Comic-Con San Diego 2016 – podsumowanie najważniejszych informacji - Gameplay - 22 lipca 2016

Comic-Con San Diego 2016 – podsumowanie najważniejszych informacji

Podczas gdy w naszych stronach sezon ogórkowy trwa w najlepsze, po drugiej stronie Atlantyku miłośnicy fantastyki bawią się na swoim wielkim konwencie – Comic-Conie w San Diego. Już pierwszego dnia trwania imprezy wydarzyło się dużo interesujących rzeczy – czyt. ujawniono sporo ważnych informacji i materiałów – więc postanowiliśmy zebrać wczorajsze nowości w jednym miejscu.

Zacznijmy od nowych seriali powstających we współpracy Marvela i Netfliksa. Pierwszy z nich to Iron Fist – opowieść o przygodach Danny’ego Randa, który rozprawia się z przestępcami Nowego Jorku, korzystając z umiejętności kung fu i mocy tytułowych żelaznych pięści. Premierę zaplanowano na 2017 rok.

Wcześniej, bo 30 września bieżącego roku, zadebiutuje Luke Cage – adaptacja przygód jeszcze jednego superbohatera, który próbuje poukładać sobie życie w Nowym Jorku.

Ponadto obie wymienione wyżej postacie spotkają się z Daredevilem i Jessicą Jones na planie trzeciego serialu zaprezentowanego podczas Comic-Conu – The Defenders. Premiera w 2017 roku.

Ponadto firmy Marvel i Netflix potwierdziły, że powstaje trzeci sezon Daredevila. Niestety, nie ujawniono nic oprócz poniższego króciutkiego teaser trailera.

Lucasfilm i Disney zaprezentowały kolejną postać (a właściwie dwie postacie), które wystąpią w filmie Łotr Jeden: Gwiezdne wojny – historie. Mowa o najemnym pilocie znanym jako Edrio Two Tubes (na zdjęciu poniżej), który do spółki z druhem (właściwie bratem) imieniem Benthic chce zemścić się na Imperium za podbicie swojej ojczystej planety, Yar Togna.

Studio Telltale Games uchyliło kolejnego rąbka tajemnicy odnośnie trzeciego sezonu cyfrowego The Walking Dead. Omówiono grywalne postacie oraz pokazano trzy screeny - wszystko to znajdziecie w odrębnym newsie na łamach GRYOnline.pl.

Luc Besson zaprezentował za zamkniętymi drzwiami swój kolejny film science-fiction, zatytułowany Valerian i Miasto Tysiąca Planet. Będzie to epickie widowisko na kanwie komiksu o tym samym tytule, nieco przypominające wcześniejszą produkcję Bessona – Piąty element. Światowa premiera Valeriana ma nastąpić w lipcu 2017 roku. Wrażenia z pokazu przeczytacie choćby tutaj.

A na koniec w ramach bonusu krótki materiał wideo od serwisu IGN, zawierający przegląd cosplayerów obecnych na konwencie:

Z czasem uzupełnimy ten artykuł o wiadomości z kolejnych dni Comic-Conu.

Gameplay
22 lipca 2016 - 16:55