Apokalipsa kobiecych wdzięków czyli Highschool of the Dead - Satyr - 8 kwietnia 2014

Apokalipsa kobiecych wdzięków, czyli Highschool of the Dead

Gatunek: anime - ecchi, akcja / Premiera: 5 lipca 2010

Liczne zachorowania okazujące się pandemią, śmierć, wszechobecne żywe trupy i kilkoro ocalałych chcących przetrwać za wszelką cenę. Niestety nie brzmi to oryginalnie w żadnym stopniu. Niemniej jednak dodajmy do tego dużą ilość kobiecych wdzięków i tak oto mamy co najmniej dwa duże powody, aby zapoznać się z tą serią!

O serii słów kilka

Highschool of the Dead to anime powstałe w 2010 roku na podstawie mangi autorstwa Daisuke Sato i Shoji'ego Sato. Tytuł ten jest przedstawicielem gatunku ecchi i już sam ten fakt, wyłączając brutalność serwowaną przez twórców, sprawia iż produkcja ta jest zdecydowanie kierowana do widzów pełnoletnich. Część z Was w głowę pewnie zachodzi czym jest ecchi? Z odpowiedzią śpieszy więc ciocia wikipedia, której zdaniem: Ecchi to gatunek anime o podtekstach erotycznych i niewybrednym humorze erotycznym, nie ukazujący stosunków płciowych. Kropka. Cała seria składa się z 12 odcinków obfitych w akcję, trupy i piersi oraz inne nagie części kobiecych ciał.

Zombie, cycki, akcja, cycki...czyli historia godna męskiego oka

Cóż...fabuła jest prosta jak budowa cepa. Nie wiadomo jak, skąd i w jaki sposób pojawia się zaraza, która zamienia ludzi w żywe trupy, rozprzestrzeniając się tymsamym się na skalę ogólnoświatową. Jakże oryginalnie! Cała historia opowiedziana jest przez licealistę Takashiego, któremu wraz z kilkoma innymi osobami udało się przetrwać atak zombie na miejsce ich edukacji. Po wydostaniu się ze szkoły celem grupki ocalałych jest rzecz jasna przetrwanie, odnalezienie bliskich i dowiedzenie się o co tak w ogóle z tymi zombiakami chodzi.

Fabuła prezentuje bardzo oklepany motyw zombie apokalipsy i to oklepany do tego stopnia, że można go już nazwać totalnym wycieruchem. Nie zmienia to jednak faktu, że fabułę przyjmuje się lekko i przyjemnie a w połączeniu z akcją, masakrowaniem zombiaków, zbereźnymi scenami oraz kadrowaniem na damskie biusty, dekolty, pupy i bieliznę, tworzy ona ciekawą odmóżdżającą mieszankę, w którą większość facetów wsiąknie. Nie mówię tu oczywiście o uważaniu tej serii za genialną i stawianiu jej na jakimś piedestale, ale zwyczajnie o przebrnięciu przez nią do końca i miłym spędzeniu czasu.

Jeden z typowych dla H.O.T.D kadrów

Człowiek człowiekowi wilkiem

H.O.T.D, bo takim też skrótem opisywane jest to anime, zawiera elementy poruszające tematykę zawartą w powyższym podtytule. W świecie w którym przestały obowiązywać znane prawa okazać się może, że to nie zombie, ale drugi człowiek będzie dla nas większym zagrożeniem. Kryzysowe sytuacje natomiast sprawiać będą, że nawet (pseudo)przyjaciele potraktować mogą nas jak ścierwo służące do odwrócenia uwagi wiecznie głodnych, żywych trupów. Odwołując się do tej ostatniej rzeczy głęboko utkwiła mi w pamięci scena, w której dwie przyjaciółki trzymając się za ręce biegły przez szkolny korytarz, głośno mówiąc, iż dzięki swojej przyjaźni przetrwają wszystko. W świecie zdominowanym przez krwiożercze zombie wydaje się być dość naiwną perspektywą (ahh te nastolatki). Już 10 sekund potem, gdy jedna z nich wpada w ręce żądnego krwii umarlaka i kurczowo trzyma za rękę drugą oczekując pomocy, tamta odsyła ją kopniakiem w grupę oprawców krzycząc "Puszczaj kurwa. Puszczaj mnie głupia dziwko". Niestety, jak wspomniałem powyżej to tylko elementy, które są niczym kropla wody na pustyni...kipiącej akcją i seksem, a szkoda.

