które się w niej znalazły. Jednak musiałem o tych płytach wspomnieć, gdyż są one naprawdę wyjątkowe. Cena oczywiście odstrasza, ale jak napisałem na początku każdy pasjonata dochodzi do momentu, gdy jego zainteresowanie przestaje być tanie. Można się wtedy załamać i dać spokój albo zainwestować w to, co najlepsze. Dla tych odważnych, którzy nie boją się wydatku rzędu 200 zł na jedną płytę zapraszam tu: http://www.cdjapan.co.jp/rcms/music/platinumshmcd.html.

Dire Straits - Love Over Gold. 

Na sam koniec – mały offtop. Wczoraj wrzuciłem konkurs, ale musiałem go zdjąć z różnych przyczyn. Jednak kod na płytę chcę oddać, bo nie ma potrzeby, by się marnował. Na szczęście na moje pytanie zdążył odpowiedzieć jeden użytkownik, który(chyba) miał nick Suchoj35. Prosiłbym rzeczonego Suchoja o napisanie jakiegoś komentarza pod jakimś moim wpisem w celu ustalenia odbioru nagrody. Jak to się mówi – kto pierwszy, ten lepszy. Więcej konkursów już nie będzie, dlatego gratuluję Suchojowi niebywałego szczęścia ;)  

Moje poprzednie unboxingi: 

Diary of DreamsEgo:X Deluxe Edition: https://gameplay.pl/news.asp?ID=82179

Miles DavisBitches Brew 40th Anniversary Edition: https://gameplay.pl/news.asp?ID=81919

John LennonImagine 40th Anniversary Edition i inne wydania post-beatlesowskie: https://gameplay.pl/news.asp?ID=81592

Bartek Pacuła
3 stycznia 2014 - 23:46