Gra o Tron od Telltale Games! - Satyr - 29 kwietnia 2014

Gra o Tron od Telltale Games!

Przeglądając newsy na gry-online natknąłem się na informację, która przyprawiła mnie o szybsze bicie serca. Telltale Games wzięło na warsztat Grę o Tron! Informacja świeżynką nie jest, toteż nie wiem, czy przyjmując ten fakt do wiadomości odczuwałem bardziej ekscytację powodowaną całą tą "sprawą", czy też zdziwienie, że taką informację przeoczyłem. Tak, czy inaczej, wieści te warte są skomentowania!

Cały projekt jest jeszcze, rzecz jasna, owiany tajemnicą. Właściwie to znany jest zaledwie jego tytuł oraz fakt, że przy produkcji Telltale Games konsultować się będzie z asystentem George'a R. R. Martina (Ty Corey Franck'iem). Pewni oczywiście możemy być też tego, że idąc śladem swoich ostatnich produkcji, takich jak The Walking Dead i The Wolf Among Us, nowa gra od Telltale Games, tym razem bazująca na licencji serialu telewizyjnego stacji HBO, będzie przygodówką.

Informacje te poza wielkimi oczekiwaniami budzą też falę rozmaitych spekulacji. Czy twórcy podołają temu wyzwaniu? Jeśli tak, to czy grę pozytywnie odbiorą zarówno gracze jak i fani serialu oraz powieści? Jeśli zaś gra zawiedzie, to czy zawalenie tak wielkiego projektu odciśnie się piętnem na późniejszych produkcjach tego studia? Cóż...aby poznać odpowiedzi przyjdzie nam trochę poczekać, bo na razie pewne jest tylko to, że poprzeczka ustanowiona jest naprawdę wysoko i być może Telltale Games będzie musiało wymyślić coś nowego niż świetne, lecz znane nam już elementy rozgrywki na których opierają się The Walking Dead i The Wolf Among Us.

Jeśli chodzi o mnie to czekam i to z wypiekami na twarzy! Wielkim fanem Pieśni Lodu i Ognia wprawdzie nie jestem, aczkolwiek pięć lat temu pierwszy tom powieści (Gra o Tron) pochłonąłem ze smakiem, a teraz właśnie zamierzam go sobie odświeżyć i sięgnąć po kolejny. Serial zaś śledzę od premiery pierwszego sezonu i pomimo słabszych momentów również budzi we mnie pozytywne odczucia. Jak będzie z grą? Zgodnie z zapowiedziami, przekonam się (nie tylko ja) jeszcze w tym roku.

Jako miłośnik gier posiadających świetną historię, bohaterów i możliwości wpływania na fabułę (oraz wielki fan cRPG) na wyżej wymienioną produkcję spojrzę z pewnością bardziej krytycznie niż jako czytelnik na powieść, czy też widz na serial. Nie mam jednak żadnych obaw. The Walking Dead i The Wolf Among Us jak na razie zachwycają, więc Telltale Games z pewnością jest w dobrej formie!

Grafika: mat. prasowe 
(źródło ukazane po klinknięciu w zdjęcie)
- SATYR

Satyr
29 kwietnia 2014 - 14:30

Czy czekasz na Game of Thrones: A Telltale Games Series?

Tak! Lubię powieść i serial a ostatnie produkcje studia Telltale Games rozbudzają nadzieje na kolejną świetną grę. 46,4 %

Tak! Jestem fanem powieści i czekam na każdą kolejną produkcję związaną z pierwowzorem. 12,5 %

Tak! Jestem fanem serialu i ciekawi mnie gra bazująca na jego licencji. 14,3 %

Tak! Chętnie zagram w dobrą przygodówkę od Telltale Games, choć nie interesuję się powieścią i serialem. 5,4 %

Nie, ale zagram, jeśli gra okaże się świetną produkcją. 3,6 %

Nie! Gra o Tron nie przekonuje mnie w żadnej postaci. 7,1 %

Nie! Nie podoba mi się serial, więc gra na jego licencji też mnie nie interesuje. 3,6 %

Nie! Nie przemawiają do mnie gry od Telltale Games. 7,1 %