Za dużo cycków!

Tak! To jednak możliwe! Moim zdaniem to anime nie dość, że masakrycznie często korzysta z ukazywania intymnych kobiecych miejsc to na dodatek robi to w sytuacjach zupełnie do tego niepasujących! Jest przez to komiczne, lecz niekiedy wywołuje zażenowanie a wątpię, że to drugie jest reakcją pożądaną. A teraz uwaga, bardzo ważna rzecz! Cycki tu prezentowane są gigantyczne! Nawet te najmniejsze są wielkie, a nie wspomnę już o tych największych. Wydawać by się mogło, iż głównym problemem bohaterek tego anime nie są hordy zombie, ale właśnie ogromne bóle pleców spowodowane ciężarem ich piersi. Jeśli te kobiety nie zginą z rąk (i zębów) zombie, to z pewnością umrą w skutek połamania kręgosłupa.

Po prawej stronie przedstawicielka piersi przeciętnych, po lewej zaś...

Dosłownym HITEM jest dla mnie sytuacja, w której jeden z bohaterów (Takashi) przewraca koleżankę, a na jej piersiach rozstawia snajperkę, po czym pierwszy wystrzelony z niej pocisk mknie w zwolnionym tempie pod spódniczką innej koleżanki ukazując jej majtki i jędrne pośladki. Natomiast chwilkę potem kolejny nabój wcina się w piruet walczącej mieczem sojuszniczki i robi to w taki sposób, że widz podziwiać może jak falujące piersi, najpierw jedna, a potem druga, dzięki swoim FINEZYJNYM ruchom unikają zranienia przez pędzącą kulę. Żałuję, żę nie mam możliwości załączenia tu zdjęcia mojej miny po zobaczeniu tejże sytuacji.

Gdzie tu do jasnej cholery jest realizm?

Poziom realizmu w H.O.T.D wynosi zero. Nawet jeśli znajdą się sytuacje, czy elementy realistyczne, to momentalnie zapominamy o nich, gdyż są one niwelowane przez masę absurdów, których mógłbym wymienić naprawdę wiele lecz niech opisana wyżej sytuacja przemówi za nie wszystkie.

Momentami również można odnieść wrażenie, że nie taki zombie straszny jak go malują i w pewnym momencie (już w 3 odcinku) klimat grozy i przytłoczenia zaistniałą sytuacją znika a bohaterowie, o zgrozo, wydają się mieć frajdę z młócenia zombiaków na różne sposoby. A przecież to ich życie, a nie jakaś gra komputerowa! Co więcej ich cele wydają się być już w pewnym momencie wymówką, aby masakrować biedne zombie. Chociaż w tym momencie to może trochę przesadzam, ale faktem jest to, iż poza przetrwaniem cele protagonistów tego anime rozmywają się w natłoku wydarzeń i pozostają kompletnie niezrealizowane. Nie wiem, czy wynika to z niedbałości i pogubienia się twórców, czy też z planów i chęci wydania kolejnego sezonu, ale im więcej się o tym myśli tym bardziej to w oczy kole.

Szału nie ma, ale jest ciekawie

Anime to ma wiele wad i zdecydowanie daleko mu do doskonałości, jednakże posiada pewną sekretną broń dzięki, której staje się naprawdę niezłą produkcją. Tą bronią jest każdy widz, a konkretniej jego umiejętność wyłączenia myślenia i zrelaksowania się. Jeśli pragniesz odpocząć, wyluzować się i obejrzeć coś niezobowiązującego, odmóżdżającego i ładnie wyglądającego (a do tego jesteś facetem), albowiem kreska tu jest naprawdę świetna, to ten tytuł okaże się strzałem w dziesiątkę! Z kolei jeśli oczekujesz czegoś bardziej wymagającego intelektualnie to uważaj, bo możesz się srogo zawieść!

