Filmy które miały najwięcej widzów w 2013 roku - Jędrzej Bukowski - 13 stycznia 2014

Filmy, które miały najwięcej widzów w 2013 roku

Które z filmów w roku 2013 miały największą publiczność na świecie? Nie ma co się oszukiwać - wielkie hollywoodzkie blockbustery zawładnęły światem, jednak dla mnie największym pozytywem z tego wszystkiego jest fakt, że większość to gatunkowe produkcje związane z fantastyką!


Oczywiście - wpływy to nie to samo co zarobek studia na czysto. Większość pozycji miała olbrzymi budżet, jednak dobrze to obrazowuje, na co ludzie na całym świecie chodzili do kina w największej ilości. Dla mnie osobiście zaskoczenia wielkiego nie ma.

 

Poniżej lista z krótkim komentarzem od miejsca 10:

 

 

Miejsce 10 - Krudowie - 587 mln dolarów

©Imperial - Cinepix

Dzieciaki i ich rodzice byli zachwyceni. Animacja od twórców "Jak wytresować smoka" okazała się strzałem w dziesiątkę i dobrym przykładem tego, że oryginalny pomysł może również się sprzedać.

 

 

Miejsce 9 - Hobbit: Pustkowie Smauga - 614 mln dolarów

©Forum Film

Druga część "Hobbita" zadebiutowała w większości krajów świata nieco prędzej niż w Polsce i zdążyła szybko wpaść do pierwszej dziesiątki tegorocznego zestawienia. To akurat był sukces do przewidzenia - Śródziemie zawładnęło sercami fanów na całym świecie.

 

 

Miejsce 8 - Thor: Mroczny świat - 629 mln dolarów

©Disney

Mogłoby się wydawać, że po pierwszej, dość średniej części z udziałem Thora, dwójka raczej nie ma szans by znaleźć się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia, a jednak! Po sukcesie "Avengers" i innych filmów superbohaterskich, "Thor: Mroczny Świat" uzyskał bardzo duże wpływy. Co lepsze - to jest naprawdę przyzwoity film od Marvela!

 

 

Miejsce 7 - Grawitacja - 653 mln dolarów

©Warner Bros.

Obraz, który w wielu tegorocznych zestawieniach znalazł się w czołówce TOP 10, jeśli chodzi o najlepsze filmy. Cieszy fakt, że docenili go również widzowie, którzy tłumnie ruszyli do kin, by zobaczyć kosmos, jakiego jeszcze w filmach nie było.

 

 

Miejsce 6 - Człowiek ze stali - 662 mln dolarów

©Warner Bros.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych tytułów tego roku. Obok "Człowieka ze stali" nikt nie mógł przejść obojętnie - dominowały sprzeczne opinie, pełne zachwytów bądź hejtu. Świadczą również o tym oceny na słynnym portalu Rotten Tomatoes, gdzie filmowy Superman ma zaledwie... 55% pozytywnych ocen. A mimo to, udało mu się wedrzeć do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych filmów tego roku.

 

 

Miejsce 5 - Uniwersytet potworny - 743 mln dolarów

©Disney

Praktycznie każda animacja Pixara z miejsca jest skazana na frekwencyjny sukces. Nie inaczej było w tym przypadku. Nawet kiedy wielkie studio odcina kupony od sukcesu, serwując nam trochę odgrzewanego kotleta, robi to z klasą. A całe rodziny uwielbiają tę serię.

 

 

Miejsce 4 - Szybcy i wściekli 6 - 788 mln dolarów

©UIP

Wciąż nie mogę uwierzyć w fenomen tej serii. Jasne - szybkie samochody, akcja, pełni testosteronu faceci i piękne kobiety... Każda kolejna część to wręcz parodia filmów akcji, a mimo to - są fani tego typu kina w olbrzymiej ilości. I nie zapominajmy, że pewnie po tragicznej śmierci odtwórcy jednej z głównych ról, Paula Walkera, seria (o ironio!) zacznie przeżywac drugą młodość.

 

 

Miejsce 3 - Igrzyska śmierci. W pierścieniu ognia - 795 mln dolarów

©Forum Film

Strasznie mnie cieszy, że tak dojrzałe kino młodzieżowe w otoczce mrocznego science-fiction sprzedaje się na całym świecie. Jest wiara w ludzkość, że woli coś ambitniejszego niż "Sagę Zmierzch"...

 

 

Miejsce 2 - Minionki rozrabiają - 918 mln dolarów

©UIP

Wszyscy kochają minionki - zarówno mali jak i duzi. Te żółte jednookie kurduple praktycznie są wszędzie i jakikolwiek obraz z nimi to pewny sukces. Praktycznie miliard dolarów mówi sam za siebie - to kura znosząca złote jaja.

 

 

Miejsce 1 - Iron Man 3 - 1,215 mld dolarów

©Disney

Zaskoczenia nie ma. Tony Stark to ulubiony bohater z grupy Avengers większości widzów, a dwie poprzednie części pokazały jasno Marvelowi, że właśnie na serię z Iron Manem muszą stawiać najbardziej. No i opłaciło się - ponad miliard dolarów wpływów to ogromny sukces. Plus sam film to kawał naprawdę fajnego, luźnego kina rozrywkowego.
Podobają Ci się moje wpisy? Zachęcam do zaglądania na stronę, którą prowadzę:


 

Jędrzej Bukowski
13 stycznia 2014 - 15:17