Krótki powrót Harry’ego Potter’a – nowe opowiadanie J.K. Rowling - Norek - 9 lipca 2014

Krótki powrót Harry’ego Potter’a – nowe opowiadanie J.K. Rowling

Młodego czarodzieja nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – o Harrym Potterze i jego przygodach słyszał niemal każdy, a niektórzy nadal z utęsknieniem czekają na list z Hogwartu. Niemałe grono fanów zostało wczoraj niewątpliwie pozytywnie zaskoczone – na stronie pottermore.com, po ówczesnej rejestracji, dostępne staje się krótkie opowiadanie, napisane przez osobę, która osobiście powołała Harry’ego do życia - Joanne Kathleen Rowling. Owy artykuł, zamieszczony w czarodziejskiej gazecie Daily Prophet, pozwala na zapoznanie się z losami głównych bohaterów po wydarzeniach znanych z ostatniej powieści serii. Co słychać u sławnego Aurora i jego przyjaciół?


Źródło: pottermore.com

"There are celebrities, and then there are celebrities." Tak właśnie zaczyna się artykuł Rity Skeeter, wścibskiej dziennikarki dobrze znanej fanom Pottera. Rzecz ma miejsce podczas Pucharu Świata Quidditcha, a dokładniej finału, na którym niemałą sensacją jest pojawienie się członków dawnej Armii Dumbledore’a, a przede wszystkim Wybrańca, który lekko się postarzał – Harry ma 34 lata, dwójkę dzieci oraz nową, tajemniczą bliznę. Czyżby przydarzyły mu się kolejne, fascynujące przygody? W opowiadaniu nie zabrakło również Rona i Hermiony, najbliższych przyjaciół Pottera. Są oni małżeństwem, które także posiada dwójkę dzieci. Ron prowadzi sklep Magiczne Dowcipy wraz ze swoim bratem, natomiast Hermiona pełni odpowiedzialne stanowisko w Ministerstwie Magii. Skeeter wspomina w swoim artykule również o kilku innych postaciach, między innymi o Teddym Lupinie, chrześniaku Pottera, czy Nevillu i Lunie. Nie dowiadujemy się jednak o nich zbyt wielu rzeczy - Neville nadal kocha rośliny, a Luna dalej jest lekko zwariowana.

Źródło: articles.chicagotribune.com

Cały artykuł utrzymany został w konwencji prasy bulwarowej (na którą bardzo narzeka sama Rowling). Skeeter doszukuje się różnych tajemnic bądź sensacji u każdego, kogo opisuje, przez co sama publikacja jest zabawna, wręcz komiczna. Niemniej, nie dostarcza ona żadnych istotnych informacji o bohaterach - artykuł napisany z perspektywy Skeeter pozwala Rowling na unikanie pytań o potwierdzenie czegokolwiek – świadczy o tym choćby umieszczenie go w kolumnie plotkarskiej Proroka Codziennego (Daily Prophet). Co więcej, odniesienia do niemal wszystkich informacji przewijających się w opowiadaniu (np. małżeństwo Rona i Hermiony) można było znaleźć w epilogu Insygniów Śmierci. Najciekawszą nowością wydaje się tajemnicza blizna na policzku Harry’ego. Być może pisarka zostawia sobie furtkę do ewentualnego kontynuowania historii, niemłodego już, słynnego czarodzieja.

Źródło: film.onet.pl

Czy to zapowiedź wielkiego powrotu Harry’ego, Rona i Hermiony? Prawdopodobnie nie. Wiadomo jednak, że J.K. Rowling wciąż jest zainteresowana wykreowanymi przez siebie postaciami. Zobaczymy, co będzie dalej.

Norek
9 lipca 2014 - 16:03