Highschool of the Dead jest ciekawą kombinacją erotyki, akcji, zombie, brutalności, humoru, i totalnego absurdu co sprawia, że jest to produkcja nietuzinkowa. Chciałoby się rzec, że jedyna w swoim rodzaju, ale ponieważ nie orientuję się w tej branży, aż tak bardzo to nie pokuszę się tu o takie stwierdzenie. W każdym razie z produkcją tą spędziłem sympatycznie 4 godziny i z pewnością będę ją miło wspominał, ale nie sądzę aby tytuł ten na lata zapadł w mej pamięci, aczkolwiek te cycki...

OCENA LEŚNEGO DEMONA

6/10

PLUSY:
+ 100% akcji
+ Widoczki
+ Świetna kreska
+ Wciąga
+ Idealne na odmóżdżenie 
+ Humor...

MINUSY:
- ...który momentami jest żenujący
- Oklepana, słaba fabuła, która niczym nie zaskakuje
- Proporcje bohaterek i przesadna nagość
- Eksterminacja zombie z rozrywkowym podtekstem

Grafika: mat. prasowe
(źródło ukazane po klinknięciu w zdjęcie)
- SATYR

Satyr
8 kwietnia 2014 - 23:02
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.04.2014 19:25
Nerka
Nerka
120
Generał

Przesadna nagość powinna być na plus :D Ciekawe kiedy drugi sezon

10.04.2014 20:53
dateusz
odpowiedz
dateusz
14
Chorąży

spoiler start

Cóż...fabuła jest prosta jak budowa cepa. (...) Jakże oryginalnie!

spoiler stop

spoiler start

Fabuła prezentuje bardzo oklepany motyw zombie apokalipsy i to oklepany do tego stopnia, że można go już nazwać totalnym wycieruchem.

spoiler stop

2 akapity o tym samym.

spoiler start

Nie wiem, czy wynika to z niedbałości i pogubienia się twórców, czy też z planów i chęci wydania kolejnego sezonu, ale im więcej się o tym myśli tym bardziej to w oczy kole.

spoiler stop

Fabuła w anime jest identyczna do przedstawionej w mandze, więc nie jest to niedbałość. Taki urok mang i anime, że sensu ma to zwykle bardzo niewiele. Jeżeli scena dachowania samochodu w Modzie na sukces nie wydawała się komuś za długa to powinien sięgnąć po "chińskie bajki". Chęć wydania kolejnego sezonu też leży, anime ma już 4 lata.

Mało anime widziałeś, jeżeli uważasz, że ilość czasu poświęconego bieliźnie i wielkim piersiom jest zbyt duża, jest to najzwyczajniejszy fan service. A szukanie realizmu w anime nie ma zupełnie sensu.

10.04.2014 20:56
viesiek
odpowiedz
viesiek
141
the doge

Drugiego sezonu nie będzie, bo najzwyczajniej nie ma na niego materiału. Manga została przerwana w połowie i nic nie wskazuje, żeby miała zostać wznowiona.

10.04.2014 21:03
wysiak
😁
odpowiedz
wysiak
95
tafata tofka

Gdzie tu do jasnej cholery jest realizm?
<--------------

Kawalek dobrej recenzji z MyAnimeList:
High School of the Dead is about a group of breasts trying to avoid getting eaten by zombies in whatever way possible. Tagging along with these breasts are 2 of our heroes, Kouta and Takashi. A couple pairs of breasts are even in on the action part when they're not bouncing across the screen like jello filled balloons hiding behind incomplete articles of clothing.

But in all seriousness, High School of the Dead has actually been very enjoyable overall. And I'm not a fan of fan service.

