Ewolucja Batmana - Improbite - 21 lipca 2015

Ewolucja Batmana

Wszystkim znany jest dziś człowiek przebrany w strój nietoperza, który co noc jest strażnikiem sprawiedliwości w mieście Ghotam. 
 

 
Jedyną kreskówką, którą warta jest tutaj wspomnienia jest „Batman Beyond” w której to Bruce Wayne odwiesza pelerynę na hak, ponieważ jego stan zdrowia nie pozwala mu aby dalej strzegł miasta. Tak dzieje się do pewnej nocy, gdy niejaki Terry McGinnis, który ucieka przed gangiem Jokersów dosłownie prawie wpada na Bruce’a bo spada z motoru. Terry nie wiedząc, że ma przed sobą legendę staje do walki z napastnikami. Po całym zajściu jednak musi pomóc dawnemu Batmanowi gdyż ten nie jest w stanie sam wrócić do swojej rezydencji. Tam Terry próbując uwolnić nietoperza, który uwięził się w wierzy zegarowej przypadkiem uruchomił mechanizm otwierający przejście do Bat - groty. Tam wpadając na przełącznik odkrywa tajemnicę starego człowieka. 
 
Dlaczego wspomniałem akurat o tej części? Ponieważ ze wszystkich bajek i adaptacji ona najbardziej przypadła mi do gustu przez swoje futurystyczne podejście do przyszłości Oraz bardzo ciekawie obserwowało się naukę Terrego od Bruce’a, który mimo tego, że nie kwapił się do tego chętnie uczył młodego obrońcę Gotham aby ten był jego godnym następcą. 
 
Co do filmowych części (tych sprzed adaptacji Nolana) to moim zdaniem jednak są najbardziej klimatycznymi częściami jeśli chodzi o Batmana, ale i także sama fabuła była inna. Wtedy filmy nie rozwijały tak szybko swojej akcji, co wymuszało w pewnym sensie zrozumienie i zbudowanie pewnego rodzaju podejrzeń do tego, co stanie się dalej. W tamtych częściach nie wszystko było oczywiste kto jest złym ani jakie ma zamiary. To był właśnie cały smak tej wersji historii. 
 
Ostatnio na pojawił się pierwszy trailer „Suicide Squad”, który zawierał w sobie właśnie kilka postaci z uniwersum nietoperza. Warto o tym wspomnieć ponieważ jest to pierwszy serial, który ruszę, a  nawiązuje do Batmana, który nie jest tym razem na pierwszym miejscu. Tym razem światła reflektorów skupią się na ciemnych charakterach serii takich, jak: Harley Queen(Margot Robbie), Joker(Jared Leto), Deadshot(Will Smith). Sam osobiście jestem ciekaw, jaki okaże się ten serial, bo nie ukrywam, że jestem trailerem zachwycony. 
 
 
 
Podsumowanie 
 
Tutaj chciałbym zakończyć swoją opowieść na temat tego, jak zmienił się Batman, bo to jest jak widzicie po tytule dopiero pierwsza część. Drugą będzie dotyczyła tego, jak zmieniły się gry na przełomie lat, które ostatnimi czasy przybrały lekko na rozgłosie z powodu premiery najnowszej części „Batman Arkham Knight, która dla pecetów okazała się być optymalizacyjną klapą. 
Improbite
21 lipca 2015 - 09:22
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.07.2015 12:52
Devilyn
Devilyn
175
Organised Chaos

No to jak w końcu zmienił się ten batman?

PS. Jestem twoim wielkim fanem, srlsy.

21.07.2015 12:55
Yoghurt
odpowiedz
Yoghurt
85
Legend

Wait, what?

21.07.2015 13:20
Strider.
odpowiedz
Strider.
47
Pretorianin

Może jako autor (były autor?) Gameplaya nie powinienem wypowiadać się, ale... o co w tym chodzi? Czuję się tak, jakby ktoś wyciął mi losowo 99% tekstu i zostawił jakieś ochłapy, do tego z dużą ilością błędów. :/

21.07.2015 13:30
NewGravedigger
😁
odpowiedz
NewGravedigger
145
spokooj grabarza

Ostatnio na pojawił się pierwszy trailer „Suicide Squad”, który zawierał w sobie właśnie kilka postaci z uniwersum nietoperza. Warto o tym wspomnieć ponieważ jest to pierwszy serial, który ruszę, a nawiązuje do Batmana, który nie jest tym razem na pierwszym miejscu.

Whaaaa?

21.07.2015 13:39
Pani Panda
odpowiedz
Pani Panda
3
Legionista

Ciekawy pomysł, ale ciężko się czyta, kiedy pojawiają się błędy, brak wielu przecinków, tak jakby to była wersja robocza, napisana i nie sprawdzona. W każdym tekście zdarzają się błędy (oby ich było jak najmniej), ale chyba potrzebna pilna korekta :)

21.07.2015 13:40
odpowiedz
zanonimizowany581957
99
Generał

Suicide Squad to nie będzie serial...

