Black Sabbath nagrody MTV Five Finger Death Punch i inne wiadomości muzyczne - Newsy(9). - Bartek Pacuła - 12 listopada 2013

Black Sabbath, nagrody MTV, Five Finger Death Punch i inne wiadomości muzyczne - Newsy(9).

Kolejne wiadomości ze świata muzyki. Koncert Black Sabbath i Five Finger Death Punch w Polsce, nagrody MTV, wystawa Audio Show 2013, nowa piosenka Gabriela i wiele więcej!

06.11.2013 - 12.11.2013

Na świecie:

W tym tygodniu rozdane zostały nagrody dla najlepszych wykonawców roku 2013 wg. MTV. Nagrody zgarnęli różni wykonawcy – od Biebera i Katy Perry, przez One Direction, Miley Cyrus i Beyonce, po Green Day i 30 Seconds to Mars(które wśród tak „wybitnych” wyróżnionych prezentuje się wybitnie).

 

Światło dzienne ujrzał film, na którym można zobaczyć ostatni wywiad z Lou Reedem. Filmik trwa nieco ponad 7 minut i można go obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=4giZwTxmeP4

Peter Gabriel, który niedawno zapowiedział przyjazd do Polski(w maju 2014 roku) opublikował piosenkę noszącą tytuł Courage. Nie było by w tym nic niesamowitego, lecz utwór ten ma już 27 lat. Jego wstępny zarys powstał w 1986 roku, więc podczas prac na So, lecz Gabriel dokończył swe dzieło dopiero teraz. Odsłuchać możecie tu: http://www.youtube.com/watch?v=x7Im5exjBzo

W Polsce:

6.11 ogłoszona została wiadomość, że w czerwcu 2014 roku w Polsce odbędzie się, na łódzkiej Atlas Arenie, koncert legendarnej grupy Black Sabbath. Bilety rozeszły się momentalnie, a na facebookowym profilu Live Nation Polska obecnie trwa wojna na bluzgi i hejty, bo część ludzi przez LN czuje się oszukana, gdyż – jak uważają – Live Nation ogłosiła sprzedaż tych biletów za późno w stosunku do uruchomienia ich sprzedaży. Cóż… ci, którzy bilety dorwali mogą się cieszyć, a tym, którym się to nie udało pozostaje życzyć powodzenia przy kupnie biletów z drugiej puli(o ile taka będzie).

W tym tygodniu został ogłoszony również koncert grupy Five Finger Death Punch, który odbędzie się w Warszawie, w Klubie Stodoła. Nie jest to bardzo znany zespół, lecz miałem okazję odsłuchać ich ostatniego krążka i musze powiedzieć, że chłopaki dają radę.

09.11 i 10.11 w Warszawie odbyła się wystawa sprzętu Audio Show 2013. Frekwencja jak zwykle dopisała, a wydarzenie to ponownie było świetną okazją, by lepiej zapoznać się ze sprzętem hi-fi i high-end. Tym, którzy nie byli polecam wybranie się za rok, bo wystawa organizowana jest z co raz większym rozmachem i jest to coś, na czym warto być - chociaż raz.               

U mnie:

Na wyżej wspomnianym Audio Show zakupiłem winyl płyty Children of Sanchez autorstwa Chucka Mangione. Wygląda on naprawdę świetnie, tak samo brzmi, a moją recenzję tego dzieła można przeczytać tu - https://gameplay.pl/news.asp?ID=81329.

Dotarł do mnie również mój najnowszy nabytek – płyta Murder Ballads autorstwa Nicka Cave’a. To naprawdę dobra płyta, z kilkoma dobrymi utworami i jednym bardzo znanym przebojem, który Cave nagrał we współpracy z Kylie MinogueWhere the Wild Roses Grow.

Zakupiłem również w tym tygodniu bilety na koncert Gabriela w Łodzi oraz na koncert Yes w Warszawie. Jak przyjdą to wrzucę zdjęcia, póki co mogę powiedzieć, że strasznie się cieszę, szczególnie z Petera, który ponoć na scenie wymiata równie dobrze, jak na płytach.

Bartek Pacuła
12 listopada 2013 - 23:44
Komentarze Czytelników
Dodaj swój komentarz