Jędrzej Bukowski

Filmowo i fantastycznie

najnowszepolecanepopularne

Filmy, które miały najwięcej widzów w 2013 roku

Krew, seks i żądza. 10 moich ulubionych filmów o wampirach

Najlepsze horrory 2013 roku!

Loki. Arcyłotr, którego wszyscy uwielbiają!

TOP 8: Filmy, które musisz zobaczyć przed "Grawitacją"

To ich bałem się w dzieciństwie. Przerażające postacie z bajek

Polskie hity rockowe z lat 90

Youtube to złe wcielone! Z tego wględu, że jak człowiek przypadkiem trafi na jakiś hit z dzieciństwa, to przepada na długie godziny, wyszukując kolejne utwory, które słyszał za dzieciaka. Przed Wami skrajnie subiektywne "polskie hity rockowe z lat 90". Tak, będzie sentymentalnie i bardzo, bardzo nostalgicznie!

czytaj dalejJędrzej Bukowski
6 grudnia 2014 - 12:37

"Wataha": 2. sezon - będzie czy nie będzie?

Wataha%202.%20sezon

Tydzień temu zakończył się pierwszy polski serial od HBO - "Wataha". Czy powstanie 2. sezon? Na tę chwilę stacja nabiera wody w usta, ale nie ma wątpliwości, że są ku temu poważne argumenty. Przed Wami kilka powodów, dlaczego warto obejrzeć "Watahę" i trzymać kciuki, że będzie 2. sezon.

czytaj dalejJędrzej Bukowski
23 listopada 2014 - 18:10

Wybory samorządowe 2014: najlepsze seriale political fiction

Wybory samorządowe 2014 w toku. Dzisiaj większość z nas wybiera się do urn, by oddać głosy na odpowiednich kandydatów. W samą politykę wchodzić nie mam zamiaru, jednak jeśli temat jest praktycznie wszędzie na tapecie (internet, telewizja, radio, plakaty wyborcze każdym miejscu), to z mojej strony łapcie... seriale political fiction, które warto zobaczyć.

czytaj dalejJędrzej Bukowski
16 listopada 2014 - 18:24

Film "Wiedźmin" potwierdzony! A jak było kiedyś?

To już pewne - Platige Image potwierdziło, że ma zamiar zrealizować aktorski film kinowy "Wiedźmin". Do rozpoczęcia prac pozostało jeszcze wiele czasu, więc przypomnijmy sobię, jak wyglądała pierwsza ekranizacja w postaci fabularnego filmu i serialu od Marka Brodzkiego. Przed Wami kilka fragmentów, których nie sposób wymazać z pamięci (a zapewne bardzo byśmy wszyscy tego chcieli!).

czytaj dalejJędrzej Bukowski
23 sierpnia 2014 - 15:38

Najlepsze filmy akcji z lat '80

Z okazji premiery filmu "Niezniszczalni 3", stworzyłem (nieźle się przy tym bawiąc) drużynę składającą się z ostrych babek, które skopałyby tyłki każdemu filmowemu arcyłotrowi. Przy okazji na tyle się nakręciłem starymi filmami akcji z lat '80, że nie mogłem sobie odmówić, by zrobić ranking przedstawiający MOJE ULUBIONE produkcje z tamtego okresu. Uwaga - olbrzymia dawka nostalgii gwarantowana!

czytaj dalejJędrzej Bukowski
18 sierpnia 2014 - 20:28

Seksowne, niebezpieczne... Niezniszczalne!

Kupa mięśni, testosteronu, potu, krwi i akcji - od piątku w kinach "Niezniszczalni 3"! Aż chciałoby się zobaczyć wersję filmu, w której to kobiety kopią tyłki facetom. Kto wie, po dość dużym sukcesie finansowym "Lucy" w USA, może w końcu otrzymamy pełnokrwisty film akcji z kobiecymi rolami? A póki co, puśćmy wodze fantazji i wybierzmy bohaterki filmowe, które tworzyłyby swoisty "kobiecy dream team"!

czytaj dalejJędrzej Bukowski
13 sierpnia 2014 - 23:43

"Lucy" - recenzja przedpremierowa

Luc Besson jako reżyser, Scarlett Johansson w głównej roli, science-fiction pełne akcji - mogłoby się wydawać, że te elementy składowe to przepis na idealny letni blockbuster. Rzeczywistość jest jednak nieco inna.

czytaj dalejJędrzej Bukowski
12 sierpnia 2014 - 13:59

Najdziwniejsze filmy o superbohaterach

W kinach aktualnie królują "Strażnicy Galaktyki". Ta banda cudaków ze zmutowanym szopem na czele to grupa naprawdę niezwykłych superbohaterów. Jednak to nie pierwsi tak dziwni herosi. Przed Wami zbiór nietypowych filmów o gościach w lateksach i gaciach na rajtuzy.

czytaj dalejJędrzej Bukowski
5 sierpnia 2014 - 19:57

"Mad Max: Fury Road" - postapokalipsa na sterydach

"Mad Max: Fury Road" to film, który przez fanów postapokalipsy jest wyczekiwany od wielu, wielu lat. W końcu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun, który został przygotowany  specjalnie na Comic-Con. Pierwsze wrażenia? Zachwyt! A jak może być z pełnym filmem?

czytaj dalejJędrzej Bukowski
28 lipca 2014 - 16:59

"Batman" Tima Burtona kończy 25 lat. Dziesięć faktów, o których nie wiedziałeś!

W czerwcu 1989 roku do kin amerykańskich wszedł "Batman" w reżyserii Tima Burtona. To już 25 lat, jak kolejne pokolenia zachwycają się gotycką wersją przygód Człowieka-Nietoperza. Warto sobie przypomnieć tą klasyczną produkcję i dowiedzieć się kilku ciekawych informacji, o których z pewnością nie słyszeliście.

czytaj dalejJędrzej Bukowski
24 czerwca 2014 - 14:30