21.07.2015 13:45
Goozys[DEA]
😱
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

(...) bo to jest jak widzicie po tytule dopiero pierwsza część.

Nic nie widze. Nic nie rozumiem... o co chodzi? Gdzie jest qwa osoba odpowiedzialna za korekte/kontrole przed publikacja!?

Może jako autor (były autor?) Gameplayanie powinienem wypowiadać się, ale...

Tez pisalem dla Gameplay i az w oczy kole, widzac co sie tam dzieje. Dobrze, ze mam ten okres za soba...

21.07.2015 14:13
odpowiedz
zanonimizowany166638
152
Legend

Jedyną kreskówką, którą warta jest tutaj wspomnienia jest „Batman Beyond”

Przestałem czytać.

22.07.2015 00:04
Meehovv
odpowiedz
Meehovv
43
Cyfrowy Oprawca

Gameplay to przecież serwis blogowy, więc to od samych autorów zależy, czy szanują czytelnika na tyle, żeby chociaż raz przeczytać swoje dzieło po napisaniu i wkleić tekst do Writera czy Worda, żeby co bardziej rażące błędy wyłapać. Jedni wyraźnie dokładają starań, aby ich teksty czytało się możliwie jak najlepiej, a inni nawet nie próbują udawać, że przykładają do tego wagę. A szkoda, bo reputacja całego serwisu na tym cierpi. Wrzucanie wszystkich autorów do jednego wora, jak niektórzy koledzy wyżej zrobili, jest zatem trochę niesprawiedliwe.

Przy okazji: "Batman & Robin Batman, Filmy, Nolan, Ewolucja, gry" -- jestem pod wrażeniem tego taga. Czy autor zadał sobie w ogóle trud przeczytania gameplayowego FAQ i elementarnych tematów na wewnętrznym forum? :-)

I wreszcie: ja i moja dziewczyna również jesteśmy wielkimi fanami twórczości Improbite! Polecamy zwłaszcza bloga Ukryty w Cieniu.

22.07.2015 00:18
odpowiedz
zanonimizowany1070630
1
Generał

Uojezusmaria, niezły potworek. Zero interpunkcji, zero składu, ładu, to się czyta jak słabą rozprawkę ucznia podstawówki. Taką na 3. Z minusem.

22.07.2015 11:18
Brucevsky
odpowiedz
Brucevsky
125
Playing with writing

gameplay.pl

KoRReq - byłbyś łagodnym nauczycielem. ;)

Meehovv zwrócił uwagę na ważną rzecz, dobrze o tym pamiętać. Gameplay to serwis blogowy i wrzucanie wszystkich autorów do jednego worka jest krzywdzące. W przypadku Improbite'a widać dobitnie, że mu nie zależy, skoro wrzuca takie teksty, w takiej formie i nawet nie odnosi się do komentarzy.

22.07.2015 11:24
odpowiedz
zanonimizowany166638
152
Legend

Mając w pamięci wyczyny Skuzy i siwego, to może i lepiej, kiedy tacy natchnieni autorzy nie reagują na komentarze.

22.07.2015 12:10
HETRIX22
odpowiedz
HETRIX22
157
PLEBS

Był już taki jeden na gamplayu, co właśnie wrzucił taki wpis jak ten, tylko o wiedźminie. Soulcatcher (albo ktoś inny, nie pamiętam) z miejsca go wywalił z gameplaya.

22.07.2015 12:54
Meehovv
odpowiedz
Meehovv
43
Cyfrowy Oprawca

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy aby autorzy niebędący współpracownikami/redaktorami GOL-a nie muszą przysłać tekstu próbnego (patrzę na zakładkę "Zostań Autorem")? Jeśli nie zawodzi moja umiejętność czytania ze zrozumieniem, to jakość tego i dwóch poprzednich tekstów nieco kłóci się z tym, co można przeczytać w wymaganiach stawianych nowym autorom.

22.07.2015 13:56
myrmekochoria
odpowiedz
myrmekochoria
45
Konsul

Cóż, kiedyś pisałem o tym fenomenie. Przykleiłbym mój komentarz pod wpisem od Karola Kopańko, ale trzeba się powtórzyć. Wy wszyscy myślicie (komentujący tutaj i ja sam przeto), że jesteście wspaniałymi pogromcami nijakości i przeciętności, ale to Wasz głos oraz chęć oburzenia (dzisiaj tak popularna) podbija te "teksty". Większości z Was nie widzę pod tekstami Gawełka, Czarnego Wilka, MaKaBa, Imperialisty, Brucevskyego itd. - a piszą oni ciekawe teksty, które bardzo często nie maja ani jednego komentarza czy znacznika z mediów społecznościowych (ugh...), które dzisiaj są wyznacznikiem splendoru i bycia kimś w wirtualnym świecie. Chociaż, jeżeli ktoś naprawdę w to wierzy, to - cóż...

