Loki. Arcyłotr którego wszyscy uwielbiają! - Jędrzej Bukowski - 6 listopada 2013

Loki. Arcyłotr, którego wszyscy uwielbiają!

Już w pierwszej części "Thora", który powiedzmy sobie szczerze, nieco odstawał od reszty marvelowych produkcji, błyszczał Tom Hiddleston w roli Lokiego. Dzisiaj to jeden z ulubionych bohaterów, mimo że jest jednym z głównych arcyłotrów!

 

Co jest tak niesamowitego w postaci Lokiego? Z jednej strony, jest odpowiedzialny za straszne czyny, zaś z drugiej, widzowie go jednak uwielbiają. Chris Hemsworth, odtwórca Thora uważa, że Tom Hiddleston "nadał Lokiemu pewnej kruchości, delikatności, nie jest to klasyczny czarny charakter" - więcej tutaj.

 

I coś w tym jest, bo patrząc na kolejne materiały wideo, które pojawiają się na sieci, ciężko oprzeć się wrażeniu, że Tom Hiddleston to Loki, a Loki to Tom Hiddleston. Charakterystyczna maniera, sposób prezencji - tutaj wszystko jest niesamowicie charyzmatyczne i dopracowane w każdym calu. Zresztą spójrzcie co się działo na Comic-Conie - fani oszaleli.


 

No i jaki arcyłotr pyta dzieciaki kto jest lepszy - "on czy też Thor?" oraz robi sobie tak odjazdowe fotki z najmłodszymi fanami?Nie oszukujmy się - produkcje Marvela są lekkie w swoim odbiorze i wszelki patos oraz powaga przeplata się z charakterystycznym, amerykańskim humorem. I zawsze przypadkiem w centrum pojawia się Loki.

 

Chyba wszyscy znają już na pamięć sceny z udziałem Lokiego, Tony'ego Starka oraz Hulka. Dodałbym do tego również pamiętny fragment z Black Widow. To po prostu arcyłotr, którego byśmy z chęcią przytulili i jeszcze na dodatek potargali włosy, bo zawsze mu coś nie wyjdzie ;-)Z kolei sam aktor w zachodnim magazynie Total Film przedstawił fanom swoje najważniejsze momenty w roli Lokiego. Dla gwiazdora wielkim przeżyciem była scena z Anthonym Hopkinsem, gdzie dowiaduje się o tym, że jego ojcem był lodowy gigant.

 

Co ciekawe - sam Hiddleston pierwotnie ubiegał się o rolę Thora (przybrał 10 kg mięśni), jednak twórcy słusznie uznali, że bardziej pasuje do roli podstępnego brata głównego bohatera.

 

Sam wielokrotnie podkreślał, że "Każdy złoczyńca myśli, że jest bohaterem", a będąc Lokim - udowadnia to w niesamowity sposób.
Podobają Ci się moje wpisy? Zachęcam do zaglądania na stronę, którą prowadzę:


Jędrzej Bukowski
6 listopada 2013 - 14:34