Czy Led Zeppelin zagra raz jeszcze? - Newsy(30). - Bartek Pacuła - 9 kwietnia 2014

Czy Led Zeppelin zagra raz jeszcze? - Newsy(30).

Kolejny tydzień, kolejne newsy! Działo się ostatnio mniej, ale kilka informacji, na czele ze spekulacją o koncercie Led Zeppelin, jest godnych uwagi.

3.04.2014 – 9.04.2014

Na świecie:


Swoją premierę miał specjalny box zbierający w jednym miejscu wszystkie płyty CD nagrane i wydane (w tym jedną po raz pierwszy w historii) przez grupę The Alan Parsons Projeckt. Pudło jest podobne do innego tego typu boksu (odpakowywanych przeze mnie Yesów), ale zostało zrealizowane o wiele lepiej i zdecydowanie jest warte swej ceny. Unboxing pojawi się u mnie niebawem.

Ogłoszono również cenę potężnej kolekcjonerki od zespołu Kiss, nie bez powodu noszącej nazwę Kissteria. Zawiera ona wszystkie winyle(!) jakie się ukazały pod szyldem Kiss, wszystko zaś jest spakowane w tzw. „road case”. A ile wynosi ogłoszona niedawno cena? Raptem 1200 funtów.

Slash zakończył nagrywać swój kolejny solowy album. Następca wydanego w 2012 roku Apocalyptic Love na pewno ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

Nową płytę zapowiedział zespół Opeth. Ma ona nosić tytuł Pale Communion, a jej premiera przewidziana jest na czerwiec tego roku.

Najważniejszą wiadomość ze świata pozostawiłem na sam koniec. Zaczęły się bowiem spekulacje co do występu Led Zeppelin na żywo. Przekonany jest o tym szef festiwalu GlastonburyMichael Eavis. Skąd ta pewność? Eavis ma bliski kontakt z Planetm, który na 100% wystąpi na tegorocznej odsłonie tego wydarzenia. Czekam na jakieś bardziej konkretne informacje (jednoznaczne „tak” lub „nie”), ale marzyć sobie o tym jest bardzo fajnie :)

W Polsce:

Poznaliśmy suport Petera Gabriela, który da koncert 12.05 w łódzkiej Atlas Arenie. Występ mistrza poprzedzi koncert dwóch pochodzących ze Szwecji wokalistek – Jennie Abrahamson oraz Linnei Olsson. Ta pierwsza wykonuje zresztą Don’t Give Up w duecie z Gabrielem, przez co nazywana jest „młodszą, ale bardziej dostępną Kate Bush”.

Koncert w Polsce zapowiedziała grupa Machine Head. Panowie mają się pojawić w naszej stolicy 13.08 w klubie Palladium.

W Warszawie, tyle że w lipcu, wystąpi również zespół Gojira. Wiadomo to już od jakiegoś czasu, natomiast ostatnio poznaliśmy innych wykonawców, którzy będą wspierać  Francuzów. Są to dwie polskie grupy – Decapitated i Spirit.

Koncert w Polsce zapowiedziała także niemiecka grupa darkwave’owa Diary of Dreams. Mrok, smutek i cierpienie mają nastąpić w Warszawie 27.09. Chyba się nawet skuszę na to. 

U mnie:

Na łamach serwisu HeavyRock ukazała się niedawno moja recenzja najnowszego krążka od Black Label Society. Warto, tak myślę, wejść i poczytać sobie – i to nie tylko tę recenzję!

Bartek Pacuła
9 kwietnia 2014 - 10:27