Drugi sezon serialu Mr. Robot skupi się na kwestiach prywatności i bezpieczeństwa danych - Gameplay - 15 marca 2016

Drugi sezon serialu Mr. Robot skupi się na kwestiach prywatności i bezpieczeństwa danych

Drugi sezon serialu Mr. Robot, snującego opowieść o aspołecznym hakerze walczącym o wolność obywateli, w dużej mierze poświęcony zostanie tematyce prywatności oraz bezpieczeństwa danych. Informacja została podana przez Sama Esmaila, pomysłodawcę, scenarzystę i reżysera produkcji, podczas specjalnego panelu zorganizowanego na konferencji South by Southwest (SxSW).

Niewykluczone, że twórcy serialu będą chcieli w ten sposób nawiązać do sporu, jaki od dłuższego czasu toczy się na linii rząd Stanów Zjednoczonych – koncern Apple (choć oni sami odżegnują się od takich aluzji). Przypominam, że chodzi tu o naciski polityków na firmę z Cupertino w sprawie odblokowania dostępu do zawartości iPhone’a należącego do Syeda Rizwana Farooka, który w grudniu 2015 roku zastrzelił wraz z żoną 14 osób w kalifornijskim mieście San Bernardino.

Apple sugeruje, że zgoda na złamanie zabezpieczeń doprowadziłaby do niebezpiecznego precedensu i ułatwiła służbom federalnym śledzenie obywateli amerykańskich będących posiadaczami urządzeń tej firmy. Batalia, mająca zarówno wymiar etyczny (niewykluczone, że w pamięci smartfona znajdują się istotne informacje mogące pomóc w walce z terroryzmem), społeczny (politycy pragnący daleko idącej inwigilacji swoich obywateli), jak i wizerunkowy (Apple uchodzące za obrońcę naszej prywatności), wydaje się nie mieć końca, w związku z czym w sprawę zaangażowane zostały już sądy.

Wracając do Mr. Robota – w drugim sezonie serialu, który polscy widzowie mogą śledzić za sprawą usługi +Seriale na platformie NC+, będziemy świadkami konsekwencji wyborów, jakich Elliot (w tej roli Rami Malek) dokonał w premierowej serii. Przypominam, że w pierwszych odcinkach główny bohater historii – za dnia ekspert ds. bezpieczeństwa sieciowego w firmie AllSafe, a nocami haker zaangażowany w walkę z bezdusznymi korporacjami – dołącza do grupy crackerów-anarchistów, biorących za cel Evil Corporation. Walka z potężnym przeciwnikiem przybiera niebezpieczny obrót.

Drugi sezon Mr. Robot trafi na ekrany telewizorów latem tego roku. Dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany. Przypominam, że produkcja otrzymała w tym roku nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego podczas gali Złotych Globów. W pokonanym polu zostawiła m.in. Grę o tron oraz Imperium.

Gameplay
15 marca 2016 - 14:31