Nowa płyta Watersa Soundgarden w Polsce teledyskowy Bob Dylan i inne wiadomości ze świata muzyki - Newsy(10). - Bartek Pacuła - 20 listopada 2013

Nowa płyta Watersa, Soundgarden w Polsce, teledyskowy Bob Dylan i inne wiadomości ze świata muzyki - Newsy(10).

Muzyczne newsy ze świata i z Polski. Tym razem coś o nowych płytach Rogera Watersa i Davida Gilmoura, o teledysku do legendarnej piosenki Boba Dylana - Like a Rolling Stone, o nowych koncertowych zapowiedziach i wiele więcej! 

13.11.2013 - 19.11.2013

Na świecie:

Już od jakiegoś czasu fani muzyki rockowej są świadomi, iż Waters pracuje nad pierwszym od ponad 20 lat studyjnym krążkiem. W tym tygodniu zdradził więcej szczegółów na ten temat, przedstawiając m.in. czas dema, które powstało(55 minut) oraz historię, którą ta płyta opowie(w skrócie – o starcu i dziecku, i o zabijaniu dzieci). Choć fanem solowego Rogera nie jestem, to mimo wszystko bardzo czekam na ten album.

Bardzo prawdopodobne jest, iż w najbliższym czasie będziemy mogli zakupić nie jeden, a dwa albumy członków Pink Floyd. Niedawno okazało się bowiem, że David Gilmour również przygotowuje swój solowy krążek. Chociaż od premiery ostatniej solowej(i bardzo fajnej) płyty, czyli On an Island, minęło mniej niż 20 lat, których potrzebował Waters, to czekam na tę płytę chyba nawet bardziej. W końcu to Gilmour był zawsze  najbardziej utalentowany muzycznie ze wszystkich Floydów.

Jakby nowych płyt było mało – wysoce prawdobodobne jest, iż ukaże się album, którego autorem będzie Bruce Springsteen. Płyta ta być może wyjdzie się w styczniu 2014 roku(choć nie jest to jeszcze potwierdzone), a już w następnym tygodniu światło dzienne ujrzy singiel-cover Bruce’aHigh Hopes.

Plany wydawnicze mają również dwaj muzycy z Led Zeppelin. Robert Plant już jakiś czas temu mówił o starych, niepublikowanych kawałkach LZ, które mogłyby zostać wydane, natomiast w tym tygodniu Jimmy Page powiedział, że za jakiś czas być może ujrzymy nowe wydania starych albumów, w wersji zremasterowanej i z dodatkową zawartością.

Legendarna piosenka Like a Rolling Stone Boba Dylana od niedawna posiada swój własny, oficjalny i interaktywny teledysk. Choć utwór ten powstał w latach 60., to jak najbardziej zasługuje na teledysk, nawet jeśli jest on młodszy od samej piosenki o prawie 50 lat. Do zapoznania się odsyłam tu: http://www.rollingstone.com/music/news/bob-dylan-goes-interactive-in-like-a-rolling-stone-clip-20131119

W Polsce:

Zapowiedziany został koncert grupy Soundgarden. Odbędzie się on w ramach imprezy Life Festival Oświęcim 2014. Muzycy już zdążyli to zapowiedzieć, pomylić Oświęcim z Auschwitz, zebrać super-hejt(zasłużony) od fanów z Polski i poprawić powiadomienie. Jeśli frekwencja dopisze, to muzyków być może nawet będzie stać na jakąś książkę, w której przeczytają jaka jest różnica między miastem, a nazistowskim obozem zagłady.

Teraz Rock, jak nieodmiennie co tydzień, bawi się w różne rankingi. 5 dni temu opublikowali kolejny – Najfajniejsze logotypy zespołów rockowych. Jako fan Queen oczywiście wybieram ich logo jako najlepsze, choć i inne dają radę. To zobaczenia tu: http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Najfajniejsze-logotypy-zespolow-rockowych.html

U mnie:

U mnie w sumie działo się niewiele. Nadal czekam na bilety na Gabriela i Yes, zakupiłem za to singiel Smoke on the Water, który został wydany na 40-lecie opublikowania tej piosenki. Jest on tym fajniejszy, że ma kolor(a jakże) fioletowy i wygląda naprawdę super. 

Bartek Pacuła
20 listopada 2013 - 13:40