Nowa płyta Bruce'a Springsteena - High Hopes - Hubert Taler - 8 stycznia 2014

Nowa płyta Bruce'a Springsteena - High Hopes

Nową płytę Bruce'a Springsteena preorderowałem (co za ładne słowo) na iTunes, dzięki czemu wcześniej miałem dostęp do dwóch, singlowych, piosenek: tytułowej oraz Dream Baby Dream (cover zespołu Suicide). Do oficjalnej premiery albumu pozostało wciąż kilka dni (ma ukazać się trzynastego stycznia), jednak został on udostępniony do odsłuchania online - między innymi w serwisie Deezer.

Od początku było wiadomo, że po świetnym Wrecking Ball tak szybko nie dostaniemy "normalnej" płyty z samymi premierowymi piosenkami. Otrzymaliśmy coś, co jest dopaloną wersją płyty "Tracks" - czyli na nowo nagrane wersje koncertowych kawałków Springsteena, oraz kilka coverów. Całość jest spełnieniem marzeń wielu fanów - daleko mu do zwykłego zbiorowiska odrzutów.

Co więc tu dostajemy? Dostajemy na przykład elektryczną wersję piosenki The Ghost Of Tom Joad, wykonanej tutaj w studio w duecie z Tomem Morello (ex- Rage Against The Machine), w wersji w jakiej wykonywali to na koncertach. Dostajemy nową, niesamowitą wersję świetnego American Skin (41 Shots). Otrzymujemy kilka nowych, oryginalnych piosenek - np. Down In The Hole lub This Is Your Sword. Mamy też kilka fajnych coverów, na przykład piosenka tytułowa czy Just Like Fire Would. W każdym chyba nagraniu słyszymy też fajnie brzmiącą gitarę Toma Morello, nadającą muzyce Bossa niespotykany wcześniej pazur. Wszystko to sprawia że od razu traktuję High Hopes nie jako zbiór jakiś niepublikowanych piosenek tylko jako pełnoprawną płytę - niemały wpływ tutaj ma jednolite brzmienie, którego zazwyczaj nie ma na albumach ze "zbieraniną".

W płytę dopiero się wsłuchuję ale już widzę że będzie wielokrotnie gościła w moim odtwarzaczu.

Polecam posłuchać, szczególnie że można to zrobić za darmo. Bruce nie powinien was zawieść!

Hubert Taler
8 stycznia 2014 - 22:40