Wywiad z wampirem doczeka się remake'u w reżyserii Josha Boone'a? - Gameplay - 5 maja 2016

Wywiad z wampirem doczeka się remake'u w reżyserii Josha Boone'a?

Ujęcie z oryginalnej adaptacji Wywiadu z wampirem z Tomem Cruisem, Bradem Pittem i Kirsten Dunst w rolach głównych.

W 2014 roku wytwórnia Universal Pictures nabyła prawa do serii powieściowej Kroniki wampirów autorstwa Anne Rice i powierzyła nakręcenie ekranizacji Joshowi Boone’owi (m.in. Gwiazd naszych wina). Pierwotny plan zakładał oparcie premierowego obrazu kinowego na drugiej i trzeciej części cyklu (Wampir Lestat, Królowa Potępionych), lecz z najnowszych wieści wynika, że to już przeszłość. Niewykluczone bowiem, że w pierwszej kolejności do kin trafi remake Wywiadu z wampirem.

Na taki rozwój wypadków wskazuje opublikowane przed tygodniem przez Josha Boone’a zdjęcie tytułowej strony scenariusza, stanowiącego adaptację filmową dwóch pierwszych powieści wchodzących w skład Kronik wampirów, a więc Wywiadu z wampirem oraz Wampira Lestata. Skrypt, który Boone napisał wspólnie z Jill Killington (para współtworzyła także scenariusz do All We Had, czyli reżyserskiego debiutu Katie Holmes), nosi tytuł Wywiad z wampirem i jest bardzo świeży, gdyż został ukończony w kwietniu tego roku.

Zdjęcie scenariusza adaptacji filmowej na bazie powieści Wywiad z wampirem oraz Wampir Lestat / źródło: Instagram Josha Boone'a.

Obecnie to wszystko, co wiemy na ten temat. Nie jesteśmy nawet pewni tego, czy Josh Boone w dalszym ciągu piastuje stanowisko reżysera nadciągającego filmu. Aktualnie jest on bowiem zajęty pracami nad The Stand (2016) oraz X-Men: The New Mutants (2017 rok). Wczesny etap prac nad kolejnymi ekranizacjami książek Anne Rice wskazuje jednak na późniejszą premierę, co sprzyja takiemu rozwiązaniu.

Oryginalna ekranizacja Wywiadu z wampirem trafiła do kin w 1994 roku. Obraz został wyreżyserowany przez Neila Jordana, a główne role zagrali w nim Tom Cruise (Lestat), Brad Pitt (Louis de Pointe du Lac) oraz Kirsten Dunst (Claudia). Film zarobił na świecie ponad 220 milionów dolarów. Osiem lat później doczekał się znacznie gorzej przyjętej kontynuacji na bazie Królowej Potępionych. Wystąpili w niej Aaliyah (Akasha), która zginęła w katastrofie lotniczej tuż po zakończeniu głównych zdjęć, i Stuart Townsend (Lestat).

Gameplay
5 maja 2016 - 13:58