Reszta pod linkiem jesli komus chce sie czytac: http://myanimelist.net/anime/8074/Highschool_of_the_Dead

10.04.2014 23:27
3dD1e
odpowiedz
3dD1e
129
Zuo market
Image

Zapomniałeś wspomnieć o IMO jednym z największych plusów tej serii :) --->

11.04.2014 12:23
👍
odpowiedz
Orenionsonjusz
2
Junior

Przyjemnie się czyta takie recenzje, całkiem dobra stylówka.

Odnośnie wspominanego wyżej realizmu w anime... Tu nie chodzi o to, żeby się go doszukiwać i oczekiwać, że zobaczymy tam odbicie rzeczywistości, podobnie jak w wielu innych gatunków, które bazują właśnie na tym, że zawierają elementy nierealistyczne. Wydaje mi się, że chodzi tu po prostu o to, że niektóre przedstawione elementy są tak oderwane od rzeczywistości, nielogiczne, że to aż boli, kiedy się na to patrzy. Sam pomysł z zombie to już nierealistyczny, ale jakoś nikomu to nie przeszkadza, w przeciwieństwie do pocisków, które są wystrzeliwane tak perfekcyjnie, że siłą rozpędu podwijają damskie kiecki. No bez przesady

11.04.2014 12:35
odpowiedz
zanonimizowany453591
62
Senator

PLUSY:
+ 100% akcji
+ Widoczki
+ Świetna kreska
+ Wciąga
+ Idealne na odmóżdżenie
+ Humor...

MINUSY:
- ...który momentami jest żenujący
- Oklepana, słaba fabuła, która niczym nie zaskakuje
- Proporcje bohaterek i przesadna nagość
- Eksterminacja zombie z rozrywkowym podtekstem
- brak analu

11.04.2014 12:59
Kyahn
odpowiedz
Kyahn
228
Rossonero

Przecież to anime jest dla fanów ecchi i jest takie jakie powinno być.
Wymienianie jako wad, że za dużo cycków, że przesadzone itp to tak jakby powiedzieć, że horror jest zły, bo jest za straszny, bez sensu.

11.04.2014 14:29
Zakątek leśnego demona (Satyr)
odpowiedz
Zakątek leśnego demona (Satyr)
30
Centurion

dateusz

Będę w przyszłości zwracał większą uwagę na wszelkie spoilery. Dzięki za przypomnienie.

3dD1e

Faktycznie zapomniałem a mogłem chociaż wspomnieć :P zwłaszcza, że jest to według mnie postać fajniejsza od Takashiego.

Orenionsonjusz (czyżby jakiś mój znajomy :D?)

Dzięki za dobre słowo. Co do realizmu to myślałem dokładnie w ten sposób :).

Kyahn

To pierwsze obejrzane przeze mnie anime z gatunku ecchi. Pewnie dlatego tak zareagowałem na niesamowitą mnogość tych "elementów" :P. Jeśli jednak faktycznie dla przedstawicieli tego gatunku są to całkiem standardowe zabiegi, to oczywiście masz rację a ja albo zwrócę na to uwagę przy ocenianiu kolejnej podobnej produkcji albo podobnej produkcji już nie zrecenzuję, bo nagość tak liczna i w takim wydaniu średnio przypadła mi do gustu.

11.04.2014 16:12
chatas
👍
odpowiedz
chatas
1
Junior

Przekonałeś mnie obejrzę, ale tylko dzięki jednemu stwierdzeniu :) "Za dużo cycków!"

12.04.2014 00:11
@badWolf
odpowiedz
@badWolf
3
Legionista

Zastanawiam się co jest w tym zdaniu "Za dużo cycków!" ale naprawdę zachęca! A tak serio chyba się skusze :)

13.04.2014 14:45
odpowiedz
zanonimizowany619836
71
Generał

@viesek
ee nIe?

Manga dostała niedawno sequel i jest już kontynuowana

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze