Slash w Krakowie Faith No More w Gdyni - Newsy(37). - Bartek Pacuła - 28 maja 2014

Slash w Krakowie, Faith No More w Gdyni - Newsy(37).

Muzyczne newsy ze świata oraz z Polski! Zapowiedzi koncertowe (Slash w moim mieście! A także Faith No More w Gdyni), płytowe (trybut dla Dio na czerwonych winylach, DVD od Anthrax) i prasowe.

22.05.2014 – 30.05.2014

Na świecie:

Zapowiedziana została winylowa wersja znakomitej płyty-hołdu dla Ronniego Jamesa Dio, która swoją premierę miała w kwietniu tego roku. Wydawnictwo to zapowiada się bardzo fajnie, a dwa piękne czerwone winyle prezentują się nad wyraz dobrze.

W ostatnim tygodniu nowy album zapowiedział Brian May, gitarzysta zespołu Queen. Ma to być płyta zatytułowana (najprawdopodobniej) Queen Forever. W jej skład mają wchodzić piosenki nagrane jeszcze za życia Freddiego (a więc będzie na tej płycie śpiewał). Są to ponoć kawałki nigdy niepublikowane – co sprawia, że tym bardziej nie mogę się doczekać. W końcu pośmiertna płyta Made in Heaven z 1995 roku była naprawdę dobra.

Swoją premierę miała niedawno EP-ka zatytułowana Metal Knight. Czemu o tym piszę? Ponieważ za jej powstanie odpowiada nie kto inny, jak Christopher Lee, wybitny aktor i 92-letni już muzyk. Gratuluję szalenie dobrego zdrowia i życzę powodzenia z dalszym komponowaniem!

Fani zespołu Anthrax mogą już zacierać ręce – we wrześniu dostaną oni bowiem możliwość zakupu nowego DVD z koncertu zatytułowanego Chile on Hell.

Już 3.06 światło dzienne ujrzą reedycje trzech pierwszych albumów Led Zeppelin. Będzie to wyjątkowe święto dla fanów muzyki, a Ledzi już teraz podgrzewają atmosferę, publikując instrumentalny kawałek La La z 1969 roku. Utwór ten nigdy nie był pokazywany, pojawi się dopiero na zremasterowanej wersji albumu II.

Na koniec newsów ze świata coś wiekopomnego – podczas fińskiej edycji festiwalu Sonisphere Metallica, rozpoczynając europejską część trasy By Request, zagrała po raz pierwszy na żywo utwór The Frayed Ends of Sanity. Warto zaznaczyć, że to właśnie fani z Finlandii wybrali sobie ten utwór. W Polsce takich niespodzianek na pewno nie będzie – szkoda, bo przydałby się choć jeden mniej ograny utwór w Warszawie.

W Polsce:

Faith No More wystąpi w Gdyni podczas festiwalu Open’er! Chłopaki zagrają 5 lipca (wtedy tez koncerty dadzą Phoenix i The Horrors). Festiwal zapowiada się więc  genialnie – trzeba będzie chyba kupić bilety.

W ostatnim tygodniu zapowiedziany został również koncert Slahsa w Polsce. Wiadomość jest dla mnie tym lepsza, że gitarzysta Gunsów ma dać koncert w moim mieście – w nowopowstałej hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena. Kraków czekał sobie na takie miejsce i czekał – i się w końcu doczekał. Mam nadzieję, że Slash rozwiąże worek z wielkimi gwiazdami rocka, które Miasto Królów Polskich odwiedzą.

Na koniec info prasowe – w środę, 28. maja, do kiosków i salonów prasowych trafił nowy numer magazynu Teraz Rock. Jest to wydanie wyjątkowe, bo Pan Weiss i spółka mocno odświeżyli swój miesięcznik, zmieniając szatę graficzną, a także dodając parę nowych rubryk.

Bartek Pacuła
28 maja 2014 - 15:59