Soundtracki które najbardziej zapadły mi w pamięć - Dateusz - 9 grudnia 2013

Soundtracki, które najbardziej zapadły mi w pamięć

ihiphop.com


Każdy gracz ma swoją listę tych soundtracków z gier, które najbardziej zapadły mu w pamięć. Nic dziwnego, bowiem muzyka z gier przewyższa niejednokrotnie popularne utwory, które codziennie słyszymy w radiu i często nawet to właśnie ona sprawia, że wracamy do konkretnego tytułu wielokrotnie. Dodatkowo w moim przypadku porządny utwór z gry nie raz i nie dwa zainteresował mnie typem muzyki, który nigdy mnie do siebie nie przekonywał. Subiektywna lista ulubionych utworów growych Dateusza (kolejność przypadkowa):


Gra: Half-Life 2

Utwór: Apprehension and Evasion

Half-Life 2 jest dla mnie najlepszym FPSem wszechczasów. Fabuła, gameplay, klimat, za to wszystko należą się Valve ogromne brawa i w pełni zasłużone multum nagród. Apprehension and Evasion pojawia się blisko startu przygody i na stałe zapisał się na mojej liście odtwarzania.


Gra: Halo 3

Utwór: One Final Effort

Halo 3 to najlepszy FPS na konsole, One Final Effort to dodatkowe litry epickości, a multi jest lepsze niż we wszystkich CoDach i BFach i kropka.


Gra: Fable: The Lost Chapters

Utwór: Oakvale

Pierwsza część Fable’a była zarazem najlepszą i mówcie co chcecie, dla mnie jest to jeden z najlepszych action RPG w jakie grałem, a grałem w nią tyle razy i jeszcze tyle razy zagram, że zdania na pewno nie zmienię. Powrót bohatera do Oakvale to bardzo ważne wydarzenie w fabule, mnie jednak bardziej zauroczyła muzyka.


Gra: Super Mario Bros.

Utwór: Main Theme

No Mario.


Gra: The Elder Scrolls III: Morrowind

Utwór: Main Theme

Chwalmy sobie Skyrima, jakoże jest on grą dobra i muzyka w nim świetna, ale Morrowind był pod tym względem i tak lepszy. Pierwsze kroki w Seyda Neen wspominam przyjemniej od dosyć koślawego teatrzyku ścinania głów, przede wszystkim ze względu na muzykę. Przyjemna, wolna i uspokajająca, zupełnie odbiega od tego co czeka naszego bohatera, a jednak kapitalnie budująca klimat. I czy Wy również potraficie wyrecytować z pamięci pierwsze słowa NPCów jakie padają w stronę naszego protagonisty?


Gra: Castle Crashers

Utwór: Necromancer Theme (Simple Sight)

Best Boss Battle Music Ever. Castle Crashers poza tym, że jest świetną gierką do coopa, to jeszcze cały oficjalny soundtrack to bardzo przyjemna zbitka elektronicznej muzyki. Warto.


Gra: Neverwinter Nights 2

Utwór: Main Theme

Główny motyw muzyczny NWN 2 to niesamowita podróż do świata Zapomnianych Krain. Z głośników wręcz wylewa się high fantasy. Wryty w pamięć i kojarzący się przede wszystkim z tworzeniem postaci, które zajmuje mi w gatunku cRPG więcej czasu niż najdłuższy wątek fabularny.

Dateusz
9 grudnia 2013 - 19:50