E3 2016 – na co liczę - Antares - 11 czerwca 2016

E3 2016 – na co liczę

Tegoroczna edycja największych targów gier wideo właśnie się rozpoczyna. Postanowiłem sporządzić listę życzeń, by sprawdzić, czy któreś się spełnią.

Ogłoszenie rychłej premiery Bioshock Collection i zapowiedź nowej części – Bioshock to dla mnie najważniejsza seria gier wideo, ze wskazaniem na Bioshock Infinite – pisałem już o tym wielokrotnie na blogu. Dlatego bardzo liczę na reedycję trylogii w full HD na PlayStation 4. Seria nadal świetnie wygląda na PC, więc Collection będę traktować po prostu jako pretekst o ponownego odwiedzenia Rapture i Columbii. Liczę także, że 2K zapowie także chociaż w kilku zdaniach prace nad kolejną odsłoną serii. Najwyższy czas.

Wolfenstein The New Order 2 – najnowsza odsłona Wolfensteina była fantastyczna. Na przekór powszechnej poprawności politycznej, przedstawiła alternatywną wersję rzeczywistości w której Niemcy wygrali wojnę. I zrobiła to cholernie dobrze. Temat jest zdecydowanie wart kontynuacji i liczę na to, że wydawca zapowie kolejną odsłonę. Najbardziej marzyłby mi się jednak Wolfenstein: Enemy Territory 2, ponieważ jedynka była zawsze moją ulubioną grą sieciową. Inna sprawa, że teraz jest nią Overwatch ;)

The Last of Us 2 – jedynka była jedną z najlepszych gier siódmej generacji konsol. Poruszająca, świetnie wykonana i w świeży sposób przedstawiająca motyw zombie. Ten świat zasługuje na kolejną produkcję, która ponoć już powstaje, więc najwyższy czas byśmy dowiedzieli się co mistrzowie z Naughty Dog dla nas przygotowali.

Mass Effect Trilogy HD – podobnie jak w przypadku Bioshocka, kosmiczna trylogia od Bioware zasługuje na to, by pojawić się w nieco odświeżonej wersji na nowych konsolach. Zwłaszcza, że prace nad kolejną odsłoną idą pełną parą i są posiadacze PlayStation 4 i Xbox One, którzy nie grali w poprzednie częśći.

Red Dead Redemption 2 – plotki głoszą, że powstaje, że mapa jest gigantyczna i że to największy projekt Rockstar Games. Dziki Zachód to temat mało eksponowany w grach, więc chcę to po prostu już zobaczyć.

Shenmue 3 – rok temu na konferencji Sony spełniło się jedno z moich największych marzeń gracza. Ogłoszono prace nad długo oczekiwaną, trzecią częścią serii Shenmue. Teraz, rok po tej radosnej nowinie, chciałbym zobaczyć wstępne materiały z rozgrywki. Wierzę w ten projekt i bardzo mu kibicuję.

Call of Cthulhu – powstaje nowa przygodówka w uniwersum powieści Lovecrafta. Rozgrywka ma być zaprezentowana na E3, więc liczę na to, że powtórzy sukces Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata, bo tamtą grę bardzo lubiłem.

Prince of Persia – Ubisoft zaniedbał jedną ze swoich klasycznych serii na rzecz Assassin’s Creed. Bardzo bym jednak chciał powrócić do przygód Księcia i całkiem niegłupim rozwiązaniem byłby reboot w postaci remake’u Piasków Czasu.

Antares
11 czerwca 2016 - 23:58
Komentarze Czytelników
Dodaj swój komentarz