Gwiazdkowy prezent od Dream Theater zapowiedzi płytowe Deep Purple oraz inne muzyczne wiadomości -Newsy(16). - Bartek Pacuła - 1 stycznia 2014

Gwiazdkowy prezent od Dream Theater, zapowiedzi płytowe Deep Purple oraz inne muzyczne wiadomości -Newsy(16).

Zapowiedzi płytowe od polskiej grupy Vader i Deep Purple, świąteczny prezent od Dream Theater dla fanów, zapowiedź najnowszego Teraz Rocka i inne wiadomości muzyczne.

25.12.2013 – 31.12.2013

Na świecie:

Grupa Deep Purple zapowiedziała, iż planowane są rocznicowe edycje ich legendarnej płyty Made in Japan. Szczegółów póki co niewiele jest, ale czekam na nie bardzo. W końcu to świetna płyta, którą każdy fan rocka powinien przynajmniej przesłuchać.

Muzycy z Dream Theater postanowili obdarować swych fanów na święta i udostępnili oni koncertowy album Happy Holidays from Dream Theater. Na dwóch płytach otrzymaliśmy 13 kawałków, lecz by je pobrać trzeba mieć coś, co będzie pobierało torrenty. Pobrać możecie tu: http://hourglassdreams.com/dt_holidays2013.torrent

W Polsce:

Polski zespół Vader zapowiedział, iż ich najnowszy album, Tibi et Igni, wyjdzie albo w kwietniu, albo w maju. Choć ja nałogowo ich nie słucham, to jest to naprawdę dobra wiadomość. W końcu dobrej polskiej muzyki nigdy dość.

2.01.2014 do kiosków trafi najnowszy numer Teraz Rocka. Na okładce(świetnej – coś się chyba stało z grafikiem TR, bo od kilku numerów okładki wreszcie trzymają poziom) twarze muzyków Queen, a w środku potencjalnie ciekawa zawartość. Czekam.

Nowy numer opublikował też magazyn internetowy Highfidelity. Choć nisza audiofilska to nisza niedoceniona i niezwykle mała, to zachęcam do wejścia – zawsze może trafić się coś interesującego. Wejść możecie tu: http://www.highfidelity.pl

Jeszcze szybki powrót do Teraz Rocka – czytelincy tego magazyn wybrali 10 najlepszych rockowych i metalowych okładek roku. Wśród wyróżnionych 13 czy Afetrshock, a z drugiej strony – płyta 30 Second to Mars. Z wynikami możecie zapoznać się tu: http://www.terazrock.pl/galeria/album/Najlepsze-okladki-2013-roku.html

U mnie:

Po licznych perturbacjach otrzymałem(nareszcie) swoje bilety na Yes i Petera Gabriela. Z tej okazji zamówiłem też bilety na Crimson ProjeKCt, który zagra w Krakowie już w tym roku.

Jutro planuję też zapowiedzieć konkurs, w którym do wygrania będzie najnowszy album McCartney’a zatytułowany New. Mam nadzieję, że to co wymyśliłem Wam odpowie i że będzie z tej okazji ciekawie. 

Bartek Pacuła
1 stycznia 2014 - 19:30