DreamHack Winter 2014 po fazie grupowej - Virtus.Pro z awansem! - Materdea - 28 listopada 2014

DreamHack Winter 2014 po fazie grupowej - Virtus.Pro z awansem!

Wczoraj, późną nocą, zostały wyłonione cztery drużyny, które dziś zmierzą się w ćwierćfinale DreamHack Winter 2014. Niestety, ESC Gaming – kolejny polski zespół – przegrał w barażach z reprezentantami Ninjas in Pyjamias i biało-czerwone barwy reprezentować będzie tylko Virtus.Pro.

Jeśli już mowa o polskiej ekipie z rosyjskiej organizacji – nie mieli oni większych problemów z przebrnięciem przez fazę grupową. W miarę gładko ograli duńską ekipę myXMG na mapie de_inferno 16:2, zaś później z Natus Vincere, kończąc identycznym wynikiem – 16:2. Oprócz Virtusów do fazy pucharowej przeszli także reprezentanci Na’Vi.

To była grupa C. Grupa A to z kolei niespodzianka od rosyjsko-ukraińskiej formacji HellRaisers. Wygrali z faworyzowanymi teamami Cloud9 (16:5 na de_inferno) oraz Fnatic (16:14 na de_mirage) i to właśnie oni zmierzą się w ćwierćfinale. Do kolejnej fazy dostali się również Szwedzi ze wspominanego Fnatic.

Grupa B była zdecydowanie tą, która sprawiła najwięcej niespodzianek – nie tylko widzom zgromadzonym na trybunach, ale i samym zawodnikom. Oto bowiem niemiecka organizacja PENTA Sports, trafiając na tegoroczną zimową odsłonę DH z doskoku (po eliminacjach na miejscu – pisałem o nich tutaj), awansowało do ścisłego ćwierćfinału! Najpierw ulegli zespołowi Team Dignitas na de_nuke 9:16, aczkolwiek później zwyciężyli z iBUYPOWER na de_inferno 16:13, co było niemałym zaskoczeniem. PENTA oraz Team Dignitas awansowali do dalszych rozgrywek.

W grupie C obyło się bez takich zaskakujących sytuacji. W kolejnej rundzie zobaczymy weteranów majrosowych LAN-ów Global Offensive, a więc drużyny LDLC.com oraz Ninjas in Pyjamas. O ile ci pierwsi bez większych trudności pokonali ESC Gaming (16:4 na de_cobblestone) oraz NiP (16:13 na de_overpass), o tyledrudzy – a więc Szwedzka formacja – dopiero dziś około 1 w nocy byli pewni ćwierćfinału. NiP, tryumfatorzy tegorocznej edycji EMS One z Kolonii, musieli rozegrać barażowe spotkanie. Zmierzyli się w nich z właśnie polskim ESC Gaming, pokonując je 16:13 (mapa de_cache) – rodacy byli bardzo bliscy awansu, ale niestety nie udało się.

Oto rozkład na dzisiejszy dzień z kolejną fazą rozgrywek na DreamHack Winter 2014. Oczywiście, trzymamy kciuki za Virtus.Pro, by zwyciężyli w tym turnieju. A jest o co bić się, wszak pula nagród wynosi ćwierć miliona dolarów!

  • 10:00 - Ninjas in Pyjamas – HellRaisers;
  • 13:30 - Virtus.pro – PENTA;
  • 17:00 - LDLC – Fnatic;
  • 20:30 - dignitas - Natus Vincere.
Materdea
28 listopada 2014 - 08:43