Co do tekstu. Opowiem o wrażeniach z poprzedniego tekstu zatytułowanego: "Problemy z tymi związkami!". Mam nadzieję, że autor jest zadowolony, bo po lekturze postanowiłem poćwiartować tasakiem swoją żonę. Jej resztki wrzuciłem do niebieskiej beczki na kiszoną kapustę. Czasem, gdy mi jej brakuje, to wychodzę na pobliskie pagórki z beczką, wchodzę do niej i każe swoim na wpół osieroconym dzieciom zepchnąć mnie ze zbocza. Gdy toczymy się razem jak bęben pralki odświeżony Calgonem i widzę niebieskie przebłyski światła przez szadź plastiku, to myślę, że byłem szczęśliwy. Teraz, gdy aresztuje mnie policja, to będę musiał im opowiedzieć co doprowadziło mnie do skraju i boję się, że zareagują podobnie i cały świat stoczy się w szaleństwo turlania beczek z organicznymi resztkami żon i nadejdzie Apokalipsa albo Ragnarok, którego żadna religia się nie spodziewała. Byłoby to zabawne i dziwne, a to wszystko czego chcę od życia, a poza tym ta historia ma więcej sensu niż ten wpis.

Zazwyczaj nie krytykuje ludzi i nie jest to krytyka, ale wypada się przyłożyć do tekstów. Wyobraź sobie, że ludzie czytają co piszesz (mi osobiście zawsze jest trudno uwierzyć, że ludzie czytają moje teksty i poświęcają temu swój czas) i to w jaki sposób piszesz jest zupełnym brakiem szacunku do czytelnika pod prawie każdym względem: intelektualnym, składniowym itd. Poza tym, czas ludzie, czas. Koniec końców wszyscy zostają pożarci przez Wielkiego Boga Rozkładu i marnowanie czasu jest złe, ale dajcie chwilę, bo muszę zmienić mp3 (Rhubarb) z Aphexa Twina na coś bardziej optymistycznego. Trochę głupio pewnie dobrym autorom, że się starają, a nic z tego nie wychodzi, ale zazwyczaj dostajemy taki świat na jaki sobie zasłużyliśmy

23.07.2015 01:17
Devilyn
odpowiedz
Devilyn
175
Organised Chaos

Spoko autor zajął już swoje miejsce na moim panteonie gwiazd GP zaraz koło Skuzy i Matio.K. Ogólnie to gdyby nie tacy autorzy to nie wchodziłbym na gameplay.pl w ogóle, tak więc czekam na więcej plox!

PS Blog "Ukryty w cieniu" to moja nowa strona startowa. Jesteś naprawdę da best.

24.07.2015 15:49
MSTAT
odpowiedz
MSTAT
6
Legionista

@myrmekochoria: Te "lajki" i komentarze to albo ciśnięcie beki z autora lub jeśli zdarzają się jakieś pozytywne (no niech będą nawet neutralne) to pewnie od znajomych/rodziny. Coś w stylu komentowania zdjęć znajomych gdzie dziewczyny często wypisują pozytywy mimo, że osoba na zdjęciu nie bardzo na nie zasługuje. Nie wiem czy to grupa wsparcia czy coś innego. Natomiast tak jak napisałeś, te ostre i negatywne komentarze czy "lajki" dla jaj podbijają takie teksty tak samo jak ego autora, który myśli sobie, że coś robi dobrze. A prawdziwie dobrze napisane rzeczy nieraz giną pod ludźmi puszczającymi w sieć coś takiego.

Zresztą Improbite wszedł chyba na wyższy poziom gwiazdorstwa (chyba). Tak bardzo wziął sobie do serca tytuł swojego bloga, że nie odpowiada nawet na komentarze. :p

Co nie zmienia faktu, że Improbite może się jeszcze nawrócić. Pewnie już pod innym nickiem czy adresem ale cały czas może zacząć robić coś porządnego.

25.07.2015 12:00
myrmekochoria
odpowiedz
myrmekochoria
45
Konsul

Ja to jestem tylko zawiedziony MSTAT, że nikt mnie nie pochwalił za moją historię z beczką, bo teraz ją przeczytałem po czasie i jest całkiem niezła.

02.08.2015 08:43
Amazing_Maurice
odpowiedz
Amazing_Maurice
95
Pretorianin

Ja tam stawiam, że to Raziel w nowym przebraniu :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze