Ruszyły zdjęcia do Ready Player One w reżyserii Stevena Spielberga - Gameplay - 5 lipca 2016

Ruszyły zdjęcia do Ready Player One w reżyserii Stevena Spielberga

Steven Spielberg, którego BFG: Bardzo Fajny Gigant na podstawie książki Roalda Dahla od kilku dni próbuje podbić kina na całym świecie, będzie w najbliższych kilku latach jednym z najbardziej zapracowanych reżyserów. W planach ma on bowiem nie tylko nakręcenie dramatu historycznego The Kidnapping of Edgardo Mortara oraz piątej odsłony przygód Indiany Jonesa z Harrisonem Fordem w roli głównej, ale również adaptację bestsellerowej powieści sci-fi Ready Play One autorstwa Ernesta Cline’a. Prace nad tą ostatnią weszły ostatnio w kluczową fazę.

Jak poinformował scenarzysta Zak Penn (dzięki, Screenrant), ruszyły już zdjęcia do filmu (trwają od tygodnia). Na plan, oprócz Steven Spielberga, przybyli wszyscy najważniejsi aktorzy zaangażowani do prac przy tej superprodukcji, a więc Tye Sheridan (Uciekinier, X-Men: Apocalypse), grający głównego bohatera Wade’a Wattsa, oraz Olivia Cooke (Uśpieni, Earl i ja, i umierająca dziewczyna). W obrazie zobaczymy również Marka Rylance’a (Most szpiegów, BFG: Bardzo Fajny Gigant), Simona Pegga, Bena Mendelsohna i Hannah John-Kamen.

Film stanowi adaptację bestsellerowej książki Ernesta Cline'a z 2011 roku. Jej akcja rozgrywa się przede wszystkim w świecie OASIS, stanowiącym atrakcyjną hybrydę gry MMORPG i wirtualnej rzeczywistości. Ludzie bardzo chętnie spędzają w nim czas, uciekając w ten sposób od zatęchłego oraz pozbawionego wartości prawdziwego życia. Pewnego dnia okazuje się, że przed śmiercią James Halliday, twórca OASIS, umieścił w wymyślonym przez siebie świecie rozmaite zagadki, których rozwikłanie może przynieść absolutną władzę i potężną fortunę. Jedną z nich rozwiązuje niespodziewanie młody Wade Watts. Przyciąga to uwagę najpotężniejszych graczy, gotowych zrobić wszystko, byle tylko przeszkodzić mu w odniesieniu zwycięstwa.

Ready Player One ma trafić do kin 28 marca 2018 roku.

Gameplay
5 lipca 2016 - 10:15