promilus

Na trzeźwo

najnowszepolecanepopularne

Oceniam zakończenie sezonu "The Walking Dead"

Prima Aprilis 2016 w Internecie

"Lobster", czyli koszmar singli. Recenzja filmu

Relacja z rozdania Oscarów 2016 - DiCaprio ze statuetką, Spotlight najlepszym filmem

Oscary 2016 - moje typy i przewidywania

"Spotlight", czyli o pedofilskim skandalu w Kościele

"Playboy" kończy z nagością. I bardzo dobrze!

Słynny miesięcznik dla panów przez długie lata był nierozłącznie związany z nagością. Na początku swojej działalności budził wiele kontrowersji. Z czasem przestał być kontrowersyjnym pismem, co było wynikiem liberalizacji obyczajów, a później szybkiego rozwoju Internetu. Dzisiaj najróżniejsza pornografia jest dla wszystkich dostępna równie łatwo jak codzienne wiadomości. "Playboy" długo trzymał się swojej tradycji, by wreszcie ogłosić coś co można porównać z ewentualną rezygnacją z samochodów w magazynie "Top Gear" lub gier w "CD Action". Manewr karkołomny - według niektórych komentatorów to samobójstwo. Moim zdaniem - szkoda, że tak późno.

Fotka, która znalazła się w Mafii 2
czytaj dalejpromilus
20 października 2015 - 19:41

Fear the Walking Dead - wrażenia po pierwszym odcinku

Spin-off "The Walking Dead" to oczywisty skok na kasę. Tylko, czy coś w tym złego? Jakościowo pilot prezentuje się nawet lepiej od swojego "serialu-matki". Jak ktoś woli wyrzynanie zombie w hurtowej ilości i oglądanie życia po apokalipsie - uzna "The Walking dead" za lepsze. Jeśli jednak preferuje klimat zagrożenia, niepewności i powolniejszą akcję - bardziej spodoba mu się  "Fear the Walking Dead".

czytaj dalejpromilus
29 sierpnia 2015 - 15:16

Mafia II mogła być wybitna

promilus ocenia: Mafia II
75

Tekst piszę niedługo po pojawieniu się pierwszych zapowiedzi Mafii 3. Nie biorę ich poważnie, bo jak pokazuje historia serii - pewnie coś wytną. Tym razem mam nadzieję, że gra faktycznie mocno się zmieni, bo teraz przypomina skrzyżowanie GTA i Just Cause. To jednak temat na inną okazję. W dwójce miało być sporo ciekawych rzeczy, które ostatecznie nie trafiły do ostatecznej wersji gry. Sporo na tym straciła, ale nadal to kawał porządnej, klimatycznej rozrywki.

czytaj dalejpromilus
17 sierpnia 2015 - 15:18

Detektyw - recenzja finału drugiego sezonu (ze spoilerami)

Moja opinia dotycząca dwóch sezonów "Detektywa" nie jest szczególnie popularna, więc może od niej zacznę, by juz później do tego nie wracać. Właśnie zakończona historia moim zdaniem jest lepsza od tego, co zostało pokazane rok temu. Ten sezon ma swoje minusy i daleko mu do czegoś wybitnego, ale nadal jest ciekawszy od historii Rusta i Marty'ego. Największą różnicę na korzyść Colina Farrella i spółki widać w zakończeniu.

czytaj dalejpromilus
13 sierpnia 2015 - 18:14

10 największych klisz w horrorach

Sprawdziło się raz, to wykorzystajmy ten motyw po raz kolejny! I jeszcze. I jeszcze. I tak do znudzenia. Oto moje ulubione klisze w horrorach.

czytaj dalejpromilus
11 sierpnia 2015 - 15:01

Gra Max Payne ma już ponad 14 lat

Zestawienie najbardziej klimatycznych gier zawsze będzie niepełne, gdy nie znajdzie się w nim „Max Payne”. Niepokonany król strzelanek noir ma już 14 lat. W tym czasie doczekał się dwóch kontynuacji i kinowej ekranizacji. Dzisiaj jest grą kultową, która na stałe znalazła swoje miejsce w popkulturze.

czytaj dalejpromilus
26 lipca 2015 - 13:43

10 największych klisz w filmach akcji

To, co w prawdziwym życiu zdarza się wyjątkowo rzadko lub wcale, w filmach lubi się powtarzać. Gdyby nie wymienione niżej sceny, to historia kina akcji byłaby zupełnie inna.

czytaj dalejpromilus
22 lipca 2015 - 13:27

"Detektyw" - drugi sezon. Jak serial wypada po trzech odcinkach? (Bez spoilerów)

Nie jestem wielkim fanem pierwszego sezonu "True Detective" i opinie, że to najlepszy serial wszech czasów uważam, delikatnie mówiąc, za mało poważne. Sam Matthew McConaughey, który był tak chwalony, mnie często irytował swoją pretensjonalną postawą. Zatem do drugiego sezonu nie podszedłem jak do próby zmierzenia się z perfekcją i może dlatego się nie zawiodłem.

czytaj dalejpromilus
11 lipca 2015 - 17:18

Testowałem salę Skoda 4DX. Czy warto w niej oglądać filmy?

W Lublinie powstało trzecie w Polsce (po Warszawie i Krakowie) kino z salą 4DX. Miałem okazję wziąć udział w pokazie jego możliwości. Podczas kilkunastominutowej prezentacji zostały nam puszczone zwiastuny "Mission Impossible 5", "Terminatora: Genisys", całkiem długi fragment najnowszego "Mad Maxa" oraz dwie reklamy Skoda 4DX. Popcornu lepiej ze sobą nie zabierać.

czytaj dalejpromilus
9 lipca 2015 - 16:14

"Terminator: Genisys 3D" - omijać szerokim łukiem. Recenzja filmu

Nowy produkt terminatoropodobny kojarzy mi się ze słowem, które zaczyna się na G, a kończy literką O. Twórcy położyli na talerzu pierwszego "Terminatora" i od niego rozpoczęli posiłek. Dosypali sporo drugiej części i przyprawili własnymi zepsutymi pomysłami. Na koniec spędzili całą noc w toalecie. To co po sobie tam pozostawili to właśnie "Terminator: Genisys". Nawet nie spłukali wody.

czytaj dalejpromilus
9 lipca 2015 - 11:50