Bumblebee głównym bohaterem spin-offa Transformerów - Gameplay - 18 lutego 2016

Bumblebee głównym bohaterem spin-offa Transformerów

W najbliższych latach sale kinowe przeżyją istną inwazję Transformerów. Począwszy od 23 czerwca 2017 roku, do kin trafią trzy kolejne obrazy przedstawiające odwieczny konflikt Autobotów i Decepticonów. Jak się teraz okazuje, drugi z filmów – czyli Transformers 6 – poświęcony zostanie jednemu bohaterowi, a konkretnie Bumblebee.

Z informacji podanych przez wytwórnię Paramount Pictures (dzięki, The Hollywood Reporter) wynika, że spin-off, za sprawą którego poznamy bliżej jednego z najbardziej lubianych Transformerów, zadebiutuje 8 czerwca 2018 roku. Rok później, 28 czerwca 2019 roku, wrócimy do kin na Transformers 7. Na razie nie znamy żadnych szczegółów o pierwszym i ostatnim obrazie.

Warto jednak poruszyć jeszcze jedną kwestię. Nie można bowiem wykluczyć, że w przyszłości doczekamy się kolejnych spin-offów poświęconych wybranym bohaterom Transformers. Taki rozwój wypadków przewiduje Brad Grey, szef Paramount Pictures. „W uniwersum Transformers nie brakuje bohaterów, którzy mogliby, a nawet powinni otrzymać własne filmy”, powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Jednocześnie Grey przypomniał, że reżyserem kolejnej części Transformers, czyli piątki mającej zadebiutować 23 czerwca 2017 roku, będzie ponownie Micheal Bay (będzie to ostatnia odsłona serii, którą wyreżyseruje). Prace nad obrazem poświęconym Bumblebee będzie już koordynować ktoś inny. Szef Paramount oznajmił też, że twórcy spin-offa dysponować będą mniejszym budżetem, co może oznaczać mniejszą liczbę znanych nazwisk na liście płac.

Od 2007 roku, kiedy to do kin trafiła pierwsza fabuła na bazie marki, filmy z serii Transformers przyniosły wytwórni Paramount Pictures 3,8 miliarda dolarów z tytułu sprzedaży biletów.

Gameplay
18 lutego 2016 